3:26:54 - جمعه 28 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آموزش سبک زندگی در کلاس‌های سوادآموزی مورد توجه باشد
آموزش سبک زندگی در کلاس‌های سوادآموزی مورد توجه باشد
گروه معارف- نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به اینکه در مسئله سوادآموزی حتما باید سبک زندگی به سواد آموزان آموزش داده شود، بر آشنایی سوادآموزان با قرآن کریم و مفاهیم آن تاکید کرد.

به گزارش ایکنا از یزد، آیتالله محمد رضا ناصری یزدی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد صبح امروز، ۶ دی در جمع مدیران آموزش و پرورش استان با بیان اینکه باید در زمان حیات خود با خدا و در جهت رسیدن به سعادت زندگی کنیم اظهار کرد: هیچ کس در این دنیا ماندگار نیست پس نیاز است که برای روز قیامت برنامه ریزی داشته باشیم.
نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به اهمیت مسئله سواد آموزی گفت: به جای اینکه در کلاسهای سواد آموزی به آموزش مباحث اینترنت و کامپیوتری پرداخته و عمر فرد به بطالت بگذرد بهتر است تا فرد با قرآن کریم و مفاهیم آن آشنا شود و در زمان بیکاری به سمت قرآن بیاید تا اینکه بخواهد وقت ارزشمند خود را در اینترنت و شبکههای مجازی سپری کند.
امام جمعه یزد اضافه کرد: دلیل اینکه گفته میشود به افراد سواد آموز مباحثی در مورد کامپیوتر و اینترنت آموزش داده نشود بهتر است، به این خاطر است که فرد به سمت استفاده از مباحث علمی نمیرود و به سمت استفاده از مطالبی میرود که فقط در جهت گذران عمر مفیدش باشد.
وی ادامه داد: زمانی بیان میشد که به بچههای ۵ تا ۶ ساله مطالبی در خصوص اینترنت و کامپیوتر آموزش داده میشود و این در حالی است که این افراد به مرور با این مطالب آشنا میشوند، پس نیاز است که در این سنین که مطالب به خوبی در ذهن فرد باقی میماند، مباحثی برایش بیان و ارائه شود تا بتواند سالیان سال از آن بهره ببرد و با کسب تجارب مختلف زندگی بتواند در آینده بهترین تصمیم را برای خود و جامعه پیرامونش اتخاذ کند.
ناصری یزدی با بیان اینکه سیستم آموزشی کشور به سمتی رفته است که به دانش آموزان مطالبی در ارتباط با تفکر ارائه نمیشود گفت: اینکه سبب شدند نوشتههای کتابهای درسی که در ارتباط با شهید و شهادت بود، حذف شود به این دلیل است که نمیخواهند نسل جوان کشور از این مباحث ارزشمند دور استفاده کنند.
نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه در مسئله سواد آموزی حتما باید سبک زندگی به سواد آموزان آموزش داده شود گفت: این افراد با سن بالایی که دارند نیاز به شبکههای مجازی و اینترنت ندارند بلکه نیاز دارند تا مباحثی در خصوص قرآن، آیات و روایات برایشان بیان شود تا بتوانند توشهای برای آخرتشان داشته باشند و مطالب مفیدی در مورد زندگی به آنها ارائه شود تا در آینده بتوانند بهترین تصمیم را بگیرند.
امام جمعه یزد امروزه والدین نسبت به تربیت فرزندانشان غفلت میکنند تصریح کرد: در گذشته پدران و مادران به فرزندانشان در سنین مختلف مباحث بسیاری را آموزش میدادند ولی امروزه به شکلی پیش میرود که شاید ساعتهای بسیار پدر و مادر، فرزندشان را نبینند و این همان خواستههای غربیها در جهت فروپاشی خانوادهها است.
وی با تاکید بر اینکه سبک زندگی امروزی که در کشور جا افتاده است انس، الفت و هویتها را از خانوادهها دور کرده است گفت: این سبک زندگی اصلاً مناسب خانوادههای ایرانی نیست و باید به شکلی برنامه ریزی شود تا سبک زندگیها اصلاح شود. انتهای پیام
منبع :: http://yazd.iqna.ir

خبر جدید  مرمت حدود ۶ هزار اثر تاریخی و فرهنگی در کشور / یزد به لحاظ بافت تاریخی منحصر به فرد است
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد