12:52:54 - سه‌شنبه 14 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بازدید معاون رئیس جمهوری از چهار مرکز نوآوری و فناوری یزد
بازدید معاون رئیس جمهوری از چهار مرکز نوآوری و فناوری یزد
یزد – ایرنا – معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در ادامه بازدید روز سه شنبه خود از مراکز فناوری یزد ، از چهار واحد فناوری، نوآوری و مرکز رشد این شهر بازدید کرد.

به گزارش ایرنا ، سورنا ستاری به همراه محمدعلی طالبی استاندار و جمعی از مدیران از مرکز نوآوری و فناوری دانشگاه یزد بازدید کرد.
دانشگاه یزد برای استفاده بیشتر از ظرفیت و توانایی‌های داشگاه ،واحدهای پژوهشی و توسعه فضای نوآوری، کارآفرینی و هدایت نتایج طرح‌های پژوهشی، پایان‌نامه‌ها و فعالیت‌های علمی به سوی تجاری‌سازی، اقدام به ایجاد مرکز نوآوری و فناوری کرد.
این مجموعه شامل کارگاه نوآوری، مراکز شتاب‌دهنده خصوصی و مرکز رشد فناوری (شرکت های فناور و دانش‌بنیان) است.
ستاری همچنین با حضور در مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد ( مرکز رشد زیست فناوری پارک علم و فناوری یزد) از بخش های مختلف این مجموعه بازدید کرد.
این مجموعه اسفند ۱۳۸۳ همزمان با شکل گیری پارک علم و فناوری یزد و پس از مرکز رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات شکل گرفت.
این مرکز اوایل فعالیت در ۲ طبقه از ساختمان اداری پارک فعالیت داشت و با گسترش فعالیت های پارک و انتقال ستاد اداری به مجموعه مرکز فناوری اقبال ساختمان اداری پارک واقع در مجتمع اداره های استان به عنوان ساختمان مرکز رشد زیست فناوری انتخاب شد.
مرکز رشد زیست فناوری آذر ۱۳۸۵ با ابلاغ وزیر علوم، تحقیقات و فناوری پس از طی ۲ سال فعالیت ، به عنوان اولین مرکز رشد زیست فناوری کشور ، مصوبه قطعی خود را از وزارت علوم دریافت کرد.
معاون رئیس جمهوری در ادامه از بخش های مختلف پژوهشگاه علوم تولید مثل یزد بازدید و با کارکنان این مجموعه ، گفت و گو کرد.
پژوهشگاه علوم تولید مثل (مرکز تحقیقاتی و درمانی ناباروری) یزد در سال ۱۳۶۸ به همت و پیگیری جمعی از متخصصان دانشگاه علوم پزشکی و به دنبال ارائه طرح تحقیقاتی بررسی میزان موفقیت لقاح خارج رحمی در زوج های نابارور و تلاش برای برگزاری کنگره های علمی در این مورد تاسیس شد.
این مجموعه در سال ۷۹ از سوی معاونت آموزشی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی به عنوان قطب علمی کشور در زمینه ناباروری و تولید مثل و در سال ۱۳۸۰ هجری شمسی به عنوان مرکز تحقیقاتی نمونه در جشنواره پژوهشی رازی معرفی شد.
سالانه هفت هزار و ۵۰۰ زوج جهت درمان ناباوری به این مرکز مراجعه می کنند و تاکنون ۱۲ هزار نوزاد به روش آی.وی.اف (یکی از روش های درمانی پیشرفته کمک باروری) متولد شدند.
همچنین دکتر ستاری از کارخانه نوآوری یزد در مجموعه ریسندگی درخشان دیدن کرد.
راه‌اندازی کارخانه های نوآوری و پارک‌های تخصصی حوزه فناوری اطلاعات در کشور از برنامه‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است که با ایجاد آنها، شرکت‌های حوزه فاوا و افراد مستعد در این حوزه می‌توانند در این پارک مستقر و بنا بر قوانین ویژه پارک‌های علم و فناوری از تسهیلاتی مانند بیمه و معافیت های مالیاتی بهره مند شوند.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به منظور بازدید از شرکت ‌های دانش بنیان منتخب شهرک صنعتی و مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه یزد، پژوهشگاه علوم تولید مثل، کارخانه نورآوری و بازدید از چند شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری به یزد سفر کرد.
حضور در نشست شورای هماهنگی فناور‌ی ، دیدار با نماینده ولی فقیه و شرکت در شورای اقتصاد مقاومتی از دیگر برنامه‌های سفر یکروزه ستاری به یزد است.
۱۹۶۸/ ۶۱۹۷

خبر جدید  مسئولان جسارت واسپاری امور به جوانان را داشته باشند


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد