1:04:57 - سه‌شنبه 29 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
امام‌جمعه یزد: سهم فقرا از هزینه کرد زکات نسبت به پروژه‌های عمرانی افزایش پیدا کند
امام‌جمعه یزد: سهم فقرا از هزینه کرد زکات نسبت به پروژه‌های عمرانی افزایش پیدا کند
نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه سهم فقرا از هزینه کرد زکات نسبت به پروژه‌های عمرانی افزایش پیدا کند، گفت: ترویج زکات مستحبی نیازمند تبلیغ بیش از پیش است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، آیتالله محمدرضا ناصری یزدی عصر امروز در نشست شورای زکات استان یزد که با حضور نماینده ولی فقیه در جهاد کشاورزی برگزار شد اظهار داشت: در ارتباط با توزیع زکات سهم فقرا باید بیشتر باشد.

وی با بیان اینکه الان هم نسبت به قبل افزایش در این سهم انجام شده خاطرنشان کرد: با این وجود همچنان باید سهم فقرا نسبت به پروژههای عمرانی افزایش یابد و جذبیات دولتی که وجود دارد به بحثهای عمرانی اختصاص پیدا کند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: به ویژه در این زمان که مشکلات و گرفتاریهای مردم افزایش پیدا کرده، اشخاص آبرومندی هستند که با مشکلات درونی و داخلی بر حسب مسائل مالی مواجه شدهاند و باید این افراد شناسایی شده و با حفظ آبروی آنها کمک صورت گیرد.

ناصری یزدی ادامه داد: بحث زکات مستحبی هم موضوع دیگری است که مردم استقبال خوبی از آن کردهاند و در صورتی که تبلیغ برای آشنایی همه مردم نسبت به این موضوع صورت گیرد، قطعا میزان آن هم افزایش پیدا میکند.

امام جمعه یزد بیان کرد: زکات مستحبی هم به مانند صدقه است و در صورتی که افزایش یابد، قطعا میتوان کمکها به افراد نیازمند را هم افزایش داد و به این وسیله، زمینه رفع مشکل تعدادی از افراد جامعه را فراهم کنیم.

خبر جدید  دومین کنفرانس بین‌المللی "حقوق کودک‌" در یزد برگزار می‌شود ‌

وی که خود در زمان حضور در چهارمحال و بختیاری مبدع و پیشنهاد دهنده زکات مستحبی بوده ادامه داد: زکات مستحبی راهکاری است که مردم میتوانند در کارهای خیر شرکات بیشتری داشته باشند و مردم هم همیشه نسبت به این موضوع توجه ویژهای داشتهاند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد به حجم زکاتهای پرداختی و صدقات اشاره کرد و افزود: میزان زکات پرداختی از سوی مردم کشور به ویژه در استان یزد نشان دهنده این موضوع است که مردم به صورت ویژه تمایل به مشارکت در کارهای خیر دارند.

ناصری یزدی با اشاره به اینکه در حال حاضر کشور دچار مشکلات مالی و اقتصادی زیادی شده گفت: با وجودی که مشکلات اقتصادی مردم افزایش یافته، آمارها نشان میدهد میزان صدقات و زکات هم افزایش چشمگیری داشته و همین موضوع نشان دهنده توجه خاص مردم ایران نسبت به رفع مشکلات نیازمندان است.

خبر جدید  میانگین بارش‌های فصل بهار استان یزد از میانگین نرمال بیشتر خواهد بود

محمدعلی طالبی نیز در نشست شورای زکات استان یزد اظهار داشت: از فرمانداران و مدیران میخواهیم که نسبت به فرهنگسازی اعطای زکات و تدوین برنامههای خوب و اجرایی در این راستا اهتمام ویژه داشته باشند.

وی تصریح کرد: مسئولان باید برای استفاده بهینه از اعتباراتی که از زکات تعلق میگیرد باید برنامهریزی دقیق داشته باشند تا قدم خوبی در راستای رفع مشکلات مردم برداشته شود.

استاندار یزد بیان کرد: اگر بتوانیم پروژهها و برنامههایی در سطح استان اجرا کنیم که مردم به عینه تاثیر زکات را در فعالیتهای مختلف ببینند، مطمئنا قدم بسیار خوبی برداشته شده و فرهنگسازی لازم صورت میگیرد.

طالبی ادامه داد: هر چه بتوانیم اهتمام نسبت به اجرای این فریضه داشته باشیم، مطمئنا نگاه حقتعالی به گونهای است که ما برکت بیشتری از زکات و موارد مشمول آن شاهد میشویم به همین دلیل باید سعی کنیم در این زمینه توجه خود را بیش از پیش افزایش دهیم.

وی تصریح کرد: به مدد زکات علاوه بر اینکه میتوانیم برنامههای بهتری را در سطح شهرستانها و استان اجرا کنیم، شاهد افزایش درآمد و گردش اقتصادی روستاییان و شهرها در این حوزه هم هستیم.

خبر جدید  ضایعات فروشان یزد به خارج شهر منتقل می‌شوند

استاندار یزد تصریح کرد: باید در کنار هم شرایط خوبی در استان ایجاد کنیم که از برکات این شورا در سطح استان و شهرستانها استفاده شود و به این وسیله بخشی از مشکلات مردم برطرف شود.

طالبی خاطرنشان کرد: در دولت اقدامات گستردهای در راستای محرومیتزدایی از جامعه و توجه به نیازمندان صورت گرفته و حتی برخی مواردی که در راه این کار مانع ایجاد میکرد برطرف شده و برخی ساز و کارهای جدید برای تقویت فعالیتهای محرومیتزدایی به تصویب رسیده است.

وی با بیان اینکه دولت اهتمام بسیار ویژهای نسبت به رفع مشکلات مردم دارد و تمام تلاش خود را به کار بسته است عنوان کرد: در کنار دولت باید دیگر بخشها هم که مسئولیت در این زمینه دارند هم باید تلاش خود را به کار بسته و همه دست به دست هم داده و در راستای رفع مشکلات مردم حرکت کنیم.

انتهای پیام/ ز


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد