21:38:59 - دوشنبه 11 نوامبر 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ایجاد ۶۶۷ فرصت شغلی برای مددجویان یزدی
ایجاد ۶۶۷ فرصت شغلی برای مددجویان یزدی
رئیس جمهور در پایان سفر خود به یزد در نشست خبری با حضور نمایندگان رسانه‌های استان به سوالات خبرنگاران پاسخ گفت

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکزیزد، قمی با اشاره به اهمیت اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بر اساس توصیه‌های مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب، گفت: ۲۳ میلیارد و ۳۴۵ میلیون تومان وام اشتغال طی هفت‌ماهه سال جاری به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان یزد و اقشار نیازمند اعطا شد.
وی افزود: ۶۶۷ فرصت شغلی طی هفت‌ماهه سال ۹۸ برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان یزد ایجاد شد.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان یزد ادامه داد: هشت میلیارد و ۲۳۰ میلیون تومان از تسهیلات اعطایی از محل منابع قرض‌الحسنه بانکی، سه میلیارد و ۴۱۲ میلیون تومان از طریق صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت، شش میلیارد و ۲۱۸ میلیون تومان از محل منابع اشتغال روستایی و عشایری و پنج میلیارد و ۴۸۵ میلیون تومان به‌صورت تلفیقی و هم‌افزایی بانک مهر ایران و صندوق کارآفرینی امید پرداخت‌شده است.
زین‌العابدین قمی افزود: کمک به بهبود فضای کسب‌وکار و اشتغال پایدار اقشار نیازمند با رویکرد توسعه مشاغل خانگی، خرد و زودبازده با اولویت تولید روستایی و صنایع‌دستی، ایجاد فرصت‌های جدید اقتصادی با رویکرد توانمندسازی گروه‌های هدف در عرصه‌های کشاورزی، دام‌پروری، صنعت، معدن و خدمات در مناطق محروم برای کمک به مهاجرت معکوس، مدیریت زنجیره‌های تولیدی و دانش‌بنیان در حوزه کشاورزی، صنایع تبدیلی و صنایع‌دستی در مناطق محروم و روستایی و همچنین افزایش و پایدارسازی تولیدات اقشار نیازمند از طریق مدیریت فرآیند‌های تولید و بازرگانی در راستای استحکام اقتصاد خانواده از اهمیت ویژه‌ای در کمیته امداد برخوردار است.
وی ادامه داد: ۷۴ درصد طرح ایجادشده طی این مدت مربوط به طرح‌های خودکفایی، ۲۴ درصد توان‌افزایی، دو درصد کارانگیزی بوده است، ۱۶۰ مورد وام مجدد نیز برای توسعه کار به مددجویان تحت حمایت اعطاشده است.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان یزد تصریح کرد: ۱۱ میلیارد و ۴۶۲ میلیون تومان از تسهیلات پرداختی در هفت‌ماهه امسال در بخش دام‌پروری، پنج میلیارد و ۸۱۹ میلیون تومان خدمات، سه میلیارد و ۱۴۱ میلیون تومان کشاورزی، دو میلیارد و ۱۷۷ میلیون تومان فعالیت‌های صنعتی و معدنی و ۶۴۶ میلیون تومان صنایع‌دستی و ۱۰۰ میلیون تومان شیلات بوده است.
سال گذشته ۴۱ میلیارد و ۱۸۵ میلیون تومان وام اشتغال برای ایجاد حدود دو هزار فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان یزد پرداخت شد.
لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  دیوان محاسبات نباید بهانه کار نکردن مدیران باشد
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد