11:41:43 - یکشنبه 19 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بسیج ملی " کنترل فشار خون بالا" در یزد آغاز شد؛ غربالگری نیمی از جمعیت ۳۰ تا ۷۰ سال
بسیج ملی " کنترل فشار خون بالا" در یزد آغاز شد؛ غربالگری نیمی از جمعیت ۳۰ تا ۷۰ سال
بسیج ملی "کنترل فشار خون بالا" به منظور غربالگری بیش از ۵۰۰ هزار جمعیت بین ۳۰ تا ۷۰ سال استان یزد آغاز شد.

محمدرضا دهقانی در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در یزد با اشاره به اینکه فشار خون بالا یکی از عوامل اصلی مرگ و میر در کشور است اظهار داشت: بسیاری از افرادی که دارای فشار خون بالا هستند، از این موضوع اطلاعی ندارند.

وی با تاکید بر ضرورت آگاهی همه افراد در ارتباط با این موضوع خاطرنشان کرد: بیماری فشارخون بالا، مهمترین علت قابل کنترل بیماریهای غیرواگیر نظیر بیماریهای قلبی- عروقی و سکته مغزی است.

دهقانی ادامه داد: هدف از این پویش شناسایی افراد دارای فشار خون بالا در جمعیت هدف و آگاهی نسبی به این افراد است که فاز اول این طرح از ۲۷ اردیبهشت تا ۱۷ خرداد ماه اجرایی میشود.

وی تصریح کرد: در این مرحله، پیرامون نحوه دریافت خدمات، مراکز ارائه دهنده خدمات و حساسسازی جمعیت هدف جهت شرکت در طرح اطلاعرسانی لازم انجام میشود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید صدوقی(ره) یزد ادامه داد: فاز دوم طرح از ۱۷ خرداد تا ۱۵ تیرماه را شامل میشود و جمعیت۳۰ تا ۷۰سال استان، تمام زنان باردار و افراد دچار بیماریهای مزمن و کلیوی که بیش از ۵۰۰ هزار نفر از جمعیت استان را تشکیل میدهند با مراجعه به مراکز جامع سلامت، پایگاهها و خانههای بهداشت سراسر استان توسط تیمهای ثابت و سیار غربالگری میشوند.

وی افزود: پیشبینی میشود با اجرای این طرح و با توجه به سطح مراجعات و امکانات اجرایی طرح، بیشاز نیمی از جعیت ۳۰ تا ۷۰ سال استان غربالگری شوند.

وی افزود: تمام افرادی که در مرحله غربالگری به عنوان بیمار فشار خون بالا شناسایی شوند پس از دیافت پیامک به مراکز جامع خدمات سلامتو یا پزشک مربوطه ارجاع میشوند و مراحل مراقبت و درمان خود را به صورت رایگان دریافت میکنند.

معاون بهداشتی دانشگاه گفت: در این طرح از ظرفیت تمامی نهادهای عمومی و خصوصی، سازمانهای مردم نهاد و خیریهها، بسیج، هلال احمر، انجمن پزشکان، نظام پزشکی، بیمهها و دستگاههای ذیربط مانند شهرداری استفاده میشود.

انتهای پیام/ش


منبع :: بسیج ملی " کنترل فشار خون بالا" در یزد آغاز شد؛ غربالگری نیمی از جمعیت ۳۰ تا ۷۰ سال

خبر جدید  پروژه‌های عمرانی گذشته شهر یزد حذف ‌نمی‌شود ‌
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد