11:26:32 - پنج‌شنبه 16 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بهره برداری از ۱۱۸ پروژه مخابراتی در هفته ارتباطات/ سرمایه‌گذاری ۲۲۴ میلیارد ریالی در حوزه ارتباطات
بهره برداری از ۱۱۸ پروژه مخابراتی در هفته ارتباطات/ سرمایه‌گذاری ۲۲۴ میلیارد ریالی در حوزه ارتباطات
ایلنا: سرپرست مخابرات منطقه یزد با اشاره به نقش ارتباطات در دنیای امروز گفت: ۱۱۸ پروژه مخابراتی در هفته ارتباطات در یزد بهره برداری خواهد شد.

سرپرست مخابرات منطقه یزد با اشاره به نقش ارتباطات در دنیای امروز گفت: ۱۱۸ پروژه مخابراتی در هفته ارتباطات در یزد بهره برداری خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدرضا زارع در نشست خبری هفته ارتباطات اظهار داشت: دسترسی یکسان به استانداردسازی شعار هفته ارتباطات است که بر اساس استانداردهای تعریف شده مخابراتی این شعار انتخاب شده است.

وی با بیان اینکه اطلاعات در بستر ارتباطات شکل میگیرد و خدمات را به بشریت ارائه میدهد، ادامه داد: به عنوان مرکز مخابرات سعی میکنیم بستر ارائه خدمات را به بهترین شکل فراهم کنیم و کسی برای خدمات از خانه بیرون نرود مگر برای تفریح و مسافرت.

سرپرست مخابرات منطقه یزد به تشریح عملکرد مخابرات استان پرداخت و اضافه کرد: ضریب نفوذ تلفن ثابت در استان ۴۶ درصد، تلفن همراه، ۱۲۴ درصد و ضریب نفوذ اینترنت پر سرعت ۲۳ درصد است که در هر سه مورد از میانگین کشوری بالاتر هستیم.

خبر جدید  نمایشگاه گل و گیاه در یزد گشایش یافت

وی تعداد تلفن های ثابت مشغول به کار استان را بیش از ۵۳۲ هزار خط برشمرد و عنوان کرد: در دو سال گذشته بر اساس سیاست های مخابرات ایران، خطوطی که بیش از یکسال قطع دو طرفه بودند و یا کارکرد نداشتند تخلیه و جمع آوری شده و این موضوع موجب شده تا ضریب نفوذ ۱٫۷ درصد کاهش یابد.

زارع یکی از پروژه های مهم حوزه مخابرات را سیستم های انتقال برشمرد و گفت: ۳ هزار و ۷۶ کیلومتر فیبر نوری در استان اجرایی شده و ۱۲۶ مرکز تلفن ثابت نیز به شبکه فیبر نوری متصل شده اند.

وی در خصوص تلفن همراه استان نیز با بیان اینکه ۱۴۴ هزار خط تلفن همراه در استان فعال است عنوان کرد: ۶۲۳ کیلومتر از مسیر ریلی و بیش از دو هزار و ۲۵۰ کیلومتر از محورهای اصلی و فرعی استان تحت پوشش شبکه تلفن همراه قرار دارند.

خبر جدید  ۹۶۳ قطعه مسکونی در شهرک مسکن جوانان مهریز به مردم واگذار شد

سرپرست مخابرات منطقه یزد وضعیت پهنای باند مخابرات یزد را ۷۴ گیگ ورودی استان برشمرد و اظهار داشت: رتبه دوم سهم بازار را در کشور داریم و بیش از ۷۱ هزار مشترک فعال از خدمات اینترنت پرسرعت مخابرات استفاده می کنند.

وی سهم پهنای باند هر خانوار را ۵۳۸ کیلوبایت اعلام کرد و افزود: به وفور پهنای باند آماده برای مصرف مردم در استان داریم و جای نگرانی نیست که اینترنت استان با مشکل مواجه شود.

زارع در خصوص پروژه های مخابراتی هفته ارتباطات در استان نیز عنوان کرد: در سال ۹۷ نیز ۵۵۹ پروژه با اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومان بهره برداری شد و در این هفته نیز ۱۱۸ پروژه با اعتبار ۲۲ میلیارد تومان بهره برداری خواهد شد.

خبر جدید  2400 شغل بنیاد برکت برای یزدی‌ها عملیاتی می‌شود

وی در خصوص افت کیفیت پوشش تلفن همراه در یزد و اختلالات ایجاد شده نیز اظهار داشت: این مشکل به این دلیل بوده که نصابان غیرمجاز تجهیزات غیر استاندارد تقویت آنتن دهی را در برخی نقاط نصب کردند که موجب اختلال در پوشش تلفن همراه شد.

سرپرست منطقه مخابرات یزد با بیان اینکه تعدادی از تجهیزات با مجوز قضایی جمع آوری شد و تعدادی دیگر باید جمع آوری شود افزود: این تجهیزات غیرمجاز و غیراستاندارد بوده و سازمان تنظیم مقررات باید برای جمع آوری این تجهیزات اقدام کنند.


منبع :: بهره برداری از ۱۱۸ پروژه مخابراتی در هفته ارتباطات/ سرمایه‌گذاری ۲۲۴ میلیارد ریالی در حوزه ارتباطات

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد