3:21:10 - چهارشنبه 24 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استفاده ازظرفیت صدا و سیما در پیشگیری از وقوع جرم
استفاده ازظرفیت صدا و سیما در پیشگیری از وقوع جرم
بارش هاي بهاري در استان يزد موجب شده تا امسال وضعيت منابع آبي در مناطق کوهستاني استان بويژه مناطق واقع در دامنه شيرکوه به طور نسبي بهبود یابد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، محمدرضا حبیبی در نشست مشترک مسئولان قضایی استان با مدیرکل و معاونان صدا و سیمای استان، افزود: البته بسیاری از برنامه های صدا و سیما در قالب اعتلای روحیه مذهبی و معنوی آحاد جامعه و همچنین فرهنگ سازی و جریان سازی مثبت در کشور و استان همه در تحقق هدف پیشگیری از وقوع جرم و ترویج قانونمداری مؤثر است.استفاده از صدا و سیما در پیشگیری از وقوع جرم

وی تصریح کرد: امروز قوه قضاییه دست استمداد خود را به سوی مراکز علمی، فرهنگی، رسانه ای و به ویژه صدا و سیما دراز کرده است تا بتواند از حجم ورودی پرونده ها به دستگاه قضایی بکاهد.

رئیس کل دادگستری استان یزد با اشاره به تلاش صورت گرفته در دستگاه قضایی در سنوات اخیر، گفت: تلاش گسترده ای صورت گرفته تا از اطاله دادرسی در دستگاه قضایی کاسته شود و همچنین از حیث افزایش نیروی انسانی، تجهیزات اداری، استفاده از فناوری های نوین و افزایش فضای فیزیکی گام های بلندی در سنوات اخیر برداشته شده است که نتیجه آن تا حدی کنترل ورودی ها بوده است اما همه اینها در کاهش ورودی پرونده ها تأثیر مورد انتظار نداشته است.

وی ابراز داشت: سر ریز مشکلات اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی جامعه به دستگاه قضایی وارد می شود و دادگستری باید به مسائلی رسیدگی کند که خود در افزایش و یا کاهش آن نمی تواند نقش داشته باشد.

این مقام قضایی به رسیدگی به ۱۸۰ تا ۲۰۰ پرونده در محاکم کیفری استان در ماه بوسیله یک قاضی اشاره کرد و گفت: باید با اجماع همگانی، با فرهنگ سازی و با اعتلای فرهنگ عمومی و حقوقی جامعه که در این مسئله رسانه ها و به ویژه صدا و سیما می توانند اثر گذار واقع گردند بر شکل گیری جرائم و معضلات اجتماعی غالب شد.

خبر جدید  پروژه های استان اولویت‌بندی و پیگیری خواهند شد/دستگاه ها باید در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخگو باشند

وی با تأکید بر تلاش گسترده صدا و سیما در مقابله با هجمه رسانه های معاند و شایعه سازی ها در شبکه های اجتماعی، افزود: در میان برنامه های پر زرق و برق رسانه های معاند و ماهواره ها که بر اساس خواست های شهوانی و نفس امّاره ساخته می شود، انصافاً تولید برنامه صدا و سیما بر اساس اصول متعالی دین و معرفت و فرهنگ ملّی برای خنثی کردن هجمه ها، سخت و طاقت فرسا است.

حبیبی خاطرنشان کرد: همه ما دنبال یک هدف مقدس و اعتلای نظام اسلامی و خدمت به این مردم هستیم که باید در تحقق این هدف مقدس یار و همکار یکدیگر باشیم.

وی اطلاع رسانی در قوه قضاییه را بسیار حساس و دقیق برشمرد و گفت: شرایط اطلاع رسانی در قوه قضاییه بسیار متفاوت از سایر دستگاه هاست و باید با دقت و دور اندیشی صورت گیرد تا به احساس امنیت مردم خدشه ای وارد نگردد.


منبع :: http://yazd.iribnews.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد