3:10:23 - پنج‌شنبه 2 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
امام جمعه اردکان: شوراها تبلور عینی مردم سالاری دینی است
امام جمعه اردکان: شوراها تبلور عینی مردم سالاری دینی است
یزد – ایرنا – امام جمعه اردکان به مناسبت نهم اردیبهشت که روز ملی شوراها نامگذاری شد، گفت: این نهاد مدنی و اسلامی تبلور عینی و ملموس مردم سالاری دینی در نظام دینی است.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام سید اسماعیل شاکر عصر چهارشنبه در جمع اعضای شوراهای بخش خرانق به اهمیت کار شورایی و پرهیز از استبداد رای اشاره کرد و افزود: ارکان مختلف نظام مانند مجلس و ریاست جمهوری که با رای مستقیم مردم رسمیت می یابد نشانه های مردم سالاری و دخالت مستقیم مردم در تعیین سرنوشت خود است.
وی ادامه داد: ولی شوراها به دلیل نزدیکی زیاد با بدنه مردم در شهرها و روستاها به عنوان نماد عینی و ملموس مردم سالاری دینی مطرح اند.
وی با توصیه های اخلاقی به اعضای شوراها تصریح کرد: ۲ دسته افراد نزد خدا رو سفید هستند، دسته اول آنهایی که خدا و مردم از آنها راضی اند و دسته دوم کسانی که به دنبال رضایت حق هستند ولی به دلیل کمبود برخی امکانات و محدودیت ها قادر به جلب رضایت مردم و اجرای کامل توقعات مردم نیستند ولی همان نیت خیر و هدف الهی این افراد، مشمول اجر و ثواب است.
همچنین سرپرست فرمانداری اردکان با اشاره به تاریخچه اجرای قانون شوراها گفت: با اجرای این اصل مغفول مانده از قانون اساسی و جامه عمل پوشاندن به پیام تاریخی امام خمینی (ره) روح حکومت مردم بر مردم در اجتماع دمیده شد و رفع بسیاری از مشکلات با مددگرفتن از قدرت مردمی میسر گردید.
علیرضا جدیدی اردکانی افزود: البته در پاره ای از موارد به دلیل عدم آگاهی برخی افراد عضو شوراها در شهر و روستا، تناقض هایی بین سیستم های دولتی و شوراها به چشم می خورد، لازم است با انجام نشست های تخصصی و با محور قوانین این موارد رفع شود.
همچنین جاویدعیدانی بخشدار خرانق با ارائه گزارشی از فعالیت های ۱۱ ماهه گذشته به برگزاری بیش از ۱۰ نشست کاری با موضوع های مختلف با حضور اعضای شوراها اشاره کرد و جلسات هماهنگی را منشا انجام فعالیت های اثر بخش در روستاها عنوان کرد.
در این مراسم از زحمات اعضای شوراهای بخش خرانق تجلیل شد.
مرکز شهرستان ۹۸ هزارنفری اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد.
۷۵۴۴/ ۲۰۴۷/

خبر جدید  دانش آموزان برای ترویج گفتمان انقلاب و ولایت تلاش کنند


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد