به گزارش خبرگزاری برنا از استان یزد؛ محمدعلی طالبی استاندار یزد در جلسه شورای اداری استان یزد که با حضور وزیر دفاع برگزار شد، اظهار داشت: استان یزد امروز به برکت انقلاب اسلامی و دوران پرشکوه آن از سرآمدان کشور به شمار می رود.

وی در ادامه افزود: بزرگترین سرمایه استان یزد سرمایه نیروی انسانی است که از دیرباز با سختکوشی و خلاقیت در مسیر آبادانی قدم برداشته اند.

خبر جدید  نشست مجمع جوانان استان یزد برگزار شد

استاندار یزد در ادامه موقعیت جغرافیایی استان یزد را نیازمند تمهیدات امنیتی و دفاعی ویژه ای دانست و عنوان کرد: یزد در کویر مرکزی ایران به دلیل قرارگیری در چهارراه ارتباطی کشور هم به لحاظ ریلی و هم جاده ای، علیرغم ایجاد ظرفیت های خوب، تهدیدهایی چون قاچاق کالا، موادمخدر و انسان را نیز به همراه دارد.

وی در ادامه افزود: این مهم نیازمند حمایت جدی دولت از استان یزد است که امیدواریم وزیر دفاع پیام آور خوبی برای پیگیری مطالبات استان یزد در حوزه های مختلف باشد.

خبر جدید  722 پروژه در یزد افتتاح می‌شود/ ایجاد 3 هزار و 945 فرصت شغلی

طالبی با بیان اینکه امیدواریم صنایع وابسته به وزارت دفاع در یزد افزایش پیدا کند، یکی از مهمترین خواسته های استان یزد را ایجاد صنایع مختلف در حوزه تولید مواد ناریه، استقرار ارتش در استان هم برای استقرار در مرکز استان و هم ایجاد پادگان آموزشی در ابرکوه اعلام کرد و همچنین افزود: برای تامین امنیت کویر هم نیاز به تجهیزات پیشرفته داریم ضمن اینکه از گذشته مرکز ایجاد آموزش فنی و حرفه ای نیروی زمینی ارتش در میبد پیگیری می شده که حتی زمین نیز اختصاص یافته که امیدواریم این موضوع نیز با جدیت بیشتری دنبال شود.

خبر جدید  فرهنگ بهیافت ریشه در تاریخ یزد دارد/ امروز تولید زباله یکی از مهمترین چالش های یزد است