16:17:21 - دوشنبه 17 سپتامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اشاعه شعر و ادب راه برون‌رفت از ناامیدی‌های اجتماعی است
اشاعه شعر و ادب راه برون‌رفت از ناامیدی‌های اجتماعی است
به گزارش خبرنگار مهر، فخرالسادات خامسی هامانه در نشستی با فرهیختگان فرهنگ و ادب پارسی استان یزد در فرمانداری یزد با بیان اینکه اغلب شاعران استان یزد از شعرای جهانی هستند، اظهار داشت: ادبیات سال‌هاست در مظلومیت به سر می برد و بخشی از این مظلومیت به قدرت حضور و مطالبه گری صاحبان این حوزه […]

به گزارش خبرنگار مهر، فخرالسادات خامسی هامانه در نشستی با فرهیختگان فرهنگ و ادب پارسی استان یزد در فرمانداری یزد با بیان اینکه اغلب شاعران استان یزد از شعرای جهانی هستند، اظهار داشت: ادبیات سال‌هاست در مظلومیت به سر می برد و بخشی از این مظلومیت به قدرت حضور و مطالبه گری صاحبان این حوزه بر می‌گردد.

وی با اشاره موج نا امیدی اجتماعی در برهه کنونی، یکی از راه‌های برون رفت از این معضل را اشاعه فرهنگ و شعر و ادبیات فارسی عنوان کرد و شعر و ادبیات فارسی را آمیخته با فرهنگ همدلی و مهر دانست.

خبر جدید  ورزش یکی از اولویت‌های امروز بسیج است

خامسی همچنین بر نقش انجمن های ادبی و خانواده ها در توسعه و نشر ادب و فارسی تأکید کرد و برنامه ریزی برای شناخت ادبیات به جامعه و خانواده ها به ویژه معلمان ادبیات را خواستار شد.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد یادآور شد: شورای آموزش و پرورش موظف است ضمن شناخت پتانسیل‌ها، راه‌های رفع این بی توجهی و کاستی‌ها را کارشناسانه مورد تحلیل و بررسی قرار دهد.

خبر جدید  تدابیر ایمنی سازمان آتش نشانی برای ایام محرم در اصفهان

معاون سیاسی، امنیتی اجتماعی فرماندار یزد نیز در این نشست ضمن بزرگداشت یاد و خاطر استاد شهریار و روز شعر و ادب فارسی اظهار داشت: این نشست اولین گردهمایی با شاعران و ادبای یزد است و تلاش می کنیم به صورت فصلی استمرار پیدا کند.

محمدعلی جعفری عنوان کرد: این نشست اتاق فکری به منظور هم اندیشی برای چگونگی انسجام بخشی به فعالیتهای حوزه فرهنگ و ادب و فعالین این بخش در شهرستان یزد است.

خبر جدید  افتتاح طرح‌های ویژه دهه فجر با حضور استاندار در بافق + عکس

وی با اشاره به اینکه شاعران و نویسندگان ایرانی در ادوار مختلف تاریخ کشورمان بهترین متون و قوی‌ترین آثار نظم و نثر جهانی را قلم فرسایی کرده اند، از اینکه نسل جوان و دانشجویان و دانش آموزان توجه لازم به فراگیری مقدمات اولیه ادبیات نیز ندارند و در نگارش و بیان ادبی لنگ می‌زنند ابراز تأسف کرد و بر اهمیت اینگونه نشستها برای اصلاح این روند نامطلوب و آسیب‌زا تاکید کرد.

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد