2:38:59 - چهارشنبه 24 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اجازه سوء استفاده از طب سنتی را به متخلفان نمی‌دهیم/ دانشگاه علوم پزشکی با طب سنتی موافق است
اجازه سوء استفاده از طب سنتی را به متخلفان نمی‌دهیم/ دانشگاه علوم پزشکی با طب سنتی موافق است
ایلنا: رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با اشاره به برخی کلاهبرداری ها از طریق طب سنتی گفت: اجازه سوء استفاده از طب سنتی را به متخلفان نمی‌دهیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با اشاره به برخی کلاهبرداری ها از طریق طب سنتی گفت: اجازه سوء استفاده از طب سنتی را به متخلفان نمی‌دهیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدرضا میرجلیلی در نشست خبری به مناسبت هفته سلامت اظهار داشت: خدمات طب سنتی تنها باید با مجوز و از مجاری قانونی ارائه شود و هرگونه ارائه خدمت به شکل دیگر خلاف مقررات است.

وی با بیان اینکه مردم خدمات طب سنتی را از افراد متخصص و با مجوز وزارت بهداشت دریافت کنند، ادامه داد: طب سنتی، سبک دیگری از طبابت بوده و نگاه متفاوتی نسبت به طب رایج و تفاوتهای بسیاری با دیگر رشتههای این طب دارد اما مردم مراقب باشند که در دام کلاهبرداران گرفتار نشوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با تاکید بر نقش رسانه ها در آگاه سازی مردم اضافه کرد: رسانه ها تلاش کنند تا مردم دغدغه سلامت داشته باشند و با افزایش مطالبه سلامت در بین مردم قطعا خدمات در این حوزه نیز رشد خواهد داشت.

وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی مخالفتی با طب سنتی ندارد بلکه با این روش درمان نیز موافق است عنوان کرد: با افرادی که از مسیر علمی و از مجاری قانونی اقدام به ارائه خدمت در این زمینه هستند، موافق هستیم و با متخلفانی که از پوشش طب سنتی برای کلاه برداری از مردم استفاده می کنند مخالفیم و برخورد خواهیم کرد.

میرجلیلی با تاکید بر اینکه مردم باید نسبت به این موضوع حساس بوده و به هرکسی در این زمینه اعتماد نداشته باشند، اظهار داشت: متاسفانه برخی با تبلیغات گسترده و با استفاده از پوشش طب سنتی سعی در جذب مردم دارند اما مردم باید هوشیار بوده و صرفا به کسانی مراجعه کنند که مجوزهای لازم در این زمینه دارند.

خبر جدید  موارد ثبت شده در اورژانس اجتماعی بافق افکار خودکشی است/خودکشی موفق نداشتیم

وی با بیان اینکه در ۲ سال گذشته، ۱۶ مرکز درمان طب سنتی غیرمجاز در استان تعطیل و با متخلفان برخورد شد، تصریح کرد: مردم باید بیشتر در مورد مسائل مربوط به سلامت خود حساس باشند و فریب تبلیغات کاذب را نخورند.


منبع :: https://www.ilna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد