1:23:38 - دوشنبه 14 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اطلاعات ۱۰ هزار بهره‌بردار کشاورزی در سامانه هوشمند ثبت می‌شود
اطلاعات ۱۰ هزار بهره‌بردار کشاورزی در سامانه هوشمند ثبت می‌شود
یزد ـ مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خاتم از ثبت اطلاعات ١٠هزار بهره‌بردار بخش کشاورزی در سامانه جامع پهنه بندی و مدیریت داده‌های کشاورزی این شهرستان خبر داد.

مجتبی آغاز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: سامانه جامع پهنه بندی و مدیریت داده‌های کشاورزی در راستای قانون رفع موانع تولید و رقابت پذیری و ارتقاء نظام مالی کشور از سال ٩۵ با استقبال چشمگیر ١٠ هزار نفر از بهره‌برداران بخش کشاورزی در شهرستان خاتم راه اندازی شده است.

وی، هدف از راه‌اندازی این سامانه را ثبت اطلاعات بهره‌برداران و فعالیت‌های حوزه ترویج و مراکز کشاورزی توسط مروجان در راستای اجرایی شدن نظام نوین ترویج دانست و افزود: سرشماری دقیق بهره‌برداران کشاورزی، زراعی و باغی، دام و طیور، آب و خاک، شیلات همچنین به‌روز رسانی آمار و اطلاعات پایه کشاورزی، آبادی‌ها، کارشناسان پهنه و مراکز جهاد کشاورزی در این سامانه ثبت می‌شود.

خبر جدید  جای خالی معماری اصیل یزدی‌ها در ساخت‌وسازهای جدید

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خاتم ادامه داد: تاکنون اطلاعات ١٠ هزار بهره‌بردار، کارشناسان ١۶ پهنه کشاورزی، ٢٣٨ آبادی، ٧هزار بهره‌بردار باغی، ۶ هزار و ١٧ بهره‌بردار زراعی، ۵٠ بهره‌بردار کلنی زنبور عسل، ٨٠ استخر پرورش و تکثیر آبزیان، ٧٢ مورد احداث گلخانه در سامانه جامع پهنه و داده‌های مدیریت کشاورزی ثبت شده است.

خبر جدید  داوران چهارمین جشنواره منطقه‌ای مطبوعات و خبرگزاری‌ها معرفی شدند

آغاز افزود: برای جلوگیری از حضور دلالان در بخش محصولات کشاورزی، وزارت جهاد کشاورزی با راه اندازی سامانه پهنه بندی سعی کرده به نوعی شناسنامه ای از میزان و نوع کشت محصولات کشاورزی فراهم کند.

وی ادامه داد: کشاورزان بر اساس اطلاعاتی که در این سامانه وارد کرده‌اند از مزایا و خدمات جهاد کشاورزی در مراحل کشت و تولید محصولات کشاورزی خود برخوردار می شوند همچنین خرید تضمینی محصولات اساسی مانند گندم، کلزا و ذرت به صورت مستقیم از طریق این سامانه متناسب با سطوح زیرکشت هر بهره‌بردار انجام می شود.

خبر جدید  برگزاری محفل طنز "قندشکن" در یزد+تصاویر

آغاز اظهار داشت: کشاورزانی که در این سامانه ثبت نام نکرده اند، باید با مراجعه به مدیریت جهاد کشاورزی و ارائه مدارک مورد نظر برای ثبت نام در سامانه و یا دریافت معرفی نامه از این سامانه اقدام کنند.

کد خبر ۴۵۱۲۱۵۶


منبع :: https://www.mehrnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد