11:11:15 - دوشنبه 21 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بیش از ۳۵۰۰ ناشنوا تحت پوشش بهزیستی یزد هستند
بیش از ۳۵۰۰ ناشنوا تحت پوشش بهزیستی یزد هستند
ایلنا: مدیرکل بهزیستی استان یزد با اشاره به اقدامات پیشگرانه در خصوص ناشنوایی افراد گفت: در حال حاضر بیش از ۳۵۰۰ ناشنوا تحت پوشش بهزیستی یزد هستند.

مدیرکل بهزیستی استان یزد با اشاره به اقدامات پیشگرانه در خصوص ناشنوایی افراد گفت: در حال حاضر بیش از ۳۵۰۰ ناشنوا تحت پوشش بهزیستی یزد هستند.

جلیل عفتی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به اجرای طرحهای پیشگیرانه از ناشنوایی و کم شنوایی اظهار داشت: یکی از طرحها اجرای غربالگرایی شنوایی در استان است و خانواده ها اگر قبل از ۶ ماهگی نوزدان به مراکز بهزیستی مراجعه کنند این مشکل برطرف خواهد شد.

وی با بیان اینکه در راستای تولد نوزدان سالم و فاقد معلولیت، مشاوره ژنتیک توسط سازمان بهزیستی به صورت رایگان انجام میشود، ادامه داد: با پیشگیری و مشاوره ژنتیکی، مشاوره دوران بارداری و پس از تولد می توان از بسیاری معلولیتها جلوگیری کرد و این معلولیت با انجام مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج، دوران بارداری و نیز معاینات پس از تولد نیز قابل پیشگیری است.

خبر جدید  غربالگری بیش از 81 هزار نفر در طرح ملی کنترل فشارخون/ شناسایی 39 هزار مبتلا به فشارخون در یزد

مدیرکل بهزیستی استان یزد از دیگر اقدامات انجام شده در این خصوص را کاشت حلزون به عنوان یکی از خدمات بهزیستی استان به ناشنوایان برشمرد و اضافه کرد: کاشت هر حلزون امروز تقریبا ۴۰ میلیون تومان هزینه هزینه دارد که تمام خدمات کاشت حلزون برای نوزادان به صورت کامل تحت پوشش خدمات بیمه ای انجام می شود.

خبر جدید  برخورد قضایی با توزیع گوشت فاقد برچسب و مجوز بهداشتی/ آموزش، راه پیشگیری از بیماری تب کریمه کنگو

وی از کاشت ۱۵ مورد حلزون در سال قبل خبر داد و گفت: مشارکت خیران در این زمینه کمک موثری به افراد دارای معلولیت ناشنوایی داشته است.

عفتی با بیان اینکه اجرای طرح های این دستگاه خدمت رسان موجب پیشگیری از نوزاد دارای معلولیت شنوایی شده است اظهار داشت: اجرای طرح غربالگری و مشاوره های ژنتیکی برای خانوادهها موجب شده تا در حال حاضر فرزند ناشنوایی به جمع ناشنوایان استان اضافه نشود.

عفتی با بیان اینکه این نهاد در مواجه با معلولیتها ایجاد بستر توانخبشی و توانمندسازی را در دستورکار دارد، اضافه کرد: همه نهادها و دستگاه ها موظف به ارائه خدمات به افراد دارای هر نوع معلولیت هستند.

خبر جدید  بهاباد در استان یزد لرزید

وی با بیان اینکه کودکی مهمترین و حساسترین مرحله رشد و شکل گیری شخصیت و هویت انسان است، عنوان کرد: سلامت جسمی، روانی و عقلی انسان و در بعد وسیعتر جامعه، وابستگی عمیق و غیرقابل انکاری به چگونگی و کیفیت این دوره از زندگی دارد لذا خانواده ها با اقدام به موقع از بروز معلولیت ها پیشگیری کنند تا جامعه سالم و بالنده داشته باشیم.


منبع :: https://www.ilna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

بر چسب ها: , ,
تبليغات
بانک پاسارگاد