21:04:19 - یکشنبه 9 ژوئن 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تسهیلاتی در جهت ایجاد و توسعه کارگاه‌های صنایع دستی یزد در نظر گرفته شده است
تسهیلاتی در جهت ایجاد و توسعه کارگاه‌های صنایع دستی یزد در نظر گرفته شده است
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد با بیان اینکه تسهیلاتی در جهت ایجاد و توسعه کارگاه‌های صنایع دستی یزد در نظر گرفته شده است گفت: عراق بیشترین بازار صنایع دستی یزد را به خود اختصاص داده است.

سید مصطفی فاطمی در گفتوگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم از یزد، با اشاره به تلاش میراث فرهنگی استان در جهت به ثبت جهانی رساندن زیورآلات سنتی شهر یزد اظهار داشت: نقش طلاسازی و زیورآلات در زندگی و اقتصاد مردم یزد قابل توجه است و برای اینکه بخواهیم زیورآلات سنتی شهر یزد را به ثبت جهانی برسانیم باید فعالیتهای مانند احیا و توسعه کارگاههای سنتی طلا را به شکل جدی راهاندازی و بررسی کنیم ببینیم که آیا یزد را میتوان به شهر جهانی زیورآلات و مصنوعات به حساب آورد یا خیر.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد در ادامه به پیشینه بسیار خوب صنعت نساجی در استان اشاره کرد و گفت: نساجی یزد از گذشته تاکنون شهره خاص و عام است اما متاسفانه چون امروزه تعداد کارگاههای آن کم و نقش آن در اقتصاد خیلی زیاد نیست به همین دلیل در حال حاضر نمیتوانیم در جهت به ثبت رساندن در فهرست آثار جهانی آن امیدوار بود.

وی با بیان اینکه نساجی سنتی امروزه از رونق افتاده و در حال رکود است تصریح کرد: نساجی به شیوه صنعتی در یزد امروزه رونق خوبی دارد و نظر افراد بسیاری را به خود جلب کرده است.

خبر جدید  یزد | آموزش و پرورش برای ترویج نماز در بین دانش‌آموزان برنامه‌ریزی کند

فاطمی با اشاره به اختصاص تسهیلاتی در جهت ایجاد و افزایش کارگاههای صنایع دستی در یزد خاطرنشان کرد: راه اندازی و احیای کارگاههای صنایع دستی در استان بستری برای توسعه و ترویج این هنر در سطح استان و کشور خواهد بود که در این راستا با صندوق امید که توجه ویژهای به صنعت نساجی دارد، تفاهم نامهای امضا شده کهبتوانیم فعالیتهای بعدی را در برای پیشبرد اهدافمان در بخش صنایع دستی پیگیری و دنبال کنیم.

خبر جدید  امام جمعه یزد: شوراهای اسلامی شهر به‌جای برگزاری جشن به فکر اشتغال و سفره مردم باشند

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد در پایان به صادرات صنایع دستی استان اشاره کرد و افزود: کشورهای حاشیه خلیج فارس و بالاخص کشور عراق بیشترین بازار صنایع دستی یزد را به خود اختصاص دادهاند و نسبت به کیفیت و تولیدات صنایع دستی یزد واقف هستند.

انتهای پیام/ح


منبع :: تسهیلاتی در جهت ایجاد و توسعه کارگاه‌های صنایع دستی یزد در نظر گرفته شده است

خبر جدید  تاسیسات برق سیما و منظر بخشی از بافت تاریخی را با مشکل مواجه کرده است‌
0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد