13:16:11 - پنج‌شنبه 27 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تامین اجتماعی یا هفت خوان رستم؟!
تامین اجتماعی یا هفت خوان رستم؟!
در ادامه این مطلب به قلم محمدرضا فلاح آمده: گاهی وقت ها بیمه تامین اجتماعی، برای پرداخت بخشی از هزینه های درمانی، کاری می کند که اصلا عطای آن را به لقایش ببخشی و از گرفتن هزینه های درمانی و پزشکی، پشیمان بشوی!!. البته شاید هم این سیاست تامین اجتماعی است که اینطور رفتار می […]

در ادامه این مطلب به قلم محمدرضا فلاح آمده: گاهی وقت ها بیمه تامین اجتماعی، برای پرداخت بخشی از هزینه های درمانی، کاری می کند که اصلا عطای آن را به لقایش ببخشی و از گرفتن هزینه های درمانی و پزشکی، پشیمان بشوی!!.
البته شاید هم این سیاست تامین اجتماعی است که اینطور رفتار می کند که تو از خیر دریافت هزینه ها بگذری تا پول کمتری از جیب پر پول تامین اجتماعی کم شود!!.
و این یک نمونه:
۱- برای دریافت هزینه لنز چشمی که زیر تیغ جراحی عمل آب مروارید رفته بود تمام مدارک پزشکی را از بیمارستان اخذ کردیم اما درب اتاق تامین اجتماعی مستقر در بیمارستان در ساعت ۱۲ و ۳۰ بسته بود و ما مجبور شدیم فردا دوباره مراجعه کنیم!.
۲- پس از مهر و امضای دفتر تامین اجتماعی مستقر در بیمارستان به ما گفتند برویم سه راه کاسه کوزه و پول آن را دریافت کنیم و ما هم رفتیم تا دریافت کنیم!.
۳- وقتی به آنجا مراجعه کردیم متصدی پرداخت هزینه ها گفت: بروید و از این دو برگ سبز و قرمز و همچنین دفترچه بیمه خود کپی بگیرید که این کار را هم کردیم.
۴- اما آخر داستان جالب تر شد و اون اینکه به بنده گفتند برای دریافت هزینه لنز چشم خود باید به بانک رفاه مراجعه کنید و این برگه را پر کرده و بقیه را بانک می گوید چکنید!.
وقتی به بانک رفاه شعبه بلوار امامزاده جعفر رفتیم در این خیال بودیم که باید حساب بانکی خود را که در بانک ملی بود بدهیم اما متصدی مربوطه فرمودند باید در همین بانک، حساب باز کنید و ۶۰ هزار تومان به حساب بریزید تا کارها ردیف شود!!!
اما پولی که قرار بود بابت هزینه لنز چشم به بنده بدهند حدود ۲۰۰ هزار تومان بود و من باید ۶۰ هزار تومان حساب باز می کردم!!.
جالب آنکه از صبح تا ظهر هم علاوه بر حرص خوردن و این طرف و آن طرف دویدن، کلی بنزین مصرف کرده بودیم و اصطحلاک ماشین هدر داده بودیم!.
خلاصه آنکه از خیر این ۲۰۰ هزار تومان گذشتیم اما تامین اجتماعی باید پاسخگو باشد که چرا برای دریافت ۲۰۰ هزار تومان پول باید این قدر، مردم را علاف کند و این طرف و آن طرف بگرداند؟!.
وقتی با دو نفر از متصدیان ۲ شعبه تامین اجتماعی هم صحبت کردیم آنها هم از وضعیت موجود گله داشتند و حرف ما را مبنی بر اذیت شدن مردم تایید کردند.
یکی از این عزیزان گفت ما بارها و بارها برخی شرایط سخت موجود را به بالادست ها گفته ایم اما بی فایده بوده است.
آنچه می ماند علافی مردم در پیچ و خم بیمارستانها، بانکها، مراکز تکثیر و دفاتر تامین اجتماعی است!!.
۶۱۹۷

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  استفاده از ظرفیت ایثارگران، کلید موفقیت بنیاد شهید است
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد