13:12:19 - شنبه 29 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
امکانات ورزشی روستاهای مهریز، جوابگوی علاقه مندان نیست
امکانات ورزشی روستاهای مهریز، جوابگوی علاقه مندان نیست
یزد – ایرنا – میزگرد «بررسی امکانات و تجهیزات ورزشی روستاهای مهریز» با حضور جمعی از مسئولان، کارشناسان و جوانان مدال آور این مناطق برگزار و شرکت کنندگان با ناکافی ذکر کردن امکانات موجود، پیگیری این موضوع را خواستار شدند.

به گزارش ایرنا، در این میزگرد شرکت کنندگان با قدردانی از تلاش های دولت در سال های اخیر برای ایجاد چمن های مصنوعی و ساخت سالن، با اشاره به اینکه ظرفیت های خوبی در روستاهای منطقه وجود دارد، بر همکاری تمام بخش ها و خیران برای گسترش برنامه ها تاکید کردند.
در این نشست، ایجاد باشگاه، اختصاص بودجه برای ساخت سالن و تکمیل زمین های ورزشی، تجلیل از قهرمانان و مدال آوران، رسیدگی به بانوان ورزشکار با همکاری و پیگیری دهیاران و شوراهای اسلامی مورد تاکید قرار گرفت.

**حامی مالی نداریم
بانوی قهرمان رقابت های کاراته کشور ساکن در روستای خورمیز مهریز گفت: در بین دختران روستایی استعدادهای بسیار خوبی وجود دارد که اگر مورد حمایت مادی و معنوی مسئولان قرار گیرند می توانند برای منطقه افتخارآفرینی کنند.
انسیه حیدری با اشاره به اینکه فعالیت های ورزشی به صورت حرفه ای و برای حضور در پیکارهای داخلی و خارجی هزینه بر است افزود: برای فعالیت ورزشکاران مستعد روستاها به حامی مالی نیاز است.
وی خاطر نشان کرد: تعدادی از دختران روستایی که آمادگی کسب مدال و افتخارآفرینی در رقابت های ملی و بین المللی را دارند به خاطر نداشتن توانایی مالی نمی توانند در رشته خود موفق باشند.
این ورزشکار تصریح کرد: ایجاد سالن با امکانات مورد نیاز از دیگر مطالبات ورزشکاران مناطق روستایی است که باید مسئولان با همراهی افراد علاقه مند و خیران اقدام کنند.

** ضرورت ایجاد باشگاه در روستاها
یکی از ورزشکاران جوان رشته فوتبال دهستان بهادران گفت: برای اینکه یک کار ساختارمند و جدی در ورزش روستاها اتفاق بیفتد باید توسط اداره ورزش و جوانان نسبت به پیگیری راه اندازی باشگاه های مصوب اقدام شود.
جواد محمدی افزود: فعالیت های مختلف ورزشی در سطح برخی روستاها به خصوص مراکز دهستان های منطقه با پیگیری اداره ورزش و جوانان و دهیاران انجام می شود ولی همیشگی نیست.
وی تصریح کرد: ساخت سالن های استاندارد، تامین هزینه رفت و آمد تیم ها برای حضور در مسابقات شهرستان و استان و تجهیز مکان های ورزشی موجود در اولویت مسئولا قرار گیرد.
این جوان ورزشکار روستایی خاطر نشان کرد: برگزاری رقابت های ورزشی بین روستاها در ایجاد انگیزه، رقابت سازنده و گسترش ورزش در بین جوانان نقش مهمی دارد که باید سالانه انجام شود.
محمدی به اهمیت برنامه ریزی برای استفاده از خیران در ساخت مکان های ورزشی روستایی توسط مسئولان تاکید کرد و انجام آن را گامی مهم در ترویج ورزش و تامین نشاط و سلامتی ذکر کرد.

خبر جدید  تعامل خوبی در دستگاه‌های خدمت رسان یزد وجود دارد

**بودجه ورزشی روستاها محدود است
کارشناس امور ورزشی گفت: خیلی از قهرمانان و مدال آوران مهریزی در رشته های مختلف به خصوص دوومیدانی، دوچرخه سواری، کاراته، باستانی، کشتی و فوتسال در روستاهای این شهرستان سکونت دارند .
علی قناعت دوست افزود: برای استعدادیابی، شکوفایی ظرفیت ها و گسترش ورزش در روستاها به بودجه کافی و برنامه ریزی مدون نیاز است که باید با همکاری دستگاه های مختلف و دهیاران انجام شود.
وی خاطر نشان کرد: در سایه عزم جدی و همکاری و همراهی اعضای شوراهای اسلامی و افزایش بودجه به روستاها شاهد یک تحول و گسترش ورزش و ارتقای فعالیت ها خواهیم بود.

**زیر ساخت ورزش روستاها مناسب نیست
رئیس اداره ورزش و جوانان مهریز گفت: زیر ساخت ها در ورزش روستاها یک مشکل اساسی است که باید ابتدا آمایش سرزمین انجام شود تا ظرفیت هر منطقه به صورت جداگانه مشخص و سپس برنامه ریزی برای ارتقای فعالیت ها به عمل آید.
علیرضا محمدی خرم دشتی افزود: ایجاد باشگاه های قوی، اختصاص بودجه، جلب مشارکت بخش خصوصی و خیران و همکاری سایر دستگاه ها نقش مهمی در توسعه ورزش روستاها دارد.
وی تصریح کرد: تعداد زیادی از ورزشکاران این شهرستان را افرادی تشکیل می دهد که در مناطق روستایی بخش مرکزی زندگی می کنند و برای منطقه افتخارآفرینی کرده اند.
این مسئول با اشاره به اینکه به همت دولت در سال های اخیرکارهای خوبی برای گسترش ورزش روستاهای منطقه انجام شده از مهمترین آنها را ایجاد پنج خانه روستایی و ایجاد سالن ورزشی چند منظوره در خورمیزات، بهادران، گرده کوه و تنگچنار ذکر کرد.
به گفته محمدی، اجرای طرح های ورزشی در روستاها با همکاری دهیاران و بخشداری در سایر روستاها ادامه دارد و هم اکنون از یک هزار و ۵۰۰ بیمه شده ورزشی حدود نیمه از آنها جزو جوانان ساکن در روستاها هستند.
وی تصریح کرد:برگزاری مسابقات مختلف ورزشی، اعزام ورزشکاران به رقابت های استانی و کشوری،توجه به رشته های بومی محلی و جشنواره های فرهنگی ورزشی جزو برنامه های این اداره با همکاری سایر بخش هاست.

خبر جدید  145 نفر از مردم بهاباد، خون خود را اهدا کردند

**توجه به ورزش جوانان روستایی در اولویت بخشداری
بخشدار مرکزی مهریز گفت: توجه به ورزش جوانان علاقه مند ساکن در روستاهای این بخش در پنج دهستان ارنان، خورمیزات، تنگچنار، میانکوه و بهادران جزو اولویت های این بخشداری است.
مهدی دهقان زاده افزود: دولت تدبیر و امید توجه خاصی به مسائل روستاها به خصوص برنامه و اقدام برای فعالیت های فرهنگی و ورزشی دارد به نحوی که در سال های اخیر شاهد افتتاح سالن ورزشی در خورمیز، بهادران و تنگچنار هستیم .
وی تصریح کرد: دهیاران و شوراهای اسلامی روستایی برای گسترش ورزش در مناطق خود برنامه ریزی مدون دارند و از ظرفیت بخش خصوصی و خیران استفاده می کنند.
این مسئول تاکید کرد: برگزاری مسابقات ورزشی در اکثر رشته ها، ورزش های همگانی و پیاده روی خانوادگی با همکاری پایگاه های مقاومت، برگزاری جشنواره های ورزشی و بومی محلی انجام شده و ادامه دارد.
دهقان زاده با اشاره به اهمیت ورزش در جذب جوانان روستایی و ظرفیت های موجود به نقش همکاری بخش خصوصی و خیران برای ایجاد فضاهای مناسب در این مناطق تاکید کرد.
تعداد ورزشکاران سازماندهی شده مهریز ۲ هزار نفر است که در ۲۰ رشته فعالیت دارند که از این تعداد ۷۰ درصد مرد و بقیه بانوان هستند.
مهمترین رشته های ورزشی فعال منطقه شامل دوچرخه سواری، باستانی، ژیمناستیک، تنیس روی میز، فوتبال، فوتسال، والیبال، تیراندازی با کمان و کشتی است.
از جمعیت ۵۵ هزار نفری مهریز ۳۵ درصد در ۱۴۰ روستا و آبادی در پنج دهستان ارنان، تنگچنار، خورمیزات، بهادران و میانکوه زندگی می کنند.
به ایرنا، تنها خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی ایران است که به‌عنوان ششمین خبرگزاری جهانی در ۱۹ مرداد ۱۳۱۳ خورشیدی با عنوان « آژانس پارس» و باهدف تولید و بازتاب اخبار و رویدادهای مهم ایران، منطقه و جهان شکل گرفت.
این رسانه ملی در هشتم دی ۱۳۶۰ با تصویب مجلس شورای اسلامی به خبرگزاری جمهوری اسلامی تغییر نام داد و هم‌اکنون ۸۴ سال از فعالیت آن می‌گذرد و قدیمی‌ترین خبرگزاری ایران است.
ایرنا دارای شبکه‌ای گسترده از دفاتر و خبرنگاران در داخل و خارج از کشور است به‌گونه‌ای که علاوه بر ۵۴ دفتر در مراکز استان‌ها و شهرهای مهم، شبکه گسترده از خبرنگاران محلی در نقاط مختلف دارد.
ایرنا همچنین در حال حاضر با بهره‌گیری از ۲۲ دفتر خارجی، تحولات و رویدادهای جهان را از نزدیک پوشش می‌دهد و علاوه بر آن، اخبار تحولات ایران را علاوه بر فارسی به ۸ زبان زنده و مهم دنیا در اختیار مخاطبان می‌گذارد.
ایرنا همچنین صاحب‌امتیازی روزنامه‌های ایران، ایران ورزشی، روزنامه عربی زبان الوفاق، انگلیسی‌زبان ایران دیلی و روزنامه ویژه نابینایان – «ایران سپید»- را در اختیار دارد و دانشکده خبر به‌عنوان یکی از مهمترین مراکز تربیت خبرنگاران و متصدیان حوزه اطلاع‌رسانی کشور نیز وابسته به آن است.
۷۵۳۶/ ۶۱۹۷

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  یزد، رتبه دوم کاهش تلفات جاده ای کشور را کسب کرد
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد