11:31:36 - جمعه 24 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تجهیز ۱۰ دشت استان یزد به کنتور هوشمند تا پایان امسال
تجهیز ۱۰ دشت استان یزد به کنتور هوشمند تا پایان امسال
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای یزد با بیان این که افزایش قیمت ها، اجرای طرح نصب کنتورهای هوشمند را متوقف کرده است از تجهیز ۱۰ دشت استان به کنتور هوشمند تا پایان امسال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، محمدمهدی جوادیانزاده پیش از ظهر امروز در نشست شورای حفاظت از منابع آب شهرستان یزد که با حضور فرماندار یزد، رئیس اداره منابع آب حوزه مرکزی شرکت آب منطقهای یزد و دیگر اعضای شورای حفاظت از منابع آب شهرستان برگزار شد، با تاکید بر اهمیت آب و بهرهوری بهینه از این منابع، اظهار داشت: حیات استانها وابسته به آب است و اگر این منابع با مشکل مواجه شود، در تامین آب استان مشکل جدی خواهیم داشت.

وی افزود: نصب کنتورهای هوشمند اقدامی مهم در راستای حفظ این منابع با ارزش بود اما افزایش قیمتها این طرح را متوقف کرد که با اتخاذ تدابیر مختلف از جمله نصب تابلو قطع کن و تلاش برای تامین تسهیلات خرید کنتور، سعی کردهایم تا این مشکل را حل کنیم.

خبر جدید  فرصتی دوباره برای متقاضیان ورود به حوزه علمیه یزد مهیا شد

مدیرعامل شرکت آب منطقهای یزد با اشاره به آمار ۵۰ درصدی نصب کنتورهای کشاورزی در استان خاطرنشان کرد: در راستای توجه بیش از پیش به بحث حفاظت از منابع آب، در سال جاری ۱۰ دشت استان به طور کامل به کنتور هوشمند مجهز میشوند.

جوادیانزاده با انتقاد از آلودگی قناتها از طریق شبکه فاضلاب، تصریح کرد: برخی از قناتهای استان به دلیل قرارگیری در نزدیکی مناطق مسکونی یا تجاری آلوده شدهاند که در این مورد برخورد لازم با عوامل آن صورت میگیرد زیرا طبق قانون تمام موسسات و شرکتهایی که از آب استفاده میکنند، موظف هستند با نصب تجهیزات لازم مانع آلودگی محیط زیست شوند.

جوادیانزاده تصریح کرد: در صورت آلوده شدن منابع آب قابلیت برگشت آن وجود ندارد بنابراین ضروری است همه دستگاهها و مردم حمایت لازم در این رابطه را داشته باشند.

خبر جدید  وزیر صنعت در یزد : برخی محصولات با کیفیت داخلی با برچسب خارجی به فروش می‌رسد

این مقام مسئول با بیان این که جنبه روانی بارندگیها منجر به افزایش میزان مصرف خانوارها شده است، اظهار کرد: با تاکیداتی که در سال گذشته صورت گرفت شهرداریها در مصارف آب فضای سبز ۲۸ درصد کاهش داشتند این نگرانی وجود دارد که بارندگیهای امسال این تصور را بوجود آورند که مشکل بی آبی استان به طور کلی رفع شده و شهرداریها روند افزایشی در مصرف آب فضای سبز را داشته باشند.

خبر جدید  یزد الگوی مناسبی در حوزه صلح و دوستی برای شهرهای جهان است

وی به اهمیت اجرای نظام آبیاری شبانه از سوی شهرداریها اشاره و خاطرنشان کرد: به دلیل این که امسال هیچ کدام از دشتها به حالت تعادل نرسیده است هنوز شاهد افت سطح آب زیرزمینی در همه دشتهای استان خواهیم بود بنابراین در همه بخشها همچنان نیازمند صرفهجویی در آب هستیم از جمله باید شهرداریها همانند گذشته آبیاری فضای سبز را در شب و اوایل صبح انجام دهند.

انتهای پیام/ح


منبع :: تجهیز ۱۰ دشت استان یزد به کنتور هوشمند تا پایان امسال

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد