11:18:27 - سه‌شنبه 29 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندار یزد: منابع آبی یزد با افت جدی روبه‌رو است
استاندار یزد: منابع آبی یزد با افت جدی روبه‌رو است
استاندار یزد با بیان اینکه منابع آبی یزد با افت جدی روبه‌رو بوده گفت: نیازمند حمایت کشوری در بحث انتقال آب هستیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، محمدعلی طالبی صبح امروز در نشست شورای اداری استان یزد که با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برگزار شد اظهار داشت: چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، فرصت بسیار مناسبی برای تبیین دستاوردها و عملکرد انقلاب در حوزههای مختلف است.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر فرصت بسیار ارزشمندی است برای بازخوانی آرمانهای اصیل انقلاب و بر اساس آن تقویت همدلیها و وحدت حول آرمانهای مشترک که باید به آن توجه صورت گیرد.

استاندار یزد وحدت حول محور منافع ملی و مردم و همچنین وحدت در مقابل دشمنان را دو ویژگی بسیار مهم در انقلاب دانست و عنوان کرد: بزرگترین سرمایه استان یزد سرمایه انسانی است که از دیرباز برخوردار از علما و مجاهدان بزرگی در سطح ملی و بینالمللی بوده و تا به امروز که شخصیتهای بزرگی به عنوان سرمایههای اجتماعی خود دارد.

طالبی با تاکید بر اینکه استان یزد در حال حاضر هم در مدارس و دبیرستانها سرمایههای اجتماعی بسیار ارزشندی دارد گفت: استان یزد در بخش صنعت و معدن هم جزو چند استان برتر هستیم و در بحث کشاورزی هم علیرغم مشکلاتی که در بحث آب و هوا داریم در برخی محصولات به ویژه محصولات کم آبخواه رتبههای برتر کشوری را داریم.

خبر جدید  بی‌احترامی روابط عمومی هیئت فوتبال یزد به رسانه‌ها

استاندار یزد ادامه داد: در بخش علمی، استان یزد جزو بهترین استانها به لحاظ نسبت دانشجو و حضور دانشجویان است و تعدد بسیار زیاد مراکز علمی و دانشگاهی با نزدیک به ۱۰۰ هزار دانشجو این استان را به عنوان یک استان خاص در حوزه علمی قرار تبدیل کرده است.

وی با بیان اینکه یزد در بحث پزشکی به عنوان یکی از قطبهای اصلی کشور محسوب میشود گفت: با وجود تمام این شرایط و ظرفیتهای بسیار خوبی که در حوزههای فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی که یزد دارد، چالشهایی هم داریم که مهمترین آن کمبود منابع آب است.

طالبی با اشاره به اینکه طرحهای مختلفی در بحث مدیریت مصرف آب در استان یزد در حال اجراست افزود: در حال حاضر با افت شدید منابع آب و کاهش شدید آب در بخش شرب و کشاورزی روبهرو شدهایم و شرایط بحرانی را در این حوزه تجربه میکنیم.

خبر جدید  باران بخشی از دیوارهای غربی قلعه تاریخی اردان تفت را تخریب کرد

استاندار یزد با بیان اینکه طرحهایی هم در بحث انتقال آب وجود دارد که برای اجرای آن نیازمند حمایت کشوری از استان یزد هستیم گفت: در حوزه اشتغال هم این استان با چالشهای زیادی روبهرو هستیم.

وی با اشاره به اینکه استان یزد جزو سه استان با کمترین میزان اشتغال روبهرو بوده گفت: الان متاسفانه میزان بیکاری در استان یزد از میانگین کشور بالاتر است و با وجودی که جدیدترین آمار نشان دهنده بهبود وضعیت است ولی هنوز بیکاری در استان بالا است.

طالبی از وجود چالشهایی در حوزههای توسعه و محیط زیست در استان یزد خبر داد و گفت: در حوزه امنیت به حمدالله مدیریت بسیار خوبی در حوزههای امنیتی یزد اعمال شده و یکی از بهترین شاخصهای امنیت در کشور را داریم ولی چالشهای اساسی هم داریم که نیازمند حمایت و کمک دولت را داریم.

خبر جدید  پذیرش و اسکان مسافران نوروزی در استان یزد افزایش یافت

استاندار یزد خاطرنشان کرد: بحث امنیت کویر مرکزی ایران یکی از این موضوعات است و علیرغم ظرفیتهای بسیار بالایی که در کویر مرکزی ایران قرار دارد، چالشها و تهدیدهایی هم هست که باید به آن توجه لازم صورت گیرد.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه استان یزد در مرکز کشور قرار گرفته و نقطه اتصال استانهای مختلف کشور به حساب میآید، بحث قاچاق کالا، انسان و مواد مخدر در محورهای این استان چالشی است که با وجود مدیریت بسیار خوب صورت گرفته و تلاش بالای نیروهای امنیتی و انتظامی استان در این رابطه، همچنان نیازمند حمایت ویژه کشوری هستیم.

انتهای پیام/ح


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد