به گزارش خبرگزاری برنا؛ « سپنتا نیکنام» یکشنبه شب در هفتاد و هشتمین کمیسیون خدمات شهری یزد گفت: از شهریور ماه سال ۹۷ توجه به معلولان و مناسب سازی محیط برای آنها در دستور ویژه این کمیسیون شورا قرار گرفت.

وی با بیان اینکه باید توجه به حقوق معلولان از یک اتفاق به جریان مستمر سالانه تبدیل شود، اظهار داشت: مناسب سازی معابر ، خیابان ها و محیط های شهری برای تردد این افراد نباید فراموش شود.

این عضو زرتشتی شورای شهر یزد تصریح کرد: برای تردد معلولان و افراد خاص در شهر مشکلاتی وجود دارد، نباید به مشکلات بیفزاییم بلکه در اجرای طرح های عمرانی نسبت به مناسب سازی آن توجه شود.

خبر جدید  نخستین کارگروه فرهنگی تخصصی در شهرستان مهریز برگزار شد

نیکنام تصریح کرد: پنج نفر از معلولان به عنوان ناظران افتخاری در مناطق مختلف شهرداری مشخص شدند که بر طرح های عمرانی نظارت کنند.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر یزد از برگزاری دوره آموزشی ویژه پیمانکاران فعالیت های عمرانی در شهرداری برای مناسب سازی محیط خبر داد و یادآور شد: ماهانه یکی از جلسات کمیسیون خدمات شهری با موضوع بررسی مشکلات معلولان تشکیل می شود تا در جهت رفع آنها اقدام شود.

نیکنام ادامه داد: موضوع مهم در مناسب سازی شهر نه تنها برای قشر معلولان حتی برای افراد عادی امری مهم تلقی و مسیر انتخابی نیز بسیار نوید بخش است.

این عضو زرتشتی شورای شهر یزد افزود: در بازدید از بافت تاریخی مرکز استان مشخص شد، بحث اصلی تردد مسیر افراد نیست بلکه وجود تعدادی از ساختمان های بافت برای معلولان و افراد خاص مشکل ساز است.

خبر جدید  توسعه گردشگری خارجی نیازمند زیباسازی فضای شهری است

وی خاطر نشان کرد: اگر بخواهیم بافت تاریخی مورد استقبال همه به ویژه گردشگران قرار گیرد باید زمینه ها به گونه ای ایجاد کنیم که شرایط برای تردد افراد در این مسیر تسهیل شود.

نیکنام برای مناسب سازی در بافت قدیم به پنج مکان چون مسجد جامع ، خانه شکوهی ، کتابخانه گردشگری ، زندان اسکندر و خانه لاری ها را پیشنهاد کرد تا تهمیدات لارم در این مکان ها صورت گیرد.

وی ادامه داد: برای این که یزد به شهر دوستدار معلولان تبدیل شود، به همراهی همه نهادها و دستگاه های مختلف نیاز است تا به نتیجه برسیم.

خبر جدید  استقلال کشور در مسیر پیشرفت همه جانبه مدنظر باشد

۶۵ درصد جمعیت یزد در مرکز استان زندگی می کنند

شورای شهر یزد ۱۱ عضو دارد که نیک نام تنها عضو زرتشتی این نهاد مدنی است.

تعداد زرتشتیان استان حدود ۶ هزار نفر تخمین زده می شود که در شهرستان های یزد، تفت، میبد و اردکان زندگی می کنند.

کلیمیان و زرتشتیان سالها در یزد و در کنار هم و در فضای صمیمی و حتی در یک محله زندگی می کنند، یزد به عبارتی شهر همزیستی پیروان ادیان الهی در کشور است.