19:49:33 - چهارشنبه 10 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آزادی بیش از ۸۰۰ نفر از زندانیان یزد در پی عفو مقام معظم رهبری
آزادی بیش از ۸۰۰ نفر از زندانیان یزد در پی عفو مقام معظم رهبری
ایلنا: دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان یزد از آزادی بیش از ۸۰۰ نفر از زندانیان زندان های استان یزد در پی عفو مقام معظم رهبری به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی…

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان یزد از آزادی بیش از ۸۰۰ نفر از زندانیان زندان های استان یزد در پی عفو مقام معظم رهبری به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی اکبر شمس در دیدار اعضای شورای قضایی استان یزد با نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد، اظهار داشت: بیش از ۲۵۰۰ نفر مشمول این عفو مقام معظم رهبری شدند که از این تعداد ۸۳۰ نفر مشمول عفو قرار گرفته و از زندان آزاد شدند.

وی ادامه داد: بقیه مشمول تخفیف مجازات قرار گرفتند که رسیدگی به این مسئله و بررسی پرونده این افراد جهت استفاده از این عفو در حال انجام است.

دادستان یزد تصریح کرد: یکی از مهمترین اولویت های دادسرای عمومی و انقلاب یزد در سال ۹۷ رسیدگی و سامان دهی پرونده های مسن در دادسرا بود که از مجموع تعداد هزار و ۲۴۰ پرونده موجود مرتبط با قبل از سال ۹۶ با تلاش مجموعه قریب به ۱۰۰۰ پرونده به سرانجام رسید و از فرایند تحقیق و رسیدگی دادسرا خارج شد.

این مقام قضایی اظهار داشت: از مجموع ۲۴۰ پرونده باقی مانده در دادسرا که با توجه به سنوات در شمول پرونده های مسن محسوب می شوند، قریب ۱۰۰ پرونده از عهده دادسرا خارج است و باید منتظر پاسخ استعلامات نظام پزشکی و هیئت نظام پزشکی در مراجع مربوطه در یزد و تهران ماند و مکاتبات لازم با آن مراجع جهت تسریع، صورت پذیرفته است و بخشی دیگر نیز مربوط به نیابت به سایر نقاط کشور هست.

وی به ورودی قریب ۳۰۰۰ پرونده در ماه به دادسرای مرکز استان اشاره کرد و گفت: بخش عمده ای از این پروندهها مربوط به جرائم خرد و کم اهمیت هست بنحوی که سه عنوان مجرمانه اول در این پرونده ها درگیریهای ساده، توهین و تهدید و سپس تصادفات و سرقت است که در شأن مردم دارالعباده یزد نیست و باید برای اینگونه مسائل کار فرهنگی صورت گیرد.

خبر جدید  جوانان مطالبه گری کنند، مدیران آماده خدمت رسانی هستند

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، استفاده از تریبون های مذهبی، منابر و کانون های مساجد و مشارکت سایر نهادها و دستگاه های فرهنگی و اجتماعی را خواستار شد و ابراز داشت: باید آستانه صبر و تحمل مردم بالاتر برود تا با اندک مسئله ای تحریک نشده و بخواهند با نزاع و توهین و تهدید پرونده ای را برای خود و دستگاه قضایی خلق کنند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر هر قاضی تحقیق به طور متوسط به ۱۴۰ پرونده در ماه رسیدگی می کند که کار سنگین و طاقت فرساییست و باید با تدابیر پیشگیرانه و اتخاذ راهکارهای وضعی و فرهنگی، در جهت پیشگیری از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی گام برداشت و حجم پرونده های وارده به دادسرا را کاهش داد.


منبع :: https://www.ilna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد