به گزارش خبرگزاری برنا از یزد، نشست مشترک دبیران احزاب استان با "احمد ترحمی" معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و "سیدمهدی طلایی مقدم" مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری در سالن شهید موحدین استانداری برگزار شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در این نشست ضمن پاسخگویی به سوالات مطرح شده از سوی دبیران احزاب استان، محورهای اساسی حوزه سیاسی در ارتباط با احزاب استان را مطرح و بیان کرد: احزاب مصداق بارز فعالیت سیاسی شفاف و قانونمند در جامعه هستند و برنامههای ما نیز در حوزه سیاسی استان کارآمدی، شفافیت و پاسخگویی است.

خبر جدید  اینجا یزد، مرکز جغرافیای ایران

"احمد ترحمی" ادامه داد: نشست با فعالین تشکلهای سیاسی و احزاب قانونی لذت بخش است زیرا با افرادی سر و کار داریم که دارای شناسنامه، مرامنامه و برنامه هستند؛ براساس خرد جمعی و عقلانیت گروهی تصمیم گیری می کنند و در عین اینکه مطالبهگر هستند پاسخگو نیز می باشند.

وی افزود: اعتقاد داریم فعالیت حزبی یک ارزش و مزیت است و با تاکید بر اشتراکات احزاب و پرهیز از پرداختن به اختلافات، پیشنهاد برگزاری و اجرای برنامههای آموزشی مشترک در محل خانه احزاب را داریم.

ترحمی در پایان سخنان خود از احزاب و تشکل های سیاسی خواست به موضوعات و آسیب های اجتماعی نیز ورود کنند و در این حوزه مطالبه گر باشند.

خبر جدید  احداث ۳۷ زمین چمن مصنوعی طی دو سال در استان یزد

مدیرکل دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری نیز در این نشست از حضور دبیران احزاب استان در این جلسه تقدیر و تشکر کرد و گفت: نقش احزاب و جایگاه آنها برای همگان روشن است و همه بدان واقف هستیم.

"سیدمهدی طلای مقدم" ادامه داد: گفت و گوها احتلافات را از بین می برد و اگر در موضوعات مختلف دیدگاه های خود را بیان نکنیم و پاسخ را نشنویم باعث تشدید اختلاف و در نهایت دشمنی خواهد شد و از احزاب استان این درخواست را داریم با رویکرد جدیدی که در استان به وجود آمده، بیائیم گله ها را بازگو و گفت و گو کنیم و مسلما بازخورد این گفتگوها تفاهم، همدلی و صمیمیت است.

خبر جدید  دوچرخه سواران پیشگامان عنوان سومی لیگ برتر پیست را کسب کردند

گفتنی است در ابتدای این نشست دبیران احزاب استان ضمن معرفی تشکل های سیاسی که در آن فعالیت دارند، مسائل، مشکلات و تنگناهای پیش رو را مطرح و در ارتباط با موضوعات مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی کشور و استان مطالب خود را بیان کردند.