11:50:28 - دوشنبه 29 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اختصاص ۱.۱ میلیارد تومان از سوی شورای شهر یزد به مناسب سازی معابر
اختصاص ۱.۱ میلیارد تومان از سوی شورای شهر یزد به مناسب سازی معابر
یزد ـ رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر یزد گفت: از سوی شورای شهر یزد یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان به مناسب سازی معابر شهری به منظور رفاه معلولان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، سپنتا نیکنام پیش از ظهر امروز در هشتاد و هفتمین جلسه کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی یزد با دستور کار توجه به حقوق معلولان اظهار داشت: از شهریور ماه سال گذشته توجه به حوزه معلولان در دستور کار ویژه شورای شهر یزد و کمیسیون خدمات شهری قرار گرفته و تلاش ما این است که توجه به معلولان را از حالت تشریفاتی خارج کرده و به جریانی مؤثر و مستمر در جامعه تبدیل کنیم.

وی بیان کرد: به طور قطع یکی از اقدامات مؤثر در این مسیر، مناسب سازی معابر شهری و اماکن عمومی است و تحقق این امر به هم افزایی و همکاری همه دستگاه‌های استان نیازمند است.

خبر جدید  سالن بین‌المللی اسکواش یزد در دهه فجر بهره‌برداری می‌شود

نیکنام، نظارت بر چگونگی مناسب سازی معابر عمومی را از دیگر ضرورت‌های اجرایی در حوزه مدیریت شهری عنوان کرد و ادامه داد: متأسفانه برخی از مناسب سازی ها بدون در نظر گرفتن استانداردهای لازم و توجه به توان معلول انجام می‌شود.

عضو شورای اسلامی شهر یزد با بیان اینکه شورای شهر تمام توان خود برای حمایت از معلولان را به کار گرفته است، تصریح کرد: یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان از سوی شورای شهر برای حمایت از معلولان در راستای مناسب سازی معابر شهری و اماکن عمومی یزد اختصاص یافته است.

خبر جدید  ۵۷۶ ناوگان عمومی کار جابجایی مسافران یزد را انجام می‌دهند

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به عدم مناسب سازی استاندارد در بافت تاریخی یزد، عنوان کرد: با وجود اقدامات انجام شده برای رونق بیش از پیش بافت جهانی یزد، هنوز بحث مناسب سازی به منظور حضور معلولان و گردشگران خاص در این بافت، آنگونه که انتظار می‌رود انجام نشده است.

نیکنام با بیان این‌که برگزاری ورک‌شاپ تخصصی به منظور جذب ایده‌های بومی برای مناسب سازی بافت تاریخی یزد ضروری است، گفت: یکشنبه‌های اول هر ماه جلسه کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر یزد به بررسی وضعیت معلولان اختصاص داده شده است.

خبر جدید  آمادگی نیروهای راهداری و ناوگان حمل‌ونقل یزد برای سفرهای نوروزی

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورا مسیر گردشگری بافت تاریخی یزد را از ابتدای خیابان مسجد جامع تا خانه لاری‌ها دانست و خاطرنشان‌کرد: شهرداری می‌تواند با همکاری اداره میراث فرهنگی نسبت به پایش بناهای و معابر مسیر گردشگری یزد اقدام و راهکارهای مناسب سازی این مسیر را احصا کند.

کد خبر ۴۶۰۳۳۰۱


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
شعار سال