12:52:47 - سه‌شنبه 14 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اجرای طرح مدیریت پسماند زباله در مهریز
اجرای طرح مدیریت پسماند زباله در مهریز
یزد – ایرنا- مسئول مرکز تحقیقاتی محیط زیست و آلودگی‌های محیطی جهاد دانشگاهی یزد گفت: طرح مدیریت پسماند زباله در مهریز در چهار مرحله شناسایی و مستند سازی وضعیت موجود، امکان سنجی و ارائه راه حل مناسب، تغییر سیستم مدیریت پسماند و اجرای مدیریت پسماند پیش بینی و انجام می شود.

به گزارش ایرنا، مائده دهقانی روز سه شنبه در جلسه بررسی این طرح که با حضور فرماندار و مسئولان محلی برگزار شد افزود: ارائه راهکارهای مناسب برای مدیریت صحیح پسماند و شناسایی نقاط ضعف، قوت، فرصت و کمبودها هدف آن است.
وی ادامه داد: این طرح با بهره گیری از فناوری های روز دنیا و استانداردهای جهانی، نخاله های ساختمانی، صنعتی، بیمارستانی و شهری ساماندهی می کند.
به گفته این مسئول، در مهریز سالانه ۸۰ تا ۱۱۰تن زباله ساختمانی، ۲۲ تن پسماند شهری ، ۱۰۰ کیلوگرم پسماند عفونی بیمارستانی و ۴۹۰ تن پسماند صنعتی و سه هزار کیلوگرم پسماند کشاورزی تولید می شود.
دهقانی بیان داشت: مطالعات آنالیز کمی و کیفی پسماند در چهار فصل، جانمایی‌ها و بررسی مکان های دفن پسماند صورت می‌گیرد و امید است که گامی موثر در راستای حفاظت از محیط زیست و نیل به توسعه پایدار باشد
همچنین فرماندار مهریز گفت: برای اجرای این طرح در این شهرستان به همکاری و همراهی تمام دستگاه های اجرایی و همراهی مردم نیاز دارد.
رضا زارع زاده مهریزی افزود: اجرای طرح نقش مهمی در کاهش آلودگی ها و کمک به سلامت مردم و تامین رفاه عموم شهروندان دارد و برای اجرای آن حمایت صورت می گیرد .
در این کارگروه، کارشناسان بهداشت محیط ، منابع طبیعی، محیط زیست، نماینده آب منطقه ای، جهاد کشاورزی و شهرداری به ارائه نظرات خود در خصوص چگونگی دفن و ساماندهی زباله ها پرداختند.
مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد .
۷۵۳۶/ ۶۱۹۷

خبر جدید  انجمن معلولان اردکان، صاحب ساختمان جدید می شود


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد