۱۳:۱۳:۲۲ - یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تمدید ارسال آثار به نخستین جشنواره مروجان کتابخوانی استان یزد
تمدید ارسال آثار به نخستین جشنواره مروجان کتابخوانی استان یزد
به گزارش خبرنگار مهر، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد صبح امروز در جلسه هماهنگی جشنواره مروجان کتابخوانی یزد اظهار داشت: شبکه گروه‌های ترویج کتاب‌خوانی با حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در نظر دارد افراد، گروه‌ها، تشکل‌های مردمی و نهادهای غیردولتی دارای فعالیت‌های مؤثر و نوآورانه در زمینه ترویج کتاب‌خوانی […]

به گزارش خبرنگار مهر، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد صبح امروز در جلسه هماهنگی جشنواره مروجان کتابخوانی یزد اظهار داشت: شبکه گروه‌های ترویج کتاب‌خوانی با حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در نظر دارد افراد، گروه‌ها، تشکل‌های مردمی و نهادهای غیردولتی دارای فعالیت‌های مؤثر و نوآورانه در زمینه ترویج کتاب‌خوانی را انتخاب و معرفی کند.

مجید جوادیان زاده  ادامه داد: این جشنواره در بخش های؛ گروه‌ها و نهادهای غیردولتی، بین‌الملل(ویژه جشنواره کشوری)، نگاه ویژه ونشان استمرار برگزار خواهد شد.

وی شاخص‌های انتخاب را تأثیر پایدار در گسترش کتاب‌خوانی میان مردم، خلاقیت و نوآوری در برنامه‌ها و شیوه‌های اجرایی برشمرد و ادامه داد: استفاده مناسب از مشارکت مردم و چهره‌ها، استفاده خلاقانه و بهینه از امکانات و ظرفیت‌های عمومی و مردمی، قابلیت معرفی به سایر مناطق به‌عنوان الگو، اثربخشی فعالیت‌های کتابخوانی در رفتارهای اجتماعی یا فعالیت‌های عمومی مردم، فعالیت به شکل داوطلبی (شاخص ترجیحی)و فعالیت در قالب گروهی (شاخص ترجیحی) از دیگر شاخصه ها است.

وی گفت:علاقه‌مندان می‌توانند گزارش‌ها و مستندات فعالیت‌های خود را در زمینه ترویج کتاب‌خوانی به همراه فرم پیوست تکمیل و تا پایان وقت اداری (۱۴مهرماه ١٣٩٧ ) به دبیرخانه «اولین جشنواره تقدیر از مروجان کتاب‌خوانی استان یزد» ارسال کنند.

جوادیان زاده همچنین از آموزش مربیان در کارگاه های آموزشی باشگاه های کتابخوانی یزد خبر داد و اظهار داشت: تعداد ۹۱۲ مربی در کارگاه های آموزشی جام باشگاه های کتابخوانی استان یزد آموزش های لازم را فرا گرفتند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد افزود:کارگاه های آموزشی سومین دوره جام باشگاه های کتابخوانی کودک و نوجوان در یزد به پایان رسید و تعداد ۹۱۲ مربی در قالب ۲۴ کارگاه آموزشی در سطح استان در این کارگاه های ۱۶ ساعته آموزش دیدند.

وی گفت: استان یزد با شعار” یزد شهر جهانی، هزار باشگاه دانایی” در سومین دوره این جام حضور دارد و بیش از ۱۲۰۰۰ کودک و نوجوان از ۱۲ شهر و ۵۰ روستای استان در جام باشگاه های کتابخوانی شرکت خواهند داشت.

تبليغات
بانک پاسارگاد