5:53:37 - شنبه 22 سپتامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
برگزاری آیین نخل برداری در روستا‌های دهستان کزآب در اشکذر
برگزاری آیین نخل برداری در روستا‌های دهستان کزآب در اشکذر
مراسم سنتی نخل برداری در روستا‌های دهستان کزآب طی ده‌ها سال گذشته به شکل سنتی برپا شده و همچنان به همین شکل برگزار می‌شود. به گزارش خبرگزاری بسیج از اشکذر،  مراسم سنتی نخل برداری در روستا‌های دهستان کزآب طی ده‌ها سال گذشته به شکل سنتی برپا شده و همچنان به همین شکل برگزار می‌شود.همزمان با […]

مراسم سنتی نخل برداری در روستا‌های دهستان کزآب طی ده‌ها سال گذشته به شکل سنتی برپا شده و همچنان به همین شکل برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری بسیج از اشکذر،  مراسم سنتی نخل برداری در روستا‌های دهستان کزآب طی ده‌ها سال گذشته به شکل سنتی برپا شده و همچنان به همین شکل برگزار می‌شود.
همزمان با عاشورای حسینی هیئت‌های عزادار روستا‌های هامانه، اتابک، کافی آباد و بامکان با حضور درحسینیه حضرت ابوالفضل (ع) روستای کزآب پس ازعزاداری به طو رجداگانه اقدام به نخل برداری کردند.
عزاداران، نخل را سه تا پنج بار در حسینیه چرخانده و سپس آن را در مکان خود قرار می‌دهند و در حالیکه به شدت به سر و سینه خود می‌زنند در جلوی عزاخانه حسینیه به عزاداری می‌پردازند.
‘ˈنخل’ در لغت به معنای تابوت است و نزد مردم استان یزد نمادی از تابوت سیدالشهدا (ع) است، وسیله‌ای چوبی که دو طرف آن به صورت مشبک از چوب ساخته شده و به وسیله چوب‌های دیگر به هم مرتبط و بر روی چهار تیر چوبی قرار دارد.  

خبر جدید  عطرافشانی قبور مطهرشهدا در اشکذر

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد