به گزارش خبرگزاری برنا از یزد،معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد با اشاره به بارش های بی سابقه اخیر در سطح استان گفت:این سامانه بارشی جاری شدن سیل در مسیر رودخانه ها را به همراه داشت که خوشبختانه با مشارکت دهیاران،مردم،دستگاه های خدمات رسان و حضور میدانی مسئولان موضوع به خوبی و با کم ترین میزان خسارت مدیریت شد.

«محسن صادقیان» افزود:با توجه به ارزیابی های صورت گرفته مشکلاتی در زمینه مسیر اصلی رودخانه ها،محل های ذخیره آب درون و برون شهری وجود دارد که ضروریست تخلیه نخاله ها از مسیر رودخانه های قدیمی در دستور کار شهرداری ها قرار گیرد.

صادقیان بیان کرد:از سوی دیگر تکمیل نقشه رودخانه های شهرها و مسیرهای حادثه خیز لازم است و باید با محوریت شهرداری ها و آب منطقه ای صورت پذیرد تا آمادگی لازم برای هر گونه اتفاق احتمالی در استان فراهم شود.

وی از ادامه بارش ها همزمان با فصل بهار خبر داد و افزود:پیش بینی هایی برای بارش قابل توجه در اردیبهشت ماه سال جاری صورت گرفته و بر این اساس برنامه ریزی مناسب، آینده نگری و ایمن سازی در ابعاد مختلف نیازمند توجه است.

خبر جدید  آغاز فعالیت اسنپ در ۴ شهر جدید

*رشد چند برابری میهمانان و گردشگران نوروزی در استان یزد

معاون استاندار یزد خاطرنشان کرد:گردشگری می تواند در رشد اقتصادی استان نقشی موثر ایفا کند و خوشبختانه با توجه به تبلیغات مثبتی که در خصوص یزد صورت گرفت و هم چنین شرایط آب و هوایی مناسب، موجب شد مسافران زیادی یزد را به عنوان مقصد برای اقامت انتخاب کنند و این در حالی است که آمار تردد در محورهای مواصلاتی استان تقریبا مانند سال گذشته است.

صادقیان ادامه داد: تا پایان روز ششم فروردین ماه بر اساس آمار رسمی یک میلیون و ۵۰ هزار نفر مسافر در استان یزد اسکان یافته اند و نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۱۸۵ درصد رشد داشته است که در راستای خدمت رسانی موثر به مسافران ۳۰۰ پایگاه نیروی انتظامی،فعالیت جمعیت هلال احمر در ۱۸ پایگاه ثابت و سیار و ۳۰ درمانگاه بخش خصوصی به ارائه خدمت می پردازند.

خبر جدید  باغ دولت‌آباد با بلندترین بادگیر خشتی جهان+تصاویر

وی افزود:راهدارخانه ها در ۱۵ مکان و پایگاه های اطلاع رسانی در ۵۰ ایستگاه به ویژه در ورودی شهرها همزمان با ایام نوروز برای تسهیل شرایط سفر فعال هستند و تمام توان استان برای افزایش رضایت مردم به کار گرفته شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد با اشاره به شعار سال «رونق تولید» گفت:با دستور استاندار به منظور ایجاد فعالیت های اقتصادی جدید برای رونق بخشی به جریان تولید در استان تلاش می شود تا روند واگذاری زمین و استعلام برای سرمایه گذاری کاهش یابد.

صادقیان افزود: بر این اساس روند واگذاری زمین بر بستر الکترونیک در دستور کار قرار گرفته است تا درخواست ها،استعلامات و واگذاری در کمیسیون ماده ۳۲ در فرآیند اداری معطل نماند و با توجه به تلاش های صورت گرفته در سال گذشته نیز این موضوع از یک سال به ۶۰ روز کاهش یافته است.

خبر جدید  مطالعه کتاب حراست از فرهنگ بومی در برابر تکنولوژی وارداتی است

وی در پاسخ به سوال خبرنگاران با موضوع اظهار نظر درباره پراکنده سازی ابرهای بارشی استان بیان کرد:پراکنده سازی ابرها و یا موضوعاتی از این قبیل که در برخی مراودات عمومی جامعه مطرح می شود بدون هیچ گونه پشتوانه کارشناسی و مرجعی مشخص است و منبع قابل استنادی در این زمینه وجود ندارد.

معاون عمرانی استاندار یزد در پایان همراهی،زمینه سازی و مطالبه گری رسانه ها در فعالیت بدون حاشیه و موثر استان به ویژه در سرعت بخشی به برنامه های عمرانی و تقویت زیرساخت ها را خواستار شد و تحقق بازگردانی سطح رودخانه ها به وضعیت مناسب،ساماندهی پسماندهای صنعتی و ساختمانی،اجرای طرح بازآفرینی شهری و مواردی از این قبیل را نیازمند جریان سازی رسانه ها دانست.