12:32:50 - سه‌شنبه 25 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
امیرعلی و فاطمه، نام های محبوب بافقی ها
امیرعلی و فاطمه، نام های محبوب بافقی ها
یزد- ایرنا- رئیس ثبت احوال بافق گفت: امیر علی و فاطمه، بیشترین فراوانی نامیست که بافقی ها برای نوزادان خود در هشت ماهه سالجاری انتخاب کرده اند.

محمود کریمیان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تبریک روز و هفته ثبت احوال اظهار داشت: از مجموع ۷۵۰ نوزادی که در این مدت در شهرستان بافق متولد شدند نام امیرعلی و فاطمه در راس قرار دارد.
وی افزود: امیرحسین و علی ، زهرا و زینب هم به ترتیب در رده های بعدی قرار دارند.
این مسوول به وقایه چهارگانه نیز اشاره کرد و با بیان اینکه شهرستان بافق بدون دفتر خانه ثبت طلاق است گفت: شمار نوزادان این شهرستان نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از چهار درصد افزایش دارد.
کریمیان با بیان اینکه در همین مدت ۱۲۵ نفر فوت شدند و ۱۱۷ فقره ازدواج هم به ثبت رسید، بیان کرد: این آمار نسبت به سال گذشته به ترتیب هفت درصد رشد و ۱۲ درصد کاهش نشان می دهد.
وی همچنین جمعیت بالای ۱۵ سال واجد شرایط دریافت کارت هوشمند ملی شهرستان بافق را ۳۴ هزار و ۶۵۰ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد بیش از ۱۴ هزار نفر اقدام به دریافت کارت ملی جدید نکرده اند.
رئیس ثبت احوال شهرستان بافق با اشاره به اینکه کارت ملی قدیمی فقط تا پایان سالجاری اعتبار دارد تاکید کرد: شهروندان بافقی باید هرچه زودتر نسبت به ثبت نام و دریافت کارت هوشمند ملی اقدام کنند.
سوم تا نهم دیماه در تقویم تاریخ کشور به نام هفته ثبت احوال نام گذاری شده است.
ثبت احوال در تاریخ ۱۶ آذر ۱۲۹۷ هجری خورشیدی تاسیس و اولین شناسنامه به شماره ۱ در بخش ۲ تهران به نام فاطمه ایرانی صادر شد.
مرکز شهرستان ۵۰ هزارنفری بافق در فاصله ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرقی یزد قرار دارد.
۷۵۴۳/ ۶۱۹۷

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  روبرو شدن با جانبازان، روحیه بخش است
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد