0:57:03 - یکشنبه 13 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
امنیت شغلی برای کارگران وجود ندارد/ حقوق‌های معوقه امان کارگران را بریده است
امنیت شغلی برای کارگران وجود ندارد/ حقوق‌های معوقه امان کارگران را بریده است
ایلنا: دبیر اجرایی خانه کارگر یزد با تاکید بر لزوم حمایت جدی از کارگران و تشکل‌های کارگری یزد گفت: امنیت شغلی برای کارگران وجود ندارد و با عضویت در تشکل‌ها از کار…

دبیر اجرایی خانه کارگر یزد با تاکید بر لزوم حمایت جدی از کارگران و تشکل‌های کارگری یزد گفت: امنیت شغلی برای کارگران وجود ندارد و با عضویت در تشکل‌ها از کار اخراج می‌شوند.

به گزارشخبرنگار ایلنا، محمدعلی دهقانی در نشست شورای کارگری با استاندار و مجمع نمایندگان استان اظهار داشت: مسائل و مشکلاتی از سوی کارگران در روز کارگر مطرح شد ولی پیگیری و محقق نشد.

وی با بیان اینکه مشکلات حوزه کارگری بسیار است و با یکی دو نشست نمیتوان به آن رسیدگی کرد ادامه داد: جامعه کارگری در طول انقلاب همراه با نظام پیش آمده و زیبنده نظام نیست که این طبقه از جامعه دلخور باشد و تحت فشار قرار گیرد.

دبیر اجرایی خانه کارگر یزد با تاکید بر اینکه امنیت شغلی برای کارگران وجود ندارد، اضافه کرد: متاسفانه قراردادهای کار به شکلی است که کارگران توان دفاع از خود هم ندارند و علیرغم مکاتبات و زحماتی که نمایندگان و استاندار برای این قشر دارند کسی نمی تواند کاری انجام دهد.

خبر جدید  نتایج انتخابات اتاق بازرگانی یزد اعلام شد

وی با انتقاد از اخراج عضو شورای کارگری و تشکیلات کارگری از محل کار اظهار داشت: مسائل و مشکلاتی داریم که نیاز است با قاطعیت بیشتری مسئولان ورود پیدا کنند تا مشکلات حل شود و از اخراج کارگران با بهانه های واهی جلوگیری شود.

دهقانی با بیان اینکه کارگران مانند مرغی شدند که در عزا و شادی سر بریده می شوند اضافه کرد: متاسفانه در حوزه تامین اجتماعی بسیار مشکل داریم و با وجود اینکه حق بیمه پرداخت می کنیم اما حذف برخی داروها فشار به کارگر می آورد.

وی همچنین با انتقاد از رفتار برخی کارفرمایان در خصوص پرداخت حق و حقوق کارگران گفت: در مورد کارهای سخت و زیان آور نیز مشکلاتی داریم که کارفرما زیر بار پرداخت ۴ درصد نمی رود و باید کارگر پرداخت کند که این ظلم بزرگی به کارگران است.

خبر جدید  نگهداری از 11 هزار سالمند در 300 مرکز سالمندی بهزیستی/ سونامی سالمندی در راه است

دهقانی با اشاره به تبعیض های موجود و فشار به کارگران اضافه کرد: قالیبافان هم که مشکلات مشخص و پیدایی دارند و با تاخیر در پرداخت دو روزه بیمه، تامین اجتماعی فوری بیمه را قطع می کند اما اگر کارفرماها تاخیر ماهیانه داشته باشند اتفاقی نمی افتد.

وی تصریح کرد: قانون به درستی اجرایی نمی شود و اگر این قوانین اجرای صحیحی داشته باشد کارگران نباید در بحث درمان دچار مشکل باشند و تحت فشار قرار بگیرند.

دهقانی بیان داشت: برخی از کارخانجات و صنایع، تاخیرهای چند ماهه در پرداخت حقوق و دستمزد نیروی کار خود دارند و کارگران این کارخانجات نسبت به تاخیرهای چندماهه و چندین ماهه حقوق و دستمزد خودشان اعتراض دارند که کسی رسیدگی نمی کند.

خبر جدید  هیئت‌های مذهبی اجازه انحراف در عزاداری ندهند‌/ خبرنگاران چالش‌های فرهنگی جامعه را با راهکار ارائه کنند

دبیر اجرایی خانه کارگر اظهار داشت: حقوق های معوقه امان کارگران را بریده است و قراردادهای موقت کار مزید بر علت شده تا نتوانند زندگی بی دغدغه داشته باشند و اضطراب دارند که پایان ماه چه اتفاقی خواهد افتاد.

وی عنوان کرد: درخواست داریم نمایندگان وقت بیشتری برای قشر کارگر بگذارند و بتوانند درخواست های جامعه کارگری که به دست نمایندگان باز می شود را بررسی و گره گشایی کنند.

دبیر اجرایی خانه کارگر یزد گفت: اگر موردی در رابطه با کارگران قرار است در مجلس شورای اسلامی مطرح شود با هماهنگی و مشورت تشکل های کارگری باشد تا بتوانیم همراهی کنیم.


منبع :: https://www.ilna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد