۱۹:۱۹:۳۷ - چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
انعقاد تفاهم‌نامه همکاری در راستای حمایت از تعاونی ها/ضرورت توجه تعاونی ها به آموزش
انعقاد تفاهم‌نامه همکاری در راستای حمایت از تعاونی ها/ضرورت توجه تعاونی ها به آموزش
ایلنا: معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از انعقاد تفاهم نامه با هدف ایجاد و توسعه تعاونی‌های دانش بنیان و حمایت از تجاری سازی این شرکت ها خبر داد.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از انعقاد تفاهم نامه با هدف ایجاد و توسعه تعاونی‌های دانش بنیان و حمایت از تجاری سازی این شرکت ها خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدجعفر کبیری در سفر به یزد و بازدید از تعاونی شتابندهنده پیشگاماناظهار داشت: بر اساس این تفاهم نامه که اخیرا به امضا رسیده است حمایت های لازم از تشکیل و توسعه شرکت های تعاونی دانش بنیان و تجاری سازی آنها صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه ضمانت نامههای لازم برای تسهیلاتی که در اختیار تعاونی های دانش بنیان قرار میگیرد صادر خواهد شد ادامه داد: در نظر است به شفافیت بخش تعاون کمک کنیم تا اعتماد عمومی را برای جذب سرمایه های خرد مردمی به وجود آوریم.

معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اشتغالزایی تعاونی ها و کاهش نرخ بیکاری اضافه کرد: حفظ اشتغال موجود را از ضرورتهای جامعه به شمار می رود و ارزش افزوده بالا و هزینه پایین اشتغال از ویژگیهای مهم تعاونیهای دانش بنیان است.

وی استارت آپ ها و مراکز شتابدهنده تعاونی را زمینهساز حرکت کشور به سوی رفع مشکلات دانست و اظهار داشت: حرکت مراکز شتابدهی نوآوری و استارت آپها لازمه تحقق اهداف اقتصادی است.

کبیری با اشاره به نقش تعاونی ها در اقتصاد کشور عنوان کرد: تعاونی های تشکیل شده در کشور در سه رشته فعالیت خدماتی، تولیدی و کشاورزی فعال هستند که اشتغال خوبی ایجاد کرده و برای توسعه و ارتقای بخش تعاون در عرصه های اقتصادی و رفع موانع پیش روی آن ها اقدامات حمایتی دنبال می شود.

وی بیان داشت: در حال حاضر در سطح کشور بیش از ۹۴ هزار شرکت تعاونی فعال وجود دارد که نشان از ظرفیت و نقش بالای تشکل های تعاونی در اقتصاد جمهوری اسلامی ایران است.


منبع :: انعقاد تفاهم‌نامه همکاری در راستای حمایت از تعاونی ها/ضرورت توجه تعاونی ها به آموزش

تبليغات
بانک پاسارگاد