12:38:02 - دوشنبه 22 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اقبال مردم یزد به حضور و زندگی در روستاها افزایش یافته است
اقبال مردم یزد به حضور و زندگی در روستاها افزایش یافته است
ایلنا: مدیرکل بنیاد مسکن استان یزد از افزایش اقبال مردم یزد به حضور و زندگی در روستاها و بهبود وضعیت خرید و فروش ملک در این مناطق خبر داد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان یزد از افزایش اقبال مردم یزد به حضور و زندگی در روستاها و بهبود وضعیت خرید و فروش ملک در این مناطق خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علیرضا قربانیان در دیدار مدیران بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان یزد با آیت الله ناصری یزدی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد اظهار داشت: یکی از اقداماتی که در طول ۴ دوره قانونگذاری کشور صورت گرفته، بحث صدور اسناد مالکیت روستایی است که در این زمینه خوشبختانه بالغ بر ۵۴ هزار جلد سند در استان یزد صادر شده است.

وی با اشاره به اینکه بخشی از افراد در روستاها خودشان سند داشتند که آنها جزو این آمار نیامدهاند گفت: از این تعداد، ۵۰ هزار سند در روستاها و حدود ۴ هزار مورد هم در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت صادر شده است.

خبر جدید  کاهش 14 درصدی بارش ها در استان یزد/ یزد با کمترین بارش در بین استان های کشور

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان یزد خاطرنشان کرد: در بحث واگذاری زمین هم بیش از ۱۵ هزار قطعه زمین در سطح روستاهای استان یزد صادر شده و با آماری که گرفته شده، اکثریت این زمینها با تسهیلاتی که بنیاد مسکن پرداخت میکند ساخته شدهاند.

قربانیان عنوان کرد: در بحث مقاوم سازی هم بالغ بر ۲۶ هزار فقره تسهیلات بانکی به افرادی که تقاضای ساخت و مقاومسازی مسکن در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت داشتند پرداخت شده است.

وی عنوان کرد: روستاهای استان یزد در مجموع حدود ۴۸ هزار واحد مسکونی دارند که بالغ بر نیمی از این واحدها تاکنون تسهیلات مقاومسازی دریافت و در منزل خود هزینه کردهاند.

خبر جدید  ایجاد اشتغال با تکمیل زنجیره تولید در نساجی/توانایی بالای واحدهای نساجی در ایجاد ارزش افزوده

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان یزد خاطرنشان کرد: در بحث تسهیلات قرضالحسنه هم برای تعمیر و ودیعه مسکن هم از ابتدای انقلاب تاکنون، بالغ بر ۲۵ هزار فقره تسهیلات پرداخت شده است.

قربانیان خاطرنشان کرد: همچنین بالغ بر ۱۱ هزار و ۴۰۰ مورد هم در بحث بازسازی واحدهایی که در اثر حوادث طبیعی از جمله سیل در استان و یا در مناطقی که یزد معین آنها بوده، منازل بازسازی شده است.

وی افزود: همچنین در این ۴۰ سال، نزدیک به شش هزار مسکن در سطح شهرهای استان یزد احداث شده و به متقاضیان پرداخت شده و در حال حاضر هم حدود ۲۵۰ واحد مسکن در شهرها در حال ساخت است. بر اساس آمارهای ارائه شده، الان شور و شوق مردم در استان یزد برای حضور در روستاها افزایش یافته و آمار خرید و فروش در این مناطق رو به بهبودی بوده است.

خبر جدید  تاکید بر تقویت تشکل‌های کارگری/توسعه مشاغل خرد بیکاری را مهار می‌کند/ بیشترین آسیب تحریم ها به مزد بگیران ثابت است

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان یزد خاطرنشان کرد: در روستاها هم ۳۵۰ واحد از ۴ سال پیش در چند روستای یزد شروع و ساخته شد و الان از این واحدها استفاده میشود.

قربانیان با بیان اینکه این بنیاد هیچگونه بودجه جاری دولتی ندارد، عنوان کرد: خوشبختانه استان یزد بین سایر استانهای کشور موفق شده رتبههای چهار یا پنج را به دست آورد.


منبع :: https://www.ilna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد