1:01:17 - چهارشنبه 30 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اجرای بازآفرینی شهری زمینه توسعه پایدار یزد را فراهم می‌کند
اجرای بازآفرینی شهری زمینه توسعه پایدار یزد را فراهم می‌کند
استاندار یزد با بیان اینکه شهرها و محلات یزد منابع هویتی استان هستند گفت: اجرای بازآفرینی شهری زمینه توسعه پایدار یزد را فراهم می‌کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، محمدعلی طالبی عصر امروز در نشست ستاد بازآفرینی شهری یزد با تاکید بر اینکه هیئت دولت و شخص رئیس جمهور نسبت به طرح بازآفرینی شهری حساسیت و تاکید ویژهای دارند اظهار داشت: دولت به صورت جدی وارد موضوع بازآفرینی شهری شده و انتظار میرود در استان هم حساسیت نسبت به این موضوع وجود داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه در استان یزد نسبت به این موضوع بی توجهی صورت گرفته عنوان کرد: موضوع بازآفرینی شهری مبحثی بسیار با اهمیت است و میتواند نقش بسیار مهمی در رفع مشکلات محلات مختلف استان داشته باشد.

استاندار یزد عنوان کرد: بهترین راه برای اینکه در شهرها و محلات استان به یک پایداری مناسب دست پیدا کنیم، بازآفرینی است و به ویژه این موضوع در استان یزد اهمیت دوچندان دارد.

خبر جدید  وزیر علوم در یزد: فاصله ایران در علوم جدید با کشورهای پیشرفته کم است

طالبی در ارتباط با ویژگیهای خاص یزد در ارتباط با طرح بازآفرینی شهری گفت: با توجه به وضعیت خاص اجتماعی و فرهنگی که در محلات شهر یزد حاکم است و این شهر و بافت تاریخی آن در حال حاضر به عنوان یک برند شناخته میشود، لازم است نسبت به این طرح و مقولات مرتبط با آن توجه خاصی داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه ثبت جهانی یزد باید حساسیت همه را نسبت به بهبود وضعیت این شهر و استان افزایش دهد، اظهار امیدواری کرد که در استان یزد حداکثر تعامل برای بازآفرینی شهری بین دستگاههای مختلف وجود داشته باشد.

استاندار یزد محلات و شهرهای استان را منبع هویتی یزد دانست و تصریح کرد: لازم است برای حفظ این هویت ارزشمند و همچنین تعالی آن، محلات مختلف شهر را بر اساس معیارهای مناسب مورد بازآفرینی قرار دهیم.

خبر جدید  یزد| حضور بخش خصوصی یا میدان‌دار در بازارچه‌های شهری دردی از کاهش قیمت‌ها دوا نمی‌کند

طالبی توجه به مسائل فرهنگی، اجتماعی و مذهبی مردم یزد در بحث بازآفرینی شهری را بسیار ضروری دانست و عنوان کرد: قطعا طرح بازآفرینی میتواند زمینه رشد و شکوفایی یزد را بیش از پیش فراهم کند.

وی به ظرفیتهای متعدد و گسترده استان یزد در حوزه گردشگری اشاره کرد و ادامه داد: لازم است علاوه بر هماهنگی و همکاری با میراث فرهنگی در زمینه حفاظت از ارزشهای یزد، زمینه بازنمایی بهتر از میراث ماندگار شهر یزد را فراهم کنیم.

خبر جدید  بودجه ۹۸ شهرداری یزد ۸۹۲ میلیارد تومان اعلام شد

استاندار یزد خاطرنشان کرد: نکته قابل توجه در این زمینه ماهیت بازآفرینی شهری است که قطعا میتواند زمینه بهبود وضعیت استان در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی را به دنبال داشته باشد.

انتهای پیام/ ع


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد