۱:۰۲:۳۳ - یکشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اولویت احداث صنایع ایحاد صنعت پاک و دانش بنیان است/ مهاجرت‌های بی رویه عامل رشد بیکاری در شهرستان
اولویت احداث صنایع ایحاد صنعت پاک و دانش بنیان است/ مهاجرت‌های بی رویه عامل رشد بیکاری در شهرستان
ایلنا: فرماندار مهریز با بیان اینکه نگاه مهریز در احداث صنایع قطعا صنایع آلاینده و پرآبخواه نیست گفت: اولویت احداث صنایع ایجاد صنعت پاک و دانش بنیان است.

فرماندار مهریز با بیان اینکه نگاه مهریز در احداث صنایع قطعا صنایع آلاینده و پرآبخواه نیست گفت: اولویت احداث صنایع ایجاد صنعت پاک و دانش بنیان است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سیدمحمد رستگاری در نشست خبری پنج تن از فرمانداران استان به تشریح وضعیت شهرستان مهریز پرداخت و اظهار داشت: شهرستان مهریز در مجاورت جاده ترانزیت شمال به جنوب قرار گرفته و با ۴۰۰ روستا از شهرستانهایی است که جمعیت روستایی خوبی دارد.

وی با بیان اینکه در بخش های مختلف از جمله صنعت، کشاورزی، دامپروری و … پیشرفت خوبی داشته ادامه داد: متاسفانه خشکسالی آسیبهای جدی به این شهرستان وارد کرده و مشکلات عدیده ای داریم اما همچنان در بحث دامپروری و محصولات کشاورزی روش های نوین را در پیش گرفتیم.

فرماندار مهریز با بیان اینکه بزرگترین معدن سرب و روی خاورمیانه در این شهرستان است افزود: فعالیت جدی این معدن در دو سال گذشته آغاز شد و با سرمایهگذاری یک میلیاردی بخش خصوصی موجب ایجاد اشتغال برای ۴۵۰ نفر شده است.

وی همچنین از راه اندازی سه واحد جدید صنعتی کاشی و سرامیک در این شهرستان خبر داد و گفت: تنها واحد سیمانی استان نیز در این شهرستان است و واحدهای صنعتی و معدنی متعددی در خود جای داده و اشتغالزایی مناسبی نیز دارد.

رستگاری درباره پروژههای قابل بهرهبرداری در دهه فجر نیز گفت: ۸۳ پروژه در بخش عمران، گردشگری، صنعت، آموزش و فرهنگی و رزشی پیش بینی شده است که با سرمایهگذاری ۲۵۱ میلیارد تومان و مشارکت بخش خصوصی با ۲۱۶ میلیارد تومان سرمایه گذاری بهره برداری می شود.

فرماندار مهریز همچنین از احداث راه آهن در این شهرستان خبر داد و گفت: راه آهن یزد اقلید در این شهرستان ریل گذاری شده و ایستگاه آن نیز در دست احداث است و در حوزه گازرسانی نیز بزرگترین پروژه شهرستانی در حال انجام و بهره برداری است.

وی با بیان اینکه بر اساس سند توسعه شهرستان توجه به صنعت گردشگری در اولویتهای ما است عنوان کرد: توجه خاصی به بوم گردی شده و تاکنون ۹۰ واحد بوم گردی در شهرستان مهریز بهرهبرداری شده و با کمک بخش خصوصی طی یکسال گذشته فعالیت های خوبی در دست اقدام است.

رستگاری با اشاره به دیگر اقدامات در حوزه گردشگری افزود: با مشارکت بخش خصوصی برخی اقدامات از جمله بازسازی قلعه های موجود، ایجاد مجموعه های گردشگری و زیست محیطی نیز انجام شده که زمینه برای توسعه گردشگری فراهم است.

وی با اشاره به وضعیت آب این شهرستان و استقرار صنایع جدید در این منطقه گفت: در دو سال گذشته هیچ مجوز جدیدی صادر نشده و زمینی هم واگذار نشده برای صنایع آبخواه اما واحدهای کاشی و سرامیک و فولادی که بهره برداری می شوند مربوط به سال های گذشته است که مجوز دارند و تخصیص آب هم از قبل داشتند و در حال حاضر بهره برداری می شوند.

فرماندار مهریز با تاکید بر اینکه در این شهرستان به دنبال صنایع های تک و پاک و دانش بنیان هستیم عنوان کرد: شرکت هواپیمایی و خودرو سازی که صنعت پاک و اشتغالزا هستند در مهریز اقداماتی انجام داده و اگر محقق شود آلایندگی نخواهند داشت و نیازی هم به آب ندارند و نرخ بیکاری را نیز کاهش می دهند.

وی نرخ بیکاری این شهرستان را ۹٫۴ درصد دانست و با اشاره به مهاجر پذیری این شهرستان گفت: نرخ بیکاری هم به دلیل مهاجرت هایی است که انجام شده و بخش عمده این بیکاری به واسطه فارغ التحصیلان دانشگاهی است.

رستگاری با اشاره به برخی موارد مطروحه در خصوص آب و مسائل حاشیهای که در خصوص قنات حسنآباد و دهنو که از مهریز سرچشمه میگیرد اظهار داشت: این اطمینان به ساکنان داده شده که در طول مسیر آب برداشت نمی شود و به دلیل پرتی آب شاهد کاهش آن هستیم.


منبع :: https://www.ilna.ir

تبليغات
بانک پاسارگاد