به گزارش گروه سیاسی برنا،استاندار یزد در خصوص این گفت و گوگفت: گزارشی از وضعیت آماده سازی ها و اقداماتی که برای جلوگیری از بروز حوادث ناشی از سیل و توفان در استان صورت گرفته به دکتر روحانی ارائه شد که رییس جمهوری با قدردانی از همه دست اندرکاران، تداوم اقدامات لازم تا آرام شدن شرایط جوی را مورد تاکید قرار داد.
محمدعلی طالبی ادامه داد: همچنین با توجه به افزایش چشمگیر مسافران نوروزی استان یزد به دلیل شرایط نامساعد جوی در دیگر استان ها، دکتر روحانی در خصوص وضعیت اسکان مسافران، اقدامات استان را جویا شد که گزارش از اقدامات و برنامه های اجرا شده در این خصوص نیز به ایشان ارائه شد.
وی ادامه داد: در این تماس تلفنی از رییس دولت تدبیر و امید برای سفر به یزد در فرصتی نزدیک و دیدار با مردم استان دعوت یه عمل آمد که دکتر روحانی با ابلاغ سلام به مردم استان، در خصوص انجام این سفر در زمان مناسب ابراز تمایل کرد.
استاندار یزد همچنین در خصوص پیش بینی ها و اقدامات صورت گرفته در استان با توجه به شرایط جوی به ایرنا گفت: در نخستین مرحله بارش های یک هفته اخیر مشکل حادی در استان ایجاد نشد و در روزهای گذشته در بازدیدهایی از سیل بندها و مناطقی که احتمال بروز سیل و آسیب های ناشی از توفان در آنها وجود دارد، تمامی دستگاه ها مرتبط با بسیج امکانات برای رفع برخی موانع موجود وارد عمل شده اند.
طالبی ادامه داد: با توجه به اینکه بارندگی های هفته قبل بسیاری از چاله های مسیر سیلابها را پر کرده، در صورت وقوع سیلاب، احتمال بروز برخی آسیب ها وجود دارد به همین دلیل در مسیل هایی که نخاله های ساختمان تخلیه شده بود، اقدامات لازم برای جابجایی موانع در حال انجام است.
وی همچنین ادامه داد: با توجه به وزش شدید باد در روزهای اخیر و احتمال وقوع توفان گردو خاک و شن در استان، پیش بینی شده تا در محورهای مواصلاتی استان در صورت کاهش دید، تردد در محورها از سوی پلیس راه متوقف شود که امروز در مسیر اردکان به نایین به دلیل وقوع توفان این مسیر بسته شد.
در بارندگی های یک هفته اخیر در برخی مناطق شهرستانهای ییلاقی استان یزد مانند تفت و مهریز، سیلابهایی روان شد که تخریب و تلفاتی به همراه نداشت.

خبر جدید  افتتاح یک واحد تولیدی سرامیک در میبد

به نقل از ایرنا