19:34:15 - سه‌شنبه 12 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آغاز فرایند ارجاع الکترونیکی پزشک خانواده در روستاهای استان یزد
آغاز فرایند ارجاع الکترونیکی پزشک خانواده در روستاهای استان یزد
ایلنا: معاون فنی مرکز بهداشت یزد از آغاز فرایند طرح ارجاع الکترونیکی پزشک خانواده در روستاهای استان خبر داد و گفت: تمام مقدمات برای اجرای طرح فراهم است.

معاون فنی مرکز بهداشت یزد از آغاز فرایند طرح ارجاع الکترونیکی پزشک خانواده در روستاهای استان خبر داد و گفت: تمام مقدمات برای اجرای طرح فراهم است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مسعود شریفی با اشاره به ادامه اجرای طرح پزشک خانواده که سال ۸۴ اجرا شد اظهار داشت: باهدف نظارت بر فرایند درمان روستاییان با تشکیل پرونده سلامت الکترونیکی، جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه برای روستاییان و هم برای مراکز درمانی دولتی این طرح اجرا میشود.

خبر جدید  آغاز طرح سلامت نوروزی در شهرستان یزد/انجام 45 هزار بازرسی از واحدهای عرضه

وی به تشریح جزئیات طرح پرداخت و ادامه داد: در این طرح فرد روستایی در صورت نیاز به خدمات درمانی، ابتدا به مرکز جامع خدمات سلامت و یا پزشک خانواده محل سکونت خود مراجعه میکند و از خدمات سطح یک این مراکز بهرهمند میشود.

شریفی تصریح کرد: در صورت تشخیص و ضرورت خدمات درمانی سطح ۲ توسط پزشک عمومی مستقر در روستا یا مرکز جامع خدمات سلامت، از طریق سیستم الکترونیکی به مراکز درمانی و بیمارستانهای دولتی شهرستان ارجاع میشود.

خبر جدید  ویراژ روی اعصاب گردشگران

وی عنوان کرد: در این مرحله در صورت نیاز به خدمات سطح سه یعنی مراکز فوق تخصصی دولتی، ارجاع از طریق سامانه الکترونیکی خواهد شد.

معاون فنی مرکز بهداشت یزد خاطرنشان کرد: تمامی تعرفههای خدمات درمانی در این طرح، دولتی است و نوبتدهی به بیماران توسط پزشکان مستقر در مراکز درمانی روستایی و شهری الکترونیکی انجام میشود.

وی ادامه داد: در این طرح پیشبینی شد تمام خدماتی که برای فرد در مراکز تخصصی انجامشده به پزشک خانواده بهصورت الکترونیک ارجاع میشود تا در جریان روند درمان بیمار قرار گیرد.

خبر جدید  استان یزد از استان های برتر در حوزه اقتصادی است/ اختصاص ۳۰ هزار میلیارد تومان برای طرح‌های تسهیل و رفع موانع تولید از سوی دولت

معاون فنی مرکز بهداشت یزد تعداد مراکز مجری پزشک خانواده استان را ۵۹ مرکز بیان کرد و گفت: هماکنون ۷۰ پزشک خانواده در روستاها به بیماران خدمات ارائه میکنند.


منبع :: https://www.ilna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد