به گزارش خبرگزاری برنا؛ محمد هادی وفایی چهار سال است در رشته شنا و واترپلو با باشگاه فرهنگی ورزشی پیشگامان همکاری دارد و روزی سه ساعت زیر نظر مربیان به تمرین می پردازد.

وی سه شنبه گفت: همکاری باشگاه، مدرسه و خانواده برای ادامه کار و موفقیت در رقابت های کشوری و پوشیدن لباس تیم ملی، عالیست.

وی ادامه داد: هدف نهایی و آرزوی هر ورزشکاری دعوت به تیم های ملی و کسب افتخار است که برای رسیدن به آن با برنامه ریزی جدی به تمرینات خود ادامه می دهم.

این دانش آموز ورزشکار خاطر نشان کرد: حمایت ها الان خوب است ولی کافی نیست و باید برای ارتقای برنامه ها نسبت به ایجاد پایگاه های قهرمانی و فراهم کردن بیشتر امکانات این رشته جذاب اقدام کرد.

وفایی خاطرنشان کرد: برگزاری مستمر و منظم لیگ شنا و واترپلو ، ایجاد رقابت برای انگیزه بیشتر و تشویق ورزشکاران و مدال آوران نقش مهمی در توسعه ورزش استان دارد.

وی گفت: درس مانعی برای موفقیت در ورزش نیست و اگر در کنار آن اعتقادات مذهبی هم وجود داشته باشد بدون شک در موفقیت بیشتر بسیار موثر است.

**ضرورت حمایت مادی و معنوی

همچنین دیگر دانش آموز شناگر مدال آور یزد گفت: هفت سال است که به صورت مستمر در رشته شنا و حدود چهار سال است که در رشته واترپلو با باشگاه پیشگامان همکاری دارم.

حامد حسین زاده ادامه داد: یکی از مهمترین آرزوها و برنامه های زندگی ورزشی ام دعوت به اردوی تیم های ملی و کسب افتحار برای یزد و ایران اسلامی است.

وی خاطر نشان کرد: هم اکنون برای موفقیت و رسیدن به هدف با تلاش مربیان و همکاری خانواده ام روزی سه ساعت به ورزش می پردازم که زمان آن بر حسب نیاز اضافه می شود.

این شناگر نوجوان تصریح کرد: برای موفقیت یک ورزشکار مسائل مختلفی نقش دارد که به نظرم وجود امکانات زیر ساختی، حمایت مادی و معنوی و دادن انگیزه و دلگرمی موثر است.

حسین زاده خاطر نشان کرد: باید استخرهای استان استاندارد شود و همچنین با تشویق و برگزاری رقابت های مناسب و مکرر زمینه توسعه شنا و ارتقای آن را فراهم کرد.

**یزد و نیاز به استخر استاندارد

همچنین پیشتر رئیس هیات شنا، شیرجه و واترپلو یزد گفته بود: این استان به استخر شنای ۵۰ در ۲۵ متر استاندارد اختصاصی و بودجه کافی نیاز دارد و برای رفع این ۲ مشکل به همکاری مسئولان و خیران نیاز داریم .

محمدرضا باغستانی به ویژگی های استخر شنای استاندارد اشاره کرد و افزود: داشتن تخته شیرجه ، سکوی استارت و نیز ابعاد ۵۰ در ۲۵ متر از شرایط یک استخر استاندارد است.

وی با اشاره به اهمیت وجود اینگونه استخرها برای برگزاری مسابقات ، انجام تمرینات و آماده سازی تیم ها برای حضور در رقابت های کشوری بر ضرورت پیگیری مشکل و رفع آن تاکید کرد.

این مسئول به وجود ۳۲ استخر در استان یزد اشاره کرد که در طول سال مورد استفاده علاقه مندان قرار می گیرد و از آغاز عملیات بازسازی سه استخر دیگر خبر داد .

به گفته باغستانی هم اکنون هیات یادشده در شهرستان های یزد ، اردکان ، تفت ، مهریز ، میبد ، خاتم و ابرکوه فعال است و گسترش فعالیت ها در سطح استان جزو اولویت هایی است که پیگیری می شود.

باغستانی با اشاره به اینکه هم اکنون یزد در رشته واترپلو در جایگاه اول تا سوم و در رشته شنا بین ۱۰ تیم اول کشور قرار دارد به حضور تیم واترپلو و شنای آقایان در لیگ دسته یک و همچنین لیگ نوجوانان و جوانان باشگاه های ایران خبر داد و یادآور شد: تیم لیگ دسته اول استان به لیگ برتر صعود کرده است. .

هنرستان فنی شهید چمران یزد ۴۰۰ دانش آموز دارد که در رشته های تربیت بدنی، برق و الکترونیک تحصیل می کنند.

هم اکنون ۲۵۱ هزار دانشآموز دختر و پسر در یک هزار و ۹۸۱ واحد آموزشی با ۱۰ هزار و ۱۳۸ کلاس درس در استان مشغول به تحصیل هستند که ۱۳۶ هزار نفر آنها مربوط به دوره ابتدایی است.

استان یزد با یک مبلیون و ۱۳۸ هزار نفر جمعیت بر اساس آمار سال ۱۳۹۵، ۴۸ هیات و ۶۵ هزار ورزشکار زیر پوشش بیمه دارد و هیات شنا، شیرجه و واتراپلو در استان فعالیت دارد.