2:48:43 - سه‌شنبه 1 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذر
تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذر
فرماندار شهرستان اشکذر در مراسمی از پژوهشگران برتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذر تجلیل کرد.

به گزارش گروه استانهای خبرگزاری آنا از دانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذر، صبح امروز در مراسمی که با حضور فرماندار و رؤسا و اعضای هیئت علمی دانشگاههای شهرستان اشکذر در محل سالن کوثر فرمانداری برگزار شداز استادان و پژوهشگران برتر دانشگاهی تجلیل شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذر در این مراسم از توجه فرماندار به پژوهش تشکر کرد و گفت: شرایط فعلی کشور ایجاب میکند که دانشگاهها از آموزش محوری به سمت مسئله پژوهش، اقتصاد دانشبنیان و کسب درآمدهای غیر شهریهای ورود کنند و در این راستا پنج درصد درآمدهای شهریهای و غیرشهریهای دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه پژوهش و فناوری هزینه میشود.

محمود دهقانی اشکذری افزود: فعالیتهای خوبی در زمینه پژوهشی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذر انجام شده که از جمله آنها ارائه ۴۷ مقاله ISI، تحقیقات بنیادین، ۱۴ مقاله ISC و ۴۴ مقاله علمی پژوهشی و ۱۷۱ مقاله کنفرانس داخلی و خارجی، انجام ۲۸ طرح دروندانشگاهی و دو طرح بروندانشگاهی توسط استادان هیئت علمی، ارتباط با صنعت و مراکز صنعتی بزرگ مانند فولاد آلیاژی، تصفیهخانه فاضلاب، معدن مس سرچشمه و چادرملو و صنایع لاستیک یزد و ارتباط با مراکز تحقیقاتی استان و کشور و همکاریهای بینبخشی از طریق انعقاد قرارداد و تفاهمنامه همکاری با مرکز تحقیقات دیابت، مرکز تحقیقات بیولوژی سلولهای بنیادی، معاونت امور باغبانی جهاد کشاورزی، مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران و مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان یزد و انجمن علمی کشت سلول و بافت گیاهی ایران است.

خبر جدید  برنامه آموزشی دانشجویان جدید اعلام شد

وی افزود: از دیگر اقدامات انجام شده در این زمینه تأسیس مرکز تحقیقاتی زیستفناوری پزشکی و مرکز تحقیقاتی اسب بوده که در سال ۹۶ از بین مراکز تحقیقاتی زیستفناوری پزشکی، مرکز تحقیقاتی زیستفناوری پزشکی واحد اشکذر رتبه نخست کشور در بین ۴۰ مرکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه علوم پزشکی را کسب کرده است و با توجه به چشمانداز صنعت اسب در شهرستان اشکذر، تفاهمنامههمکاری پژوهشی در زمینه اسب با مرکز تحقیقات کشاورزی امضا کردهایم که در این راستا پنج طرح تحقیقاتی انجام شده و پنج مقاله نیز در همایش اسب استان زنجان ارائه شده است.

خبر جدید  سفر یک هیات چینی برای سرمایه‌گذاری در فولاد به ابرکوه

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذر ادامه داد: در زمینه تولید برق با توجه به ظرفیت ۲۰ نوع کیت مختلف دنبال شرکتی هستیم که سفارش بگیریم و برق تولید کنیم و از این طریق نیز درآمدزایی داشته باشیم.

رئیس شورای پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد در پایان گفت: اخیراً یک نوع داروی گیاهی و حیوانی ضدسرطان توسط یکی از دانشجویان واحد اشکذر کشف شده که تستهای سلولی و حیوانی و آزمایشگاهی آن انجام شده و در مرحله تست انسانی است.

دهقانی اشکذری اظهار کرد: امیدواریم همکاری بینبخشی و بیندانشگاهی داشته باشیم و بتوانیم به سمت ایدهآلها حرکت کنیم.

در ابتدای این جلسه فرماندار اشکذر نمای کلی و ظرفیتها و افتخارات شهرستان اشکذر در حوزههای مختلف را بیان کرد و گفت: از اعتبارات دولتی، منابع مالی خوبی در حوزه پژوهش نیست که حداقل باید چهار درصد اعتبارات به پژوهش اختصاص یابد که اکنون حدود ۱٫۱ درصد است.

محمدعلی شاهحسینی افزود: مقالات خوبی در دانشگاهها انجام شده و سهم ایران در مقالات برتر دنیا ۲٫۱ درصد است.

خبر جدید  نظم و رفتار اجتماعی ملت‌ها در مراسم حج مشهود است

وی خاطرنشان کرد: از ارتباط و ورود دانشگاه به صنعت و حوزه کارآفرینی استقبال میکنیم و آماده همکاری بین کارآفرینی با صنعت، اقتصاد مقاومتی، آموزش و پرورش، مسائل علوم اجتماعی و علوم انسانی، مسئولیتهای اجتماعی، مهارتهای زندگی و مباحث خانواده هستیم.

شاهحسینیبا اشاره به تدوین سند چشمانداز شهرستان اشکذر به عنوان نخستین سند در استان یزد گفت: این سند حاصل کار تحقیقاتی و پژوهشی چند نفر از استادان و مشاوران در دو سال بوده است که نحوه تخصیص اعتبارات بر اساس این سند خواهد بود.

ویبا اعلام آمادگی دولت در حمایت از طرحهای موفق دانشگاهی در حوزه صنعت و کارآفرینی، همکاری فرمانداری برای بازدید از واحدهای بزرگ صنعتی را قطعی دانست.

در پایان این مراسم با اهدای لوح سپاس، از محمود دهقانی اشکذری رئیس مرکز تحقیقات زیست فناوری پزشکی و سیدمرتضی سیفتی پژوهشگر برتر و علیرضا انتظاری فناور برتر سال ۹۷ دانشگاه آزاد اسلامی واحد اشکذر تجلیل شد.

انتهای پیام/۴۱۰۳/۴۰۶۲


منبع :: http://ana.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد