به گزارش خبرگزاری برنا از یزد، نشست مشترک دبیران احزاب استان با "احمد ترحمی" معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و "سیدمهدی طلایی مقدم" مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری در سالن شهید موحدین استانداری برگزار شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در این نشست ضمن پاسخگویی به سوالات مطرح شده از سوی دبیران احزاب استان، محورهای اساسی حوزه سیاسی در ارتباط با احزاب استان را مطرح و بیان کرد: احزاب مصداق بارز فعالیت سیاسی شفاف و قانونمند در جامعه هستند و برنامههای ما نیز در حوزه سیاسی استان کارآمدی، شفافیت و پاسخگویی است.

"احمد ترحمی" ادامه داد: نشست با فعالین تشکلهای سیاسی و احزاب قانونی لذت بخش است زیرا با افرادی سر و کار داریم که دارای شناسنامه، مرامنامه و برنامه هستند؛ براساس خرد جمعی و عقلانیت گروهی تصمیم گیری می کنند و در عین اینکه مطالبهگر هستند پاسخگو نیز می باشند.

وی افزود: اعتقاد داریم فعالیت حزبی یک ارزش و مزیت است و با تاکید بر اشتراکات احزاب و پرهیز از پرداختن به اختلافات، پیشنهاد برگزاری و اجرای برنامههای آموزشی مشترک در محل خانه احزاب را داریم.

ترحمی در پایان سخنان خود از احزاب و تشکل های سیاسی خواست به موضوعات و آسیب های اجتماعی نیز ورود کنند و در این حوزه مطالبه گر باشند.

مدیرکل دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری نیز در این نشست از حضور دبیران احزاب استان در این جلسه تقدیر و تشکر کرد و گفت: نقش احزاب و جایگاه آنها برای همگان روشن است و همه بدان واقف هستیم.

"سیدمهدی طلای مقدم" ادامه داد: گفت و گوها احتلافات را از بین می برد و اگر در موضوعات مختلف دیدگاه های خود را بیان نکنیم و پاسخ را نشنویم باعث تشدید اختلاف و در نهایت دشمنی خواهد شد و از احزاب استان این درخواست را داریم با رویکرد جدیدی که در استان به وجود آمده، بیائیم گله ها را بازگو و گفت و گو کنیم و مسلما بازخورد این گفتگوها تفاهم، همدلی و صمیمیت است.

گفتنی است در ابتدای این نشست دبیران احزاب استان ضمن معرفی تشکل های سیاسی که در آن فعالیت دارند، مسائل، مشکلات و تنگناهای پیش رو را مطرح و در ارتباط با موضوعات مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی کشور و استان مطالب خود را بیان کردند.