2:56:01 - دوشنبه 31 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تبادل تجربه‌های موثر در مسير اجتماعی شدن نماز مورد توجه باشد
تبادل تجربه‌های موثر در مسير اجتماعی شدن نماز مورد توجه باشد
گروه معارف- سرپرست استانداری يزد با اشاره به اهميت سرمايه‌گذاری در آموزش‌وپرورش و اثربخشی اين موضوع در نظام خانواده گفت: تبادل تجربه‌های موثر در مسير اجتماعی شدن نماز مورد توجه قرار گيرد.

تبادل تجربههای موثر در مسير اجتماعی شدن نماز مورد توجه قرار گيرد

به گزارش ایکنا از یزد، محمدعلي طالبي، سرپرست استانداري يزد ۸ دی با حضور در جلسه شوراي منطقه اي نماز كه در ستاد اقامه نماز استان يزد برگزار شد، بر ايفاي نقش همه مسئولان در گسترش فرهنگ و تعاليم اسلامي به ويژه موضوع نماز به عنوان ستون اصلي دين تاكيد كرد.
طالبي بيان كرد: خوشبختانه تجارب خوبي را در زمينه اقامه و توسعه فرهنگ ارزش هاي ديني در يزد شاهد هستيم و به دليل وجود برخي دشمني ها كه خواهان نشر فرهنگ غلط در جامعه هستند، تبادل تجربه هاي موثر در سطوح مختلف مي تواند در مسير اجتماعي شدن نماز موثر واقع شود.
سرپرست استانداري يزد گفت: تمركز بر آموزش و پرورش و اجراي برنامه هاي مشاركتي، گروهي، متنوع و جذاب براي دانش آموزان با تكيه بر ارزش هاي ديني و نماز مي تواند با تربيت اجتماعي دانش آموزان همسو باشد كه در اين زمينه ضروريست كاركردهاي نماز به شكل مناسبي تبليغ و تبيين شود.
طالبي افزود: در استان يزد موفقيت هاي شاخصي در موضوعات علمي و درسي وجود دارد اما دغدغه اصلي خانواده ها ضعف روحيه اجتماعي و كار جمعي در دانش آموزان است كه تجربه هاي موفق با موضوع نماز نشان داده از اين طريق مي توان اين ضعف را پوشش داد.
وي ادامه داد: اين آثار و نتايج بعد از مدتي در زندگي شخصي افراد نيز هويدا مي شود يعني با انسان هاي توانمندي مواجه مي شويم كه به لحاظ اجتماعي قابليت هاي بسياري نسبت به ديگران دارند و مي توانند جامعه را از آن بهره مند سازند.
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري يزد گفت: با برنامه ريزي موثر و ايجاد انگيزه در مديران مدارس، معلمان پرورشي، تربيتي و روحانيوني كه با آموزش و پرورش همكاري بيشتري دارند مي توان برنامه هايي اثرگذار و متنوع را با پيوست هاي ديني و مذهبي شاهد بود.
سرپرست استانداري يزد تصریح کرد: سرمايه گذاري بر قشر دانش آموز براي اجتماعي سازي نماز زمينه پرورش نسلي را فراهم مي سازد كه با نماز، خدا و ارزش هاي اعتقادي ارتباطي مناسب برقرار كرده اند و توجه به اين كانون تربيتي مهم اثرات مثبتي نيز براي خانواده و جامعه به همراه دارد.

خبر جدید  دیدار فرماندار خاتم با جانبازان سرافراز دوران دفاع مقدس

انتهای پیام


منبع :: http://yazd.iqna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد