2:17:20 - یکشنبه 20 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تعیین تکلیف شهردار یزد به شورای حل اختلاف ارجاع می شود
تعیین تکلیف شهردار یزد به شورای حل اختلاف ارجاع می شود
یزد – ایرنا – رییس شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به تأخیر در صدور حکم شهردار جدید این شهر گفت: تعیین تکلیف حکم شهردار منتخب شورا با رأی اکثریت اعضای شورای‌شهر یزد به شورای حل اختلاف ارجاع می شود تا تعیین تکلیف شود.

به گزارش ایرنا غلامعلی سفید شنبه شب در نشست علنی شورای اسلامی شهر یزد افزود: نامه‌ای از سوی وزارت کشور با این مضمون که تاکنون احراز صلاحیت در مورد شهردار منتخب صورت نگرفته، به شورا رسیده است.
وی اظهار داشت: شورای شهر اسلامی در این زمینه به وزارت کشور پاسخ داده است که وزارت کشور باید طبق قانون پس از معرفی شهردار، در مدت ۱۰ روز یا ابلاغ را صادر و یا عدم احراز صلاحیت را اعلام کند که متاسفانه هیچکدام از این موارد صورت نگرفته است.
وی ادامه داد: این نامه همچنان بی‌پاسخ مانده که سپس در شورا مطرح کردیم که شورای حل اختلاف به موضوع اختلافی شورای شهر یزد و وزارت کشور ورود کنند تا این موضوع حل شود.
نائب‌رئیس شورای‌شهر یزد هم در این نشست با بیان اینکه نظام و انقلاب اسلامی یک نظام دموکراسی است گفت: وزارت کشور باید با صراحت نداشتن صلاحیت یا تایید صلاحیت شهردار منتخب را اعلام می نمود نه اینکه شورای‌شهر و مردم یزد را معطل کنند.
مرتضی شایق افزود: از شخص وزیر کشور و سایر مسوولان مربوطه در این زمینه می خواهیم که پاسخگو باشند و ما در شورای‌شهر یزد باید پاسخگوی مردم در این زمینه باشیم.
وی اظهار داشت:معطلی وزارت کشور به ضرر مردم یزد است انتظار داریم که نسبت به این موضوع با جدیت ورود کنند و نگذارند که حق این شهر به این صورت پایمال شود.
در این نشست اعضای شورای‌شهر یزد خواستار ارسال موضوع به هیات حل اختلاف کشوری و رسیدگی این موضوع توسط شورای حل اختلاف شدند.
در این زمینه بین اعضای شورای اسلامی شهر یزد رای‌گیری صورت گرفت و در نهایت با هشت رای مثبت و یک رای ممتنع اعضای شورای شهر یزد خواستار ارسال موضوع به شورای حل اختلاف شدند.
مجتبی فرهمند ۱۹ آبان ماه ۱۳۹۷ با کسب اکثریت آرا از میان ۲۰ داوطلب انتخاب شد و قبل از این معاون معماری و شهرسازی شهرداری یزد بود.
فرهمند در دوره شهرداری جمالی نژاد از پایگاه پژوهشی میراث فرهنگی شهر تاریخی یزد به شهرداری منتقل و به‌عنوان معاون شهرسازی مشغول کار شد.
وی دانش‌آموخته کارشناسی ارشد معماری و شهرسازی از دانشگاه علم و صنعت ایران است و بیش از چهار سال مدیر این پایگاه بود و مسئولیت ثبت ۲۰۰ هکتار از ۷۵۰ هکتار مساحت بافت تاریخی شهر یزد از سوی یونسکو را بر عهده داشت.
با انتقال جمالی نژاد،سید علی مشتاقیان معاون اداری و مالی شهرداری به سرپرستی شهرداری انتخاب شد.
جمالی نژاد چهارم شهریور ۱۳۹۶ با رأی ۱۱ عضو شورای شهر یزد سکان شهرداری را به دست گرفت.
استان یزد بر پایه سرشماری آبان ماه سال ۱۳۹۵، یک میلیون و ۱۳۸ هزار نفر جمعیت دارد که ۸۵ درصد در ۲۱ شهر و بقیه در روستاها و آبادی ها زندگی می کنند.
مطابق قانون حکم شهرداراران بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت از سوی وزارت کشور و کمتر از آن توسط استاندار ابلاغ می شود.
۲۰۸۸/ ۶۱۹۷

خبر جدید  تروریستی خواندن سپاه، نشان از شکست آمریکاست


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد