18:30:09 - شنبه 30 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تازه‌ترین اخبار بارندگی ایران| آماده‌باش به ۲۰ استان / وضعیت اضطراری در دورود / احتمال سیلاب در رودخانه‌های دز و کرخه + تصاویر
تازه‌ترین اخبار بارندگی ایران| آماده‌باش به ۲۰ استان / وضعیت اضطراری در دورود / احتمال سیلاب در رودخانه‌های دز و کرخه + تصاویر
گروه استان‌ها ـ براساس اعلام سازمان هواشناسی از عصر امروز بارش باران اکثر استان‌های کشور را دربرمی‌گیرد، برهمین اساس سازمان مدیریت بحران به تمام استان‌ها آماده‌باش اعلام کرده است. ‌

به گزارش گروه استانهای خبرگزاری تسنیم، براساس هشدار سازمان مدیریت بحران، از عصر امروز بارش باران همراه با رگبار و رعد و برق، وزش باد، وقوع سیلاب و طغیان رودخانهها در اکثر استانها را خواهیم داشت که احتمال سیلابی شدن مسیلها و رودخانهها میشود.

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور با هشدار به مردم گفت: همچنین بارش برف در ارتفاعات و جادههای کوهستانی شمال غرب، زاگرس و البرز، وزش باد شدید در استانهای هرمزگان، کرمان، سیستان و بلوچستان، نیمه شرقی اصفهان، جنوب سمنان و خراسان جنوبی را خواهیم داشت لذا ازمردم میخواهیم فعلا سفر نکنند و مسافرت خود را به تأخیر بیندازند و در صورت اجبار برای مسافرت حتماً با دستگاههای امدادی هماهنگی لازم را داشته باشند.

خطر طغیان کشکان و تخلیه ۵ روستا

برخی روستاهای پلدختر بر اثر سیلاب اخیر دیگر قابل سکونت نیست و امکان زندگی کردن مردم در این روستاها وجود ندارد.بارشهای رگباری در پنجمین روز بهار ۹۸ در پلدختر سبب شد که سیل بیسابقهای در این شهرستان به راه بیفتد بهطوریکه سیلاب مردم روستاهای حاشیه کشکان را خانهبهدوش کرد، زیرساختهای ارتباطی، آب شرب، برق و آنتن دهی تلفن همراه را قطع کرد. با کمکرسانی مسئولان بخشی از مشکلات مرتفع شده بهطوریکه بعد از گذشت پنج روز از سیلاب همچنان راه ارتباطی برخی روستاهای پلدختر، آب شرب و آنتن دهی تلفن همراه قطع است.

دستور استاندار زنجان برای تخلیه منازل روستایی

استاندار زنجان گفت: باید همه منازل و جایگاههای دام در مسیر رودخانهها و مسیل تا روز یکشنبه برای در امان ماندن از سیل احتمالی خالی و دامها به مکانهای مرتفع دور از خطر و روستائیان نیز به منازل اقوام، مساجد و مدارس امن منتقل شوند. فتح الله حقیقی امروز در جلسه فوقالعاده شورای هماهنگی مدیریت بحران استان زنجان با قدردانی از اقدامات انجام شده توسط اعضای این مدیریت اظهارداشت: زمانی که خطر برطرف و سیل فروکش کرد ساکنان منازل تخلیه شده به محل زندگی خود باز گردند.

احتمال وقوع سیلاب در کهگیلویه و بویراحمد

مدیرعامل شرکت آب منطقهای کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به احتمال وقوع سیلاب در روزهای آینده دبی خروجی سدهای کوثر و شاهقاسم افزایش مییابد بنابراین از مردم درخواست میشود از تردد در نزدیکی این رودخانهها خودداری کنند.علی داوودیمهر ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به هشدارهای سازمان هواشناسی در رابطه با نفوذ سامانه بارشی جدید و فعال به استان کهگیلویه و بویراحمد، انتظار میرود از روزهای یکشنبه تا سهشنبه این هفته میزان جریان آب رودخانههای استان افزایش یابد.

تردد در جادههای شرقی و غربی ساحل کارون ممنوع شد

رئیس پلیس راهور خوزستان گفت: به منظور مقابله با سیلاب همچنین اتفاقات ناگوار تردد در تمامی جادههای ساحلی در شرق و غرب ممنوع است.سرهنگ منصور جمشیدی در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در اهواز از ممنوعیت تردد وسایل نقلیه در جاده ساحلی غربی و شرقی اهواز خبر داد و اظهار داشت: به علت بالا آمدن آب و آسیب پذیر بودن جادهها ساحلی به منظور مقابله با سیلاب همچنین اتفاقات ناگوار تردد در تمامی جادههای ساحلی در شرق و غرب ممنوع است.

خطر رانش کانال سنگی سیلبند جنوبی جوانرود

فرماندار جوانرود گفت: مردم با توجهبه مخاطره رانش کانال سنگی سیل بند جنوبی به دلیل قدمت و وقوع زلزله سال گذشته و احتمال گرفتگی و انسداد از تردد، فعالیت و توقف در محدوده بازارچه مرزی جوانرود خودداری کنند.رستگار یوسفی در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، با اشاره بهورود سامانه بارشی قوی و سیل آسا در روزهای یکشنبه و دوشنبه اظهار داشت: با توجهبه مخاطره رانش کانال سنگی سیل بند جنوبی به دلیل قدمت و وقوع زلزله سال گذشته و احتمال گرفتگی و انسداد مردم جوانروداز تردد، فعالیت و توقف در محدوده بازارچه مرزی جوانرود خودداری کنند.

هشدارهای فرماندار ارومیه برای مقابله با سیل ۱۱ فروردین

فرماندار ارومیه برای مقابله با سیل احتمالی در روز ۱۱ فرودین هشدار داد و تمامی رستوران ها، کافه ها و اصناف شاغل در اطراف رود شهرچایی ارومیه را تا عادی شدن شرایط تعطیل اعلام کرد.علیرضا ملامحمدی زاده ظهر امروز در جمع خبرنگاران با تشریح آخرین اقدامات دولت در روزهای اخیر برای آمادگی مقابله با سیل احتمالی روز یکشنبه ۱۱ فروردین ماه ۹۸ اظهار داشت: در روزهای اخیر مرتباً وضعیت آمادگی ادارات، نهادها و دستگاههای امدادی و خدماتی مورد ارزیابی دقیق قرار گرفته و مقدمات لازم برای مقابله با خسارتها و تبعات سیل احتمالی فردا فراهم آورده شده است.

سیل «مین» و «خمپارههای زمان جنگ» را در ایلام نمایان کرد

بارش بارانهای سیل آسا در استان ایلام موجب نمایان شدن « مین» و « خمپاره»های زمان جنگ شد، ادواتی که سیل موجب نمایان کردن آنان شده است، شامل «مین» ضد تانک، «خمپاره»های انواع «مهمات m9 » و«آرپی جی ۷ »باقیمانده از میادین مین و تلههای انفجاری است که بارندگی و سیل موجب عیان شدن آنان شده است.این اداوات که در مسیر رودخانه کنجانچم مهران و رودخانه چوار روئیت شدهاند توسط واحدهای چک و خنثی در حال بررسی بوده و شهروندان عزیز استان ایلام که در حال در صورت مشاهده ضمن پرهیز از دستکاری و نزدیک شدن مراتب را به واحدهای انتظامی و نظامی منعکس نمایند و از هرگونه اقدام خودسرانه پرهیزکنند.

خبر جدید  یزد| سردار فیض اردکانی از قبل انقلاب همواره نماد اخلاص، تواضع و ایمان بود

تخلیه ۸ روستای دورود

نماینده ویژه استاندار و ستاد بحران در شهرستان دورود با بیان اینکه ۸ روستای دورود در حال تخلیه و ۴ محور بحرانی شهرستان شناساییشده گفت: اسکان برای ۱۲ هزار نفر فراهم شده است. محمدرضا صفی خانی در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در خرمآباد با اشاره به شروع بارشها در استان لرستان و احتمال سرریز شدن سد مروک اظهار داشت: با توجه بهپیش بینی هواشناسی و آغاز بارشها در استان بهویژه در شهرستان دورود اقدامات پیشگیرانه از روز گذشته آغازشده است. وی با اشاره بهاحتمال سرریز شدن سد مروک و زیرآب رفتن روستاها افزود: بهمنظور اسکان مردم روستاهای در معرض خطر سیلاب، ستاد اسکان در شهرستان دورود فعالشده و در اماکن سرپوشیده، مدارس و حسینیهها آمادگی اسکان ۱۲هزار نفر فراهمشده است.

تخلیه ۴۵ میلیون متر مکعب از آب سدهای ایلام

مدیر عامل شرکت آب منطقهای ایلام، از تخلیه ۴۵ میلیون متر مکعب آب از سدهای ایلام خبر داد. علی پور احمد در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در ایلام، اظهار داشت: برای پیشگیری از خسارت سرزیز شدن سدها بر اثر وقوع بارشها، اقدامات لازم صورت گرفته است. مدیر عامل شرکت آب منطقهای ایلام گفت: تاکنون از سه سد«چم گردلان»،«کنگیر» و «دویرج» 45 میلیون متر مکعب آب تخلیه شده است.

اخطار هواشناسی نسبت به وقوع سیل در خوزستان

سازمان هواشناسی در اخطاریهای از قوع سیل مورخ ۱۰ فروردین و ورود سامانه بارشی و استمرار آن تا اواسط هفته خبر داده است.سازمان هواشناسی در اخطاریهای از وقوع سیل مورخ ۱۰ فروردین و ورود سامانه بارشی و استمرار آن تا اواسط هفته خبر داده است. در این اخطاریه آمده است که سامانه بارشی از اواسط روز جاری تا اوایل روز سه شنبه هفته فعال است که در این مدت وقوع بارش رگباری قابل ملاحظه در حوضههای آبریز رودخانههای استان خوزستان و افزایش دبی قابل ملاحظه ناشی از بارش، رعد و برق، بعضا وزش باد قابل ملاحظه همراه با تگرگ خواهد بود.

آخرین وضعیت سیلاب در لرستان؛ خسارت ۸۰۵ میلیاردی و آوارگی ۳۶۵۸ خانوار

بارشهای رگباری که از روز پنجم فروردین لرستان را در برگرفت نخستین سیلاب سال ۹۸ را در استان ثبت کرد تا باز هم خساراتی به تأسیسات زیربنایی، منازل، جادهها، کشاورزی، منابعطبیعی و آثار تاریخی وارد کند و لرستان بلاخیز همچنان گرفتار بحرانها باشد. پلدختر که در جنوبیترین منطقه لرستان واقعشده و معبر روانآبهای و رودخانههای استان است، بهواسطهی طغیان رودخانه کشکان در وضعیت قرمز بحران قرار گرفت و تداوم سیلابها مردم روستاهای این شهرستان را آواره کرد.

هشدار پلیس راه کرمانشاه نسبت به ریزش کوه

رئیس پلیس راه استان کرمانشاه گفت: با توجه به بارشهای شدید پیشبینی شده احتمال آبگرفتگی و ریزش کوه در جادههای استان کرمانشاه وجود دارد. سرهنگ محمد حیدری اظهار داشت: با توجه به بارشهای شدید پیشبینی شده برخی از محورهای استان احتمال آبگرفتگی و همچنین مسدود شدن به خاطر ریزش کوه و در نهایت افزایش سوانج جادهای در آن ها وجود دارد که میطلبد رانندگان نهایت دقت و احتیاط را داشته باشند. وی عنوان کرد: در حوزه بیستون و اطراف آن کلیه محورها اعم از بزرگراه اصلی و راه های فرعی روستایی، محور کرمانشاه به بیستون زیر پل پایانه و روبروی کارخانه سیمان از جمله نقاطی است که احتمال آبگرفتگی و سیلاب وجود دارد.

احتمال سرریز سد مروک؛ روستاهای دورود در خطر سیل است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان با بیان اینکه احتمال سرریز شدن سد مروک و بروز سیل وجود دارد گفت: برخی روستاهای شهرستان دورود در خطر سیل قرار دارد.عبدالرضا بازدار ظهر امروز در جلسه ستاد مدیریت بحران جهاد کشاورزی شهرستان دورود اظهار داشت: با توجه به بارندگیهای پیش رو و احتمال سرریز شدن سد مروک و بروز سیل، اطلاعرسانی کامل به کشاورزان و بهرهبرداران انجام شود.

رانش زمین در روستاهای بالادست مازندران

مدیرکل هواشناسی مازندران با اشاره به احتمال رانش زمین در روستاهای بالادست استان، گفت: مسافران از سفر به محورهای کوهستانی مازندران خودداری کنند. محمد رضا رضوی در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در ساری، اظهار داشت: گذر سامانه بارشی از یکشنبه ۱۱ فرودین تا سه شنبه ۱۳ فروردین در نیمه غربی، مرکز و شمال کشور، موجب بارش باران در برخی ساعات بارش شدید و رگبار و رعدو برق خواهد شد. وی افزود: برای حفظ ایمنی و جلوگیری از خسارات احتمالی توصیه میشود که برنامهریزی برای سفرهای نوروزی در روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته آینده با کسب اطلاع از آخرین وضع هوا در مسیر سفر انجام شود و تا حد امکان از سفر به مناطق غرب و جنوبغرب کشور خودداری شود.

خبر جدید  جزئیات بازداشت مدیرعامل یکی از بانک‌های خصوصی یزد/‌متهم اخذ رشوه و پولشویی ‌را پذیرفت

حاشیهنشینان کشکان و منطقه گزکو پلدختر منازل خود را ترک کنند

شهردار پلدختر گفت: حاشیهنشینان کشکان و منطقه گزکو پلدختر نسبت به تخلیه اموال و وسایل ضروری خود اقدام کنند.صمد چراغی پور در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در پلدختراظهار داشت: با توجه به هشدارهای سازمان هواشناسی و بارشهای شدید در روزهای یکشنبه و دوشنبه این هفته و احتمال طغیان رودخانه کشکان، از مردم پلدختر تقاضا داریم از تردد در مسیر رودخانه خودداری کنند.وی افزود: اهالی و ساکنان کوی سازمانیها و سایر شهروندانی که در مسیر رودخانه کشکان در منطقه عمومی کاوکالی ساکن هستند نسبت به جابهجایی افراد سالمند و خردسال و وسایل نقلیه و اموال ضروری به سایر نقاط امن اقدام کنند.

۲۰ استان آماده بارش شدید باشند

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی گفت: در روزهای آینده بارندگی شدید را در ۲۰ استان شاهد خواهیم بود. سردار سیدکمال هادیانفر که برای بازدید از وضعیت تردد در محورهای مواصلاتی و مناطق سیل زده به استان گلستان سفر کرده است، اظهار کرد: به دلیل آب گرفتگی و سیلاب در برخی از مناطق استان شاهد محدودیتهای ترافیکی بودیم که با تلاش پلیس، برنامه ریزی های خاصی برای تسهیل در وضعیت ترافیک در این استان صورت گرفته است.

هادیانفر با اشاره به شرایط نامساعد جوی کشور در روزهای آینده، بیان داشت: بارندگی شدید در ۲۰ استان کشور را شاهد خواهیم بود که رانندگان می توانند با رعایت قانون مداری، توجه به قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و همکاری و همراهی با پلیس، در کاهش تصادفات و حوادث رانندگی موثر باشند.

آمار فوتیهای سیل در کشور به ۴۲ نفر رسید

رئیس پزشکی قانونی کشور گفت: ۴۲ نفر به دلیل حوادث جوی در کشور طی چند روز اخیر جان خود را از دست داده که همه این افراد تشخیص هویت شدند. وی افزود: در استان گلستان نیز ۷ نفر جان خود را از دست دادهاند که ۵ مورد از آنها مربوط به واژگونی قایق بود، همچنین در کهگیلویه و بویراحمد ۲ نفر، لرستان ۲ نفر، شیراز ۱۹ نفر، خوزستان یک نفر و سمنان نیز یک نفر جان خود را از دست دادهاند. احمد شجاعی رئیس پزشکی قانونی کشور در گفتگو با فارس، در ارتباط با آمار کشته شدههای حوادث جوی در کشور طی روزهای اخیر اعلام کرد: در مازندران ۵ نفر، خراسان شمالی ۲ نفر، مشهد یک نفر، ملایر همدان یک نفر و سرپل ذهاب نیز یک نفر به دلیل سیل جان خود را از دست داده اند.

ریزش کوه محور ونایی ـ بروجرد را مسدود کرد

بخشدار اشترینان گفت: جاده ونایی ـ بروجرد بهعلت ریزش کوه مسدود شد. مقداد صارمی در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در بروجرد اظهار داشت: جاده ونایی بهعلت رانش دوباره کوه و ریزش در مسیر ورودی شهر مسدود شده است. وی افزود: ورودی ونایی برای چهارمین بار طی چند روز گذشته براثر ریزش کوه مسدود شده وعملیات لایروبی و بازگشایی با مشارکت دهیاری توده زن، دهیاری ونایی و کرکیخان انجام گرفتهاست.

آمادگی شهر اهواز برای موج جدید افزایش آب

وضعیت کنونی رودخانه کارون در کنار پیش بینی هایی که از بارندگی و بازشدن سدها در روزهای آینده شده است دستگاههای مسئول را بر آن داشته در شهر اهواز نیز دست به اقدامات مهندسی و احداث سیل بند بزنند.هشدارها و پیش بینیهای سازمانهای متولی امر در باره افزایش بارندگی و باز شدن سدها در کنار افزایش چشمگیر دبی رودخانه کارون تمامی دستگاههای مدیریت شهری را در حالت آماده باش قرار داده است. در شهر اهواز نیز شهرداری با بکارگیری ماشین آلات خود و همچنین ورود ماشین آلات سپاه و ارتش در مناطق دیگر خود را برای ایمن سازی شهرها و روستاهای مسیر سیلاب آماده کردهاند.

خطر ریزش خانهها در آققلا

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: ماندگاری آب در آققلا خطر جدی است و خطر ریزش خانهها وجود دارد. علیاصغر پیوندی صبح امروز در بازدید از نحوه امدادرسانی به سیلزدگان استان گلستان اظهار کرد: امسال نوروز زیاد خوبی نداشتیم زیرا مردم در بسیاری از استانهای کشور درگیر برف و کولاک و سیل شدند؛ به جز جزیره کیش تقریبا تمام مناطق کشور متاثر از بارندگیهای شدید بود.

رییس جمعیت هلال احمر با اشاره به جانباختن ۴۵ نفر از هموطنان بر اثر حوادث جوی اخیر گفت:تلاش کردیم رقم تلفات را کم کنیم اما سیل و سیلاب چیزی نیست که به سرعت بشود با آن مقابله کرد؛ البته در گلستان تلفات ما بسیار بسیار کم بود و هر چند نجات جان یک انسان هم بسیتر مهم است اما ۸ نفر بر اثر سیل در این استان جان باختند.

آمادهباش اعضای شورای مدیریت بحران تهران

سرپرست مدیریت بحران استانداری تهران گفت: با توجه به کاهش دمای استان شورای مدیریت بحران استان تهران و شوراهای متناظر شهرستانی در آمادهباش کامل قرار دارد. منصور درجاتی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به هشدارهای سازمان هواشناسی استان تهران مبنی بر بارش برف در ارتفاعات پایتخت اظهار داشت: طبق گزارشهای دریافتی از اداره کل هواشناسی استان از عصر امروز شرایط جوی استان و شهر تهران ابری و در اوایل شب همراه با رگبار و احتمال رعد و برق و در ارتفاعات همراه با بارش برف و مهگرفتگی خواهد بود.

خبر جدید  میراث فرهنگی و گردشگری اولویت اصلی در استان یزد است

مهار ۵ سیل مهیب توسط سد دز

مدیرعامل سد و نیروگاه دز با اشاره به بارندگیهای سیلآسای ماههای اخیر گفت: پنج سیل مهیب در چهار ماه گذشته توسط سد دز مهار شد.سعید رئوفینسب با بیان اینکه سد دز اهمیت بسیار ویژهای در کنترل سیلابها و تولید برق دارد، افزود: نیمه اول سال ۹۷ با خشکسالی مطلق و در نیمه دوم آن با ترسالی مواجه شدیم که ادامه این ترسالی به امسال نیز کشیده شد. وی با بیان اینکه ابتدای امسال بیش از ۱۵ هزار مترمکعب بر ثانیه آب از استانهای همجوار وارد خوزستان شد، گفت: این مقدار آب میتوانست برای تمام خوزستان مشکلآفرین باشد، اما ۸۰ درصد آن توسط سدها مهار و فقط حدود ۲۰ درصد آن رها شد.

امدادرسانی هوایی به روستاهای سیل زده کهگیلویه و بویراحمد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد از امداد رسانی هوایی به برخی روستاهای سیل زده این استان خبر داد.امان الله جهانبین در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در یاسوج، اظهار داشت: امدارسانی هوایی به روستاهای گرگیون، دلاوری و لیره سوخته لوداب، آبیدک زیلایی و رود ریش کهگیلویه با ۶ سورتی پرواز با دوبالگرد جمعیت هلال احمر و هوانیروز ارتش انجام شد.

سیل به درختان بلوط در کهگیلویه و بویراحمد رحم نکرد+تصاویر

موج دوم بارشها در راه کهگیلویه و بویراحمد؛ ستاد بحران برای کنترل خسارت احتمالی آماده باشد.وی با تاکید بر اینکه راه ارتباطی این روستاها قطع است، عنوان کرد: در این امداد رسانی بستههای غذایی یک ماهه و تعدادی چادر، پتو و موکت بین آسیب دیدگان توزیع شد. جهانبین افزود: همچنین در زمینه اسکان تعدادی خانواده در روستای آب بهاره که خانههای آنان دچار مشکل شده بود، چادر و وسایل امدادی در اختیار آنها قرار گرفت.

توصیه به رانندگان: فردا و پس فردا سفر نکنید

سرهنگ نادر رحمانی رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی گفت بجز استان سیستان و بلوچستان تمام جادههای کشور سه روز آینده درگیر باران و برف خواهند بود: "احتمال گرفتار شدن رانندگان در محورها بهدلایلی چون طغیان رودخانه، سیلاب، لغزندگی سطح راه، کاهش دید، ریزش کوه و سقوط بهمن وجود دارد." او گفت: "تأکید میکنیم رانندگان ۱۱ و ۱۲ فروردین سفر نکنند.

خزان مزارع کوهدشت در بهار؛ دسترنج کشاورزان به آب رفت

باران آمد، سیل مزارع شهرستان کوهدشت را با خود برد و کشاورزان به تماشای خزان کشتهایشان در بهار نشستند.نخستین بارشهای بهاری امسال در شهرستان کوهدشت که از پنجم فروردین آغاز شد با سهمناکترین بادها همراه بود. باران میبارید، رگباری. گاهی هم تگرگ. باران شلاقی در ساعت یک بامداد روز دوشنبه بوی فاجعه داد.بارشهای سیلآسا به یکی از روستاهای بخش دربگنبد تاخت و آغل یک کشاورز را تهدید کرد. اهالی خانه شتافتند تا دامهایشان در امان از تخریب بماند. پدر و دو خواهر که رسیدند، طویله‍ در حال آوار بود. پرستو گام برداشت برای نجات دامها. زور او به آوار نرسید. ریزش طویله دختر ۲۰سالهرا بیجان کرد و خانواده مرادپور را بدون او. پرستو زیر خاک رفت. قربانی آوار شد و بارانهای بیامان.

هیچ روستایی در رامشیر گرفتار سیل نیست

فرماندار رامشیر گفت: هیچ روستایی در رامشیر تا کنون دچار سیل نشده و فقط یکی از دو راه ارتباط روستایی با رامشیر قطع شده است. سید مجید حسینی نژاد در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در رامشیر اظهار داشت: درحال حاضرمشکل جدی در شهرستان وجود ندارد اما استمراربارندگی درحوزه های میانی وبالا دستی ورهاسازی آب ازسد مارون در روزهای آینده ممکن است فیوز پلاک سد رامشیر را وارد مدارکند ومشکلاتی برای روستاهای مجاور ایجاد کند.

فرماندار دزفول: خطری دزفول را تهدید نمیکند

سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان دزفول با بیان اینکه خطری دزفول را تهدید نمیکند، گفت: مردم باید هوشیار باشند و همه مدیران آماده هستند. محمد حیدری در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در دزفول اظهار داشت: طبق قانون؛ مسئولیت بحرانهای شهری بر عهده شهرداری بوده و شهردار باید با تشکیل کمیته بحران شهری تدابیر لازم جهت حفاظت از جان و مال مردم را اتخاذ کرده و اقدامات لازم برای جلوگیری از ورود سیلاب به شهر را انجام دهد.

بازدید آیت الله ملک حسینی از روستاهای سیلزده کهگیلویه و بویراحمد

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد از برخی روستاهای سیل زده بخش محروم لوداب بازدید کرد.آیتالله ملک حسینی نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد به همراه امان الله جهانبین مدیرعامل جمعیت هلال احمر از روستاهای سیل زده بخش محروم لوداب بازدید و با مردم این مناطق در زمینه مشکلات موجود گفتوگو کرد.

انتهای پیام/ش


منبع :: https://www.tasnimnews.com

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد