18:33:08 - یکشنبه 18 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تاریخ عوض نشده فقط شخصیت‌ها تغییر کرده اند
تاریخ عوض نشده فقط شخصیت‌ها تغییر کرده اند
حجت الاسلام گل وردی در مراسم شهادت حضرت زهرا (س) بیان داشت: عبرت از تاریخ یعنی اینکه خوب شخصیت‌ها را بشناسیم، چون تاریخ عوض نشده فقط شخصیت‌ها تغییر پیدا کرده اند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از مهریز، حجت الاسلام گل وردی اظهار داشت: کلمه بصیر بیش از ۴۰ بار در قرآن کریم تکرار شده […]

حجت الاسلام گل وردی در مراسم شهادت حضرت زهرا (س) بیان داشت: عبرت از تاریخ یعنی اینکه خوب شخصیت‌ها را بشناسیم، چون تاریخ عوض نشده فقط شخصیت‌ها تغییر پیدا کرده اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج از مهریز، حجت الاسلام گل وردی اظهار داشت: کلمه بصیر بیش از ۴۰ بار در قرآن کریم تکرار شده است و از اینجا اهمیت بصیر بودن و بصیرت داشتن معلوم می‌شود.
گل وردی افزود: امیرالمومنین حضرت علی (ع) شنیدن همراه با فکر، نگاه کردن با دقت و عبرت گرفتن از تاریخ را از ویژگی‌های یک انسان بصیر می‌دانند.
حجت الاسلام گل وردی انواع بصیرت را اخلاقی، دینی و سیاسی برشمرد و تصریح نمود: بصیرت اخلاقی این است که عیب‌های خودمان را ببینیم و کاری به عیب دیگران نداشته باشیم و بصیرت دینی یعنی این که که دین خود را بشناسیم و از خود سوال کنیم که چرا این دین را انتخاب نموده ایم و در صدد اثبات حقانیت دین خود تلاش کنیم.
وی افزود: بصیرت سیاسی هم آن است که شخصیت‌ها و افراد را خوب بشناسیم و ملاک در انتخاب افراد، ولایتمداری و شاخصه‌های دینی و اخلاقی باشد.
گل وردی بیان داشت: برای بدست آوردن بصیرت لازم است تقوای الهی، یاد خدا و هم نشینی با علما و بزرگان را در خود تقویت کنیم.

خبر جدید  اوقات شرعی امروز پنجشنبه ، ششم اردیبهشت ماه

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
شعار سال