به گزارش خبرگزاری برنا از یزد؛ علیرضا طاقه باف مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهادکشاورزی استان یزد بیان کرد: از مجموع ۲۵ واحد به بهره برداری رسیده ۹ پروژه شاخص در ایام ا… دهه فجر امسال افتتاح می شود که با سرمایه گذاری ۸۱۴ میلیارد ریال اشتغال ۳۲۸ نفر را فراهم می سازند.

طاقه باف افتتاح سردخانه و کشتارگاه صنعتی طیور در شهرستان اشکذر را که به عنوان بزرگترین کشتارگاه صنعتی طیور تمام اتوماتیک در مرکز و شرق کشور شناخته می شود را از این پروژه ها دانست که در شهرستان اشکذر با سرمایه گذاری ۳۰۰ میلیارد ریالی و ظرفیت تولید سالانه ۲۵ هزار تن زمینه اشتغال ۱۵۰ نفر را فراهم نموده است.

خبر جدید  کنگره علمی مسائل اجتماعی جوانان در یزد فرصتی برای ارائه آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی

وی همچنین از بهره برداری بزرگترین سردخانه ذخیره ای استان در منطقه بندر خشک پیشگامان مهریز خبر داد که در این پروژه با ۳۵۰ میلیارد ریال سرمایه و ظرفیت تولید سالانه ۱۵ هزار تن زمینه اشتغال ۳۰ نفر نیز فراهم می شود.

طاقه باف همچنین از افتتاح اولین واحد تولید سوسیس،کالباس و همبرگر از گوشت بلدرچین و کبک و قرقاول در کشور با سرمایه گذاری بیش از ۴۰ میلیارد ریال و ظرفیت ۶۰۰ تن در سال و اشتغال زایی ۲۵ نفر در منطقه شیرکوه شهرستان تفت خبر داد.

وی راه اندازی نخستین واحد فرآوری زیتون استان در روستای سریزد مهریز را از دیگر پروژه های شاخص افتتاحی در این ایام برشمرد که با افتتاح آن گام بلندی در راستای ترویج کشت و مصرف محصول کم آبخواه و مفید زیتون برداشته خواهد شد.

خبر جدید  نهادسازی و مدیریت تعاملی،زیربنای توسعه است/ توجه به ایجاد شبکه گردشگری در استان یزد

به گفته این مقام مسئول برای این پروژه ۵۰ میلیارد ریال هزینه شده که با ظرفیت تولید سالیانه ۱۷۰۰ تن ۴۰ نفر به کار گمارده می شوند.

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی استان سایر پروژه های مورد بهره برداری را شامل بسته بندی میوه و دیگر محصولات گلخانه ای و سردخانه در روستای فهرج، واحدهای فرآورده های کنجدی در اردکان و تولید و بسته بندی انواع میوه خشک و دمنوش گیاهی در شهرک صنعتی یزد و واحد تولیدی انواع عرقیجات گیاهی و گلاب در شهرستان مهریز برشمرد که این پروژه ها نیز با مجموع ۷۲/۵ میلیارد ریال سرمایه گذاری، ۱۰۲۰۰تن ظرفیت سالیانه موجب کارآفرینی مستقیم برای ۹۳ نفر شده اند.

خبر جدید  ایجاد پنج پایگاه‌ مدیریت برنامه‌های فرهنگی اجتماعی در مناطق حاشیه‌نشین یزد

علیرضا طاقه باف با اشاره به اینکه برای راه اندازی این پروژه ها ۲۴۵ میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته است ابراز امیدواری کرد با سرمایه گذاری در صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی استان، شاهد پیشرفت و توسعه بیش از پیش این بخش باشیم.