13:00:01 - چهارشنبه 24 آوریل 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تدوین دایرة المعارف دفاع مقدس اردکان در دستور کار است
تدوین دایرة المعارف دفاع مقدس اردکان در دستور کار است
یزد – ایرنا – معاون تحقیقات اداره کل حفظ آثار و نشر دفاع مقدس استان یزد تاکید کرد: این نهاد به دنبال فعالیت‌های فرهنگی و نشر ارزش‌های هشت سال جنگ تحمیلی است، و از تدوین دایرة المعارفی در این ارتباط مربوط به اردکان خبر داد .

به گزارش ایرنا سید داود سید محسنی روز چهارشنبه در نشستی با معاون فرمانداری اردکان افزود: در دستورالعملی که بنیاد نشر ارزش های دفاع مقدس ابلاغ کرد، هر استان باید نقش خود را در قالب دانشنامه بیان کند .
وی اضافه کرد: یکی از مهمترین موضوع هر استان، نقش شهرستان ها در هشت سال دفاع مقدس است.
معاون تحقیقات اداره کل حفظ آثار دفاع مقدس یزد با بیان اینکه اردکان نقش موثری در دفاع مقدس داشت، اظهار امیدواری کرد که این موضوع به نحو مطلوبی در دانشنامه بیان شود.
وی تصریح کرد: دانشنامه سه گروه به نام های شهدا و اشخاص ، نظامی و جغرافیا و فرهنگی و اجتماعی دارد.
سید محسنی اظهار داشت: دانشنامه موضوع علمی و مستند است و مباحث آن مورد استفاده محققان قرار می گیرد لذا به صورت مدخل بیان می شود.
وی تاکید کرد: مسئولان باید مقاله های علمی و کاملا مستند در خصوص نقش شهرستان اردکان در دفاع مقدس در اختیار داشته باشند تا در حق هیچ شهیدی اجحاف نشود و عملکرد مردم و نهاد ها به طور دقیق و سنجیده بیان شود .
همچنین معاون سیاسی ،‌امنیتی و اجتماعی فرمانداری اردکان با ضمن بیان اینکه این کار بسیار ارزشمند و با هدف احیای فرهنگ ایثار و شهادت است، بیان کرد: تدوین دایره المعارف نیازمند حمایت و تعامل مسئولان و یادگاران دفاع مقدس است .
رقیه کرمانیان با تاکید بر کمک مسئولان و افراد مطلع برای ثبت و ضبط اسناد این دوران و تکمیل دایره المعارف تصریح کرد: دلاور مردی رزمندگان اردکان بسیار خوب بود، امیدواریم در دایره المعارف حق این عزیزان به خوبی ثبت و ضبط شود.
اردکان ۲۴۵ شهید تقدیم انقلاب کرد که ۲۲ نفر از شهدای شاخص هستند .
مرکز شهرستان ۹۸ هزار نفری اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد.
۷۵۴۴/ ۲۰۴۷/

خبر جدید  یک راس آهو در مهریز در اثر برخورد با خودرو تلف شد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
شعار سال