19:29:45 - شنبه 16 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آماده باش کامل اورژانس یزد برای حوادث احتمالی چهارشنبه سوری
آماده باش کامل اورژانس یزد برای حوادث احتمالی چهارشنبه سوری
ایلنا: رئیس سازمان اورژانس یزد از آماده باش کامل اورژانس یزد برای حوادث احتمالی چهارشنبه سوری این استان خبر داد.

رئیس سازمان اورژانس یزد از آماده باش کامل اورژانس یزد برای حوادث احتمالی چهارشنبه سوری این استان خبر داد.

احمد دهقان در گفت وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به آمادگی اورژانس در چهارشنبه آخر سال اظهار داشت: پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی در آستانه چهارشنبه سوری در سراسر استان آمادگی رسیدگی به مصدومان حوادث احتمالی را دارند.

وی خاطر نشان کرد: در چهارشنبه سوری سال گذشته حدود ۵۰ مورد مصدوم به مرکز فوریتهای پزشکی استان گزارش شد که این آمار نسبت به سال ۹۵ افزایش را نشان میدهد.

خبر جدید  یزد میزبان مسابقات قهرمانی بین‌المللی اسکواش

رئیس سازمان اورژانس یزد با بیان اینکه بیشترین آسیبها در این زمینه سوختگی است عنوان کرد: تجهیزات سوختگی جهت رسیدگی به مصدومان احتمالی چهارشنبه سوری که عمدتاً دچار سوختگی از ناحیه دست و صورت میشوند آماده شده و تمهیدات لازم در این خصوص در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اقدامات آموزشی در خصوص پیشگیری از حوادث چهارشنبه سوری اظهار داشت: در راستای اجرای دستورالعمل مدیریت حوادث مرتبط با چهارشنبه پایان سال، تاکنون تعداد چهار هزار و ۵۳۶ دانش آموز یزدی آموزش دیده اند.

خبر جدید  نگران اشیای داخل موزه هستیم/بنیاد مستضعفان به هیچ شکلی همراهی نکرد

دهقان اضافه کرد: آموزش ها از سوی مربیان سازمان اورژانس یزد ارائه شده و دانش آموزان شرکت کننده در این طرح با اورژانس و ماموریت های سیستم فوریت های پزشکی آشنا شدند.

وی همچنین از آماده باش تجهیزات و نیروهای اورژانس برای خدمات رسانی در نوروز سال ۹۸ خبر داد و بیان داشت: در حوزه معاونت بهداشتی نظارتها آغاز و در حوزه معاونت درمان، برنامه هماهنگی کشیک بخشهای آی سی یو و سی سی یو، آنکال متخصص و همچنین ارائه خدمات بخش خصوصی از ۲۵ اسفندماه در حال انجام است.

خبر جدید  لزوم ورود و مشارکت جدی بخش‌خصوصی به ورزش

رئیس مرکز فوریت های پزشکی یزد افزود: در بخش غذا و دارو، کلیه داروخانههای استان یزد حتی در دور افتاده ترین مناطق در ایام نوروز، فعال و مشکلی در زمینه تامین دارو وجود ندارد.

وی با اشاره به برگزاری سلسله نشست های کمیته خدمات سفر نوروزی، از آماده باش ۵۲ پایگاه اورژانس فعال، بالگرد و برپایی تعداد هفت چادر سلامت در مناطق مختلف استان خبر داد.


منبع :: https://www.ilna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد