2:17:24 - یکشنبه 20 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اخبار ورود مواد مخدر به زندان یزد را سایت های معاند، ناقص انتشار دادند
اخبار ورود مواد مخدر به زندان یزد را سایت های معاند، ناقص انتشار دادند
یزد – ایرنا – رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: برخی از سایت های معاند نظام در خارج از کشور، خبر ورود مواد مخدر به زندان را به صورت ناقص و تحریف شده انتشار دادند.

به گزارش شامگاه شنبه روابط عمومی دادگستری یزد، محمدرضا حبیبی افزود: پرونده این اتفاق مربوط به بیش از یکسال قبل است و تحقیقات این پرونده این مقدار زمان برده است.
وی ادامه داد: در انتشار خبر رسانه های معاند با تحریف سعی کردند به مخاطبان اینگونه القا کنند که کارکنان زندان در این اقدام نقش داشته اند.
این مسئول خاطر نشان کرد: درحالی که در متن خبر و در اوراق محتویات پرونده حاکی است که افرادی خارج از زندان با همدستی بعضی از خانواده های متهمان بازداشتی اقدام به این عمل مجرمانه کردند و هیچ یک از کارکنان زندان در این اقدام دخیل نبوده اند.
حبیبی تصریح کرد: با اینکه تشکیل پرونده و پیگیری اولیه آن با اعلام مسئولان زندان بوده که بیانگر نظارت دقیق و صحت عمل مدیران زندان است.
وی خاطرنشان کرد: در متن خبر اصلی منتشر شده قبل نیز بر همکاری و تلاش سازنده مجموعه زندان تاکید شده که انتشار ناقص آن از سوی برخی از رسانه ها، حاشیه هایی را در پی داشته است.
مدتی قبل رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری یزد گفت: یک باند بزرگ تهیه و توزیع مواد مخدر با ۱۱ میلیارد ریال گردش مالی در زندان مرکزی یزد شناسایی و منهدم شد.
غلامعلی دهشیری اظهار داشت: بر حسب اعلام دادستان مرکز استان مبنی بر بررسی خبر توزیع مواد مخدر در زندان توسط برخی از محکومان و متهمان زندانی، موضوع در دستور کار و بررسی قرار گرفت و با رصد دقیق اطلاعاتی و اخذ مجوز قضایی، تحقیقات گسترده ای در این خصوص آغاز شد.
وی افزود: این باند حرفه ای با روش های مختلف ابتدا وجهی را از زندانی و یا خانوده او دریافت می کردند و در مرحله بعد اندک مواد مخدری که به روش و شگردهای خاص وارد زندان کرده بودند را در داخل زندان به افراد متقاضی تحویل می دادند.
رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری یزد به افراد متعدد دخیل در این پرونده اشاره کرد و گفت: گردش مالی بالا بین چندین کارت بانکی به نام افراد مختلف انجام شده که وجه مواد مخدر را زندانی و یا خانواده به شماره کارت های معرفی شده واریز می کردند و در فرایند تعریف شده پس از تأیید واریز وجه، مواد مخدر در زندان تحویل می شده است.
دهشیری از دستگیری چهار زن و ۱۲ مرد در این پرونده خبر داد و افزود: با ردیابی مالی حساب های بانکی، تمامی افراد و مرتبطین شناسایی شده و به دادسرا احضار شدند.
وی همکاری مجموعه اداره کل زندان در این پرونده را بسیار خوب و شایسته تقدیر ارزیابی کرد و یادآور شد: پرونده ورود مواد مخدر به زندان، یکی از پرونده های بسیار سخت و حساس در مجموعه حفاظت و اطلاعات دادگستری بوده که حدود یک سال ردگیری و شناسایی و دستگیری همه متهمین پرونده طول کشید تا همه ارتباطات و زوایای تاریک پرونده روشن و همه مجرمین همراه با ادله جرم شناسایی شوند.
این مسئول گفت: مجموعه حفاظت و اطلاعات اداره کل زندان های استان یزد همپا و همسو با مجموعه دادگستری در کشف و انهدام این باند حرفه ای تلاش کرد تا همه مهره های این پرونده شناسایی و دستگیر شوند.
استان یزد یک میلیون و ۱۳۸ هزار نفر جمعیت دارد.
۷۵۳۶/ ۶۱۹۷

خبر جدید  خیرین زمینه آزادی 11 زندانی محروم مالی میبد را فراهم کنند


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد