11:29:14 - دوشنبه 20 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آیا پروانه‌های سطح شهر ‌برای سلامتی انسان ‌تهدید به شمار می‌روند؟
آیا پروانه‌های سطح شهر ‌برای سلامتی انسان ‌تهدید به شمار می‌روند؟
گروه استان‌ها ـ مدیرکل حفظ نباتات جهاد کشاورزی یزد با بیان اینکه شهروندان یزدی از حضور پروانه‌ها در سطح شهر نگرانی خاصی نداشته باشند گفت: پروانه‌های سطح شهر یزد نه برای کشاورزی و نه برای سلامتی انسان هیچ تهدیدی ندارند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، چند روزی است که در استان یزد به واسطه حضور پرشمار پروانه سبب بروز مشکلات و ایجاد دغدغه در بین شهروندان یزدی به این منظور که آیا این پروانه بیماریهای خاصی دارند و یا اینکه عمر حضور آنها در استان به چه اندازه است ایجاد شده است.

در این راستا مرتضی فتاحی اردکانی، مدیرکل حفظ نباتات جهاد کشاورزی یزد با تاکید بر اینکه شهروندان یزدی از حضور پروانهها در سطح شهر نگرانی خاصی نداشته باشند اظهار داشت: این پروانه از نظر کشاورزی و بهداشتی مشکل خاصی را به وجود نمیآورند و در این زمینه جای هیچ گونه نگرانی نیست.

وی حضور این پروانهها در سطح شهر را به علت وزشهای باد دانست که سبب میشود از سمت مراتع به مناطق شهری کشیده شوند خاطرنشان کرد: این پروانهها نقشی در بروز خسارتهای کشاورزی ندارند و شهد خوار و از شیره و شهد گیاهان تغذیه میکنند.

خبر جدید  یزد| آموزش و پرورش حمایت از مدارس صدرا را از تکالیف خود می‌داند

فتاحی اردکانی به طول عمر این گونه پروانهها اشاره کرد و افزود: پروانهها حشرات بالغی هستند که پس از گذران طول عمرشان از بین میروند و مشکلی خاصی هم برای انسان به وجود نمیآورند.

مدیرکل حفظ نباتات جهاد کشاورزی یزد در پایان گفت: طول عمر مفید پروانهها بین ۱۰ الی ۱۵ روز است و پس از تخم گذاری به واسطه این طول عمر کوتاه از بین میروند.

خبر جدید  ورود ادعاهایی برای رد شهردار تایید شده یزد

انتهای پیام/ش


منبع :: آیا پروانه‌های سطح شهر ‌برای سلامتی انسان ‌تهدید به شمار می‌روند؟

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد