22:55:57 - یکشنبه 10 مارس 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تعدادی نهال بادام کوهی در مراتع ۵۰ هکتاری آب مک ابرکوه غرس شد
تعدادی نهال بادام کوهی در مراتع ۵۰ هکتاری آب مک ابرکوه غرس شد
یزد – ایرنا -همزمان با هفته منابع طبیعی ( ۱۵ الی ۲۱ اسفند) عصر یکشنبه جمعی از دانش آموزان دبیرستان های امیر کبیر، امام خمینی (ره) و اعضای جمعیت جوانان هلال احمر ابرکوه در مراسمی تعدادی نهال بادام کوهی در مراتع ۵۰ هکتاری « آب مک» این شهرستان در اجرای طرح ملی جنگلانه غرس کردند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ابرکوه در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت: اجرای این طرح علاوه بر احیای مراتع، به پوشش گیاهی و جلوگیری از فرسایش خاک کمک می‌کند.
مرتضی سعیدی ادامه داد: این طرح اقدام ترویجی برای جلب همکاری مردم در جنگل‌کاری است که با مشارکت دامداران انجام شد.
وی از آحاد مردم خواست در حفظ ،حراست و احیای جنگل‌ها و مراتع شهرستان که میراث گذشتگان ، سرمایه فعلی و یادگاری برای نسل‌های آینده است، تلاش کنند و فرهنگ صیانت از منابع طبیعی را در جامعه ترویج و گسترش دهند.
این مسئول ادامه داد: برای ترویج فرهنگ احیا درختکاری هشت هزار اصله نهال از بهمن‌ماه تاکنون بین مردم ، اداره‌ها و نهادهای شهرستان رایگان توزیع ‌شده است.
افزون بر ۹۰ درصد مساحت شهرستان در قالب ۴۸۰ هزار هکتار عرصه‌های منابع طبیعی شامل اراضی بیابانی، کویری و مرتعی است که با توجه به شرایط اقلیمی ۲۵۳ هزار هکتار آن اراضی بیابانی و ۲۲۷ هزار هکتار آن مرتع است .
۱۵ تا ۲۱ اسفند در تقویم ملی به‌عنوان هفته منابع طبیعی نامگذاری شد و شعار این هفته در سال جاری «منابع طبیعی بزرگ‌ترین سرمایه ملی» است، انتخاب ‌شد.
مرکز شهرستان ۵۳ هزارنفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.
۷۵۴۰/ ۲۰۴۷/

خبر جدید  اجرای طرح مدیریت پسماند زباله در مهریز


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد