12:20:57 - چهارشنبه 16 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بخشدار بهمن تأمین آب دامداری‌ها را خواستار شد
بخشدار بهمن تأمین آب دامداری‌ها را خواستار شد
یزد – ایرنا – بخشدار بهمن ابرکوه گفت: با توجه به خاموشی چاه‌های کشاورزی شهرستان تعدادی از دامداری های بخش با مشکل تأمین آب مواجه شدند و تأمین آب برای دام ‌های منطقه را خواستار شد.

محمدعلی اکرمی روز چهارشنبه در نشستی که برای بررسی مشکل دامداری‌های روستای بداف برگزار شد، افزود: با اجرای طرح خاموشی چاه‌ها، تعدادی از دامداران که از آب چاه ها برای دام‌های خود استفاده می‌کردند، با مشکل مواجه شدند.
وی با اشاره به ۲ دهه خشکسالی اظهار کرد: مردم روستای بداف با پرورش و نگهداری دام‌ سبک و سنگین امرار معاش می‌کنند و حمایت از این قشر برای جلوگیری از مهاجرت از جمله برنامه های بخشداری بهمن است .
اکرمی ادامه داد: تأمین آب از جمله نیاز اساسی دامداران است و باید برای انتقال آب از شبکه آب و فاضلاب روستایی و تأمین برق موردنیاز دامداری‌هایی که در مجاورت چاه‌های کشاورزی فعالیت دارند از دیگر خواسته‌هاست که باید هرچه زودتر چاره‌اندیشی شود.
در این نشست مقرر شد، شرکت آب و فاضلاب روستایی ابرکوه ظرف مدت یک هفته مطالعات و امکان‌سنجی برای انتقال آب تلاش کند و جهاد کشاورزی هم راهکارهای مناسبی را برای تأمین آب و برق واحدهای دامداری ها اتخاذ کند .
تعداد دامداری‌های روستای بداف ۲۵ واحد است که ۹ واحد با ۲۰۰ رأس دام سنگین و بقیه با ۲ هزار رأس دام سبک فعال است.
خاموشی مرحله دوم چاه‌های کشاورزی ابرکوه تا یازدهم بهمن‌ ماه برای تقویت آب سفرهای زیرزمینی ادامه دارد .
بخش بهمن به مرکزیت شهر مهردشت ۱۴ هزار نفر جمعیت و ۱۳ روستا دارد که مرکز آن در فاصله ۱۶۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.
ابرکوه رتبه دوم تولید محصول دامی استان یزد را در اختیار دارد و سالانه ۱۱۰ هزار تن فراورده دامی در این شهرستان تولید و روانه بازار مصرف می‌شود.
در این شهرستان ۶۰۰ واحد دامداری صنعتی و نیمه‌صنعتی فعال است که نه‌تنها بستر بسیار مناسبی برای سرمایه‌گذاری، بلکه برای ایجاد اشتغال افراد جویای کار و تولید محصول دامی است.
چندی قبل مدیر جهاد کشاورزی ابرکوه به ایرنا گفته بود: افراد جویای کار در واحدهای دامی می‌توانند نسبت به پرورش گاو شیری و تولید گوشت قرمز با اخذ وام اشتغال پایدار روستایی و عشایری فعالیت کنند.
مهدی غیب الهی یادآور شد: باوجود کم‌آبی و تبعات ناشی از تداوم ۲ دهه پدیده خشکسالی زمینه تولید فرآورده‌های دامی به روش علمی در منطقه فراهم است.
به گفته وی برای ایجاد اشتغال امسال ۱۰۰ میلیارد ریال وام برای اجرای ۳۵ طرح پرورش دام سبک و سنگین ، ایجاد مشاغل خانگی ، پرورش زنبورعسل ، تولیدات گیاهی و صنایع تبدیلی و تکمیلی پرداخت‌شده است.
مرکز شهرستان ۵۳ هزارنفری ابرکوه در۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.
۷۵۴۰/ ۲۰۴۷/

خبر جدید  30 درصد یزدی ها از فشار خون بالا رنج می برند


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد