11:27:41 - پنج‌شنبه 23 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اولویت‌های استان در حوزه سرمایه‌گذاری اقتصاد دانش‌بنیان است
اولویت‌های استان در حوزه سرمایه‌گذاری اقتصاد دانش‌بنیان است
ایلنا: استاندار یزد با اشاره به ظرفیت‌ها و ویژگی‌های استان یزد و محدودیت‌هایی که در حوزه آب دارد، گفت: اولویت‌های استان در حوزه سرمایه‌گذاری اقتصاد دانش‌بنیان است.

استاندار یزد با اشاره به ظرفیت‌ها و ویژگی‌های استان یزد و محدودیت‌هایی که در حوزه آب دارد، گفت: اولویت‌های استان در حوزه سرمایه‌گذاری اقتصاد دانش‌بنیان است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدعلی طالبی در جلسه ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان که با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقهای وزیر کشور برگزار شد، با اشاره به جایگاه استان یزد در حوزه اقتصادی، اظهار کرد: برخورداری از ظرفیت نیروی انسانی متخصص و متعهد از دیگر ویژگیهای یزد برای توسعه بیش از پیش است.

خبر جدید  هدف تحریم‌ها تغییر مردم است/ حل مسائل اجتماعی در گرو توجه به مشاغل خرد و بومی است

وی چالشهای محیط زیست و کمبود منابع آبی، مهاجرت و وجود فارغ التحصیلان بیکار را از جمله چالشهای جدی استان یزد برای توسعه برشمرد و افزود: توجه به اقتصاد دانشبنیان، توسعه فناوریهای جدید، توسعه گردشگری، حمایت از استارت آپها و توسعه بازرگانی از جمله اولویتهای اجرایی استان یزد برای توسعه اقتصادی است که در دستور کار قرار گرفته و دنبال می شود.

استاندار یزد با اشاره به راهاندازی کمیته هم اندیشی بخشخصوصی ادامه داد: همچنین راهاندازی کمیته تسهیل سرمایهگذاری از جمله اقدامات انجام شده در راستای جذب سرمایهگذاری در استان یزد است که دستگاههای مرتبط در این زمینه نقش آفرینی دارند.

خبر جدید  استعفای معاون عمرانی استاندار یزد تکذیب شد

وی با اشاره به جایگاه استان در بحث صنعت و اقتصاد تصریح کرد: کمیته تسهیل سرمایهگذاری که متشکل از تعداد محدودی از ادارات و سازمانها است به صورت پروژهای مباحث سرمایهگذاری دنبال میشود تا به نتیجه مطلوب برسد و روند کار نیز مشخص و روشن باشد.

طالبی با بیان اینکه یزد امروز سومین استان مهاجرپذیر کشور است، تصریح کرد: نیروهای متخصص و دانشگاهی بهدلیل نبود برخی زیرساختها از استان خارج و معادل آن نیروهای کارگری ساده به یزد وارد میشوند.

خبر جدید  پیگیر اجرایی شدن تفاهم نامه مثلث طلایی گردشگری کشور هستیم

وی حمایت مسئولان ارشد کشوری از جمله موثرترین راهکاری توسعه اقتصادی و تحقق اهداف استان یزد دانست و عنوان کرد: اقدامات خوبی در استان آغاز شده و در آینده به نتیجه خواهد رسید و آینده روشنی را در بخش صنعت و اقتصاد استان می بینیم.


منبع :: اولویت‌های استان در حوزه سرمایه‌گذاری اقتصاد دانش‌بنیان است

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد