19:31:51 - پنج‌شنبه 24 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استفاده از فناوری و نوآوری در کشاورزی هدف دانشگاه آزاد است
استفاده از فناوری و نوآوری در کشاورزی هدف دانشگاه آزاد است
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از مراکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد بازدید و با مسئولان آنها گفتگو کرد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچیپس از دیدار با آیتالله محمدرضا ناصری یزدی نماینده ولیفقیه در استان و امام جمعه یزد از مرکز رشد واحدهای فناور واحد یزد بازدید کرد.

طهرانچی در جریان این بازدید از دستگاه آبیاری لیونیز و سیستم آبیاری هوشمند تولید شده در شرکت دانشبنیان فناوران صنعت رباتیک، محلول موضعی پوویدون آیداین ۱۰ درصد شرکت نانو کیمیا، نرمافزارهای GIS شرکت آمایش محیط بارز، اپلیکیشن های تولید شده در شرکت دانشبنیان وسفا، شرکت فناور رابین توسعه پیشداد رایان، شرکت فناوران صنایع غذایی پارس کیمیا لوتوس و شرکت کارومه بازدید کرد.

طهرانچی در این بازدید یک ساعته با مدیران و پژوهشگران این شرکتها گفتگو و توصیهها و پیشنهادهایی درباره تقویت و توسعه فعالیتهای دانشبنیان به این پژوهشگران ارائه کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در بازدید از شرکت دانشبنیان فناوران صنعت رباتیک و در گفتگو با مهندس هادی زارع مدیرعامل این شرکت و دانشجوی واحد یزد با استقبال از دو طرح دستگاه آبیاری لیونیز و سیستم آبیاری هوشمند، گفت: یزد یکی از استانهایی است که همواره با چالش کمبود آب مواجه بوده، بنابراین دانشجویان این واحد بهخوبی مفهوم آب را درک میکنند و این اتفاق بسیار مبارکی است که مهندسان حوزه برق، الکترونیک و رباتیک دانشگاه آزاد اسلامی این علم را با کشاورزی ادغام و سیستم آبیاری هوشمند اختراع کردهاند که همان نقش میرابها در قدیم را اجرا میکند.

خبر جدید  ۹ مصدوم بر اثر انحراف مینی‌بوس از جاده

وی از مدیرعامل این شرکت دانشبنیان خواست که فعالیتهای خود را در ابعاد گستردهتر و با بهکارگیری نیروهای انسانی مستقیم و غیرمستقیم تا ۳۰۰ نفر توسعه دهند و برای این کار میتوانند از ۵ هزار زمین کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی و از توانمندی واحدهای این دانشگاه استفاده کنند.

طهرانچی تأکید کرد: اکنون بحث کشاورزی در کشور جدی است و کشاورزی نیاز به یک مدل آبیاری جدید دارد، بنابراین تجربه موفق این شرکت دانشبنیان در تولید دستگاه آبیاری و سیستم آبیاری هوشمند باید تجزیه و در سایر واحدهای دانشگاهی تکثیر شود و این شرکت بهعنوان متولی و مرکز تولید این دستگاه، فعالیت داشته باشد.

عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه این بازدید، فعالیت در حوزه دفع آفات از روش عوامل بیولوژیک و فناوری کنترل در کشاورزی را بهعنوان دو مأموریت دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد در حوزه کشاورزی عنوان کرد.

وی با بیان اینکه با چنین روشهایی باید دانشگاه آزاد اسلامی را به اقتصاد شهرها وصل کرده و بسترساز اقتصاد دانشبنیان شویم، خاطرنشان کرد: استفاده از کارکردهای فناوری و نوآوری در کشاورزی یکی از اهداف ماست که برای شروع میتوانیم به کمک مرکز رشد واحد یزد حساب کنیم.

طهرانچی در بازدید از شرکت نانو کیمیا هم بر توسعه فعالیتهای این شرکت علاوه بر تولید بتادین تأکید کرد و گفت: این شرکت میتواند، طرح تحقیق و توسعه خود را تهیه کرده و در واحد یزد مستقر شود تا از ظرفیت استادان و دانشجویان در تولید محصولات بیشتر در حوزه تخصصی فعالیتی خود استفاده کند.

خبر جدید  دانشگاه آزاد اسلامی با جدیت وارد عرصه توسعه کشاورزی شده است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: اگر چنین شرکتهایی در دانشگاه مستقر شوند، استادان میتوانند زمان مازاد خود را برای تحقیق و توسعه محصولات در شرکتهای دانشبنیان بگذرانند و دانشجویان هم میتوانند با حضور در این شرکتها علاوه بر کسب تجربه هزینه تحصیل خود را تأمین کرده و درآمدزایی داشته باشند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تأکید کرد: تنها جایی که میتواند به رقابت محصولات ایرانی با نمونههای خارجی کمک کند، دانشگاه است که این تولیدات در چرخه ایده، استاد، دانشجو و حمایت کننده تکمیل میشود.

وی در ادامه از دستاوردهای شرکت فنی مهندسی آمایش محیط بارز از نقشههای تولید شده، مطالعات GIS و تحلیلهای فضایی این شرکت بازدید و تأکید کرد که با توجه به قرار گرفتن استان یزد در منطقه کویری شایسته است که این شرکت مطالعات خود را در حوزه کویر انجام دهد.

طهرانچی با طرح این پرسش که شناخت متخصصان حوزه GIS و زمینشناسی از کویرهای ایران چقدر است؟، گفت: آیا ما باید همواره از کویر فرار کنیم؟ آیا مناطق کویری از نظر منابع و معادن غنی هستند؟ چه کاربردی میتوان از این زمینها داشت؟ چراکه جنس کویرهای ایران با کشوری مانند امارات متفاوت است و به نظر بنده کویرهای ایران از نظر سرمایه معدنی گنجی نهفته است که باید شناسایی شوند.

خبر جدید  وزیر دفاع از نمایشگاه دستاوردهای صنایع دریایی در یزد بازدید کرد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از مدیرعامل و پژوهشگران شرکت آمایش محیط بارز خواست که بر موضوع کویر تمرکز داشته باشند تا باعث افزایش دانش موجود از مناطق کویری شوند.

طهرانچی همچنین در بازدید از شرکت وسفا و گفتگو با دانشجویان فعال در این شرکت از نحوه فعالیت این شرکت، میزان و محل تحصیل دانشجویان فعال در این شرکت و پیشرفتها و کمبودهای این شرکت مطلع شد.

عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی از رئیس واحد یزد خواست که فضای کاربری بیشتری را برای فعالیتهای این شرکت در نظر بگیرد.

وی همچنین از غرفه آموزش رباتیک دانش آموزان بازدید و در گفتگو با مبتکر این طرح بر بهکارگیری از این طرح در مدارس سما تأکید کرد.

گفتنی است در این بازدید یک ساعته آزادیان دستیار ویژه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، محمدعلی اکبری مسئول دبیرخانه برنامههای علمی دانشگاه آزاد اسلامی، محمدعلی باغستانی مجری طرح بازمهندسی نظام آموزشی، پژوهشی و خدمات فناوری علوم کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه آزاد اسلامی، معصومه طباطبایی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد و معاونان و مدیران این واحد دانشگاهی دکترطهرانچی را همراهی میکردند.

انتهای پیام/۴۰۲۱/


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد