12:03:58 - سه‌شنبه 15 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
توانمندسازی مددجویان، اولویت نخست این نهاد است
توانمندسازی مددجویان، اولویت نخست این نهاد است
یزد – ایرنا – معاون اداری و مالی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان یزد گفت: توانمندسازی مددجویان تحت پوشش در اولویت نخست برنامه‌های این نهاد قرار دارد.

به گزارش ایرنا ، رضا زارع زاده روز سه‌شنبه در آیین معارفه رئیس جدید کمیته امداد بخش بهمن که با حضور معاون فرمانداری و جمعی از مسئولان ابرکوه برگزار شد، افزود: تاکنون این نهاد برای توانمندی سازی مددجویان با پرداخت‌ وام اشتغال‌زایی تلاش‌های خوبی کرده است.
وی اظهار امیدواری کرد: با تداوم پرداخت وام‌ خوداشتغالی بخشی از جمعیت تحت حمایت کمیته امداد توانمند و خودکفا شوند.
معاون کمیته امداد استان اظهار کرد: در این نهاد ضرورت‌هایی وجود دارد که مهم‌ترین آن شناسایی واقعی فقراست و باید معیار و گزینه‌هایی داشته باشند .
زارع زاده ادامه داد: کمیته امداد مأموریت‌های متنوعی دارد و در واقع دولت کوچکی است که تمام خدمات در آن به‌ویژه مسائل مهم مسکن مددجویان انجام می‌شود.
این مسئول حمایتی بابیان اینکه این نهاد با مشکل کمبود نیروی انسانی مواجه است، افزود: در این زمینه باید از نیروهای موجود، نیکوکار و خیر استفاده شود و با راه‌اندازی مرکز نیکوکاری محله‌ای از نیروهای مردمی استفاده بهینه شود .
وی با اشاره به اینکه بخش بهمن یکی از مناطق محروم یزد است و باید موردتوجه بیشتری قرار گیرد، تصریح کرد: ساختمان کمیته امداد این بخش در دست‌ساخت است به‌زودی تکمیل می‌شود .
معاون کمیته امداد یزد با قدردانی از خدمات صمد شمس ، کاظم چاکرالحسینی را به سمت رئیس جدید کمیته امداد خمینی (ره) بخش بهمن معرفی کرد.
همچنین امام‌جمعه بخش بهمن گفت: مهمترین مأموریت کمیته امداد ، خدمت به محرومان جامعه است و این مسئولیت سنگینی است که بر عهده این نهاد قرار دارد.
حجت‌الاسلام رضا علیزاده اظهار کرد: کمیته امداد خدمات‌رسانی به قشر محروم را تاکنون به‌خوبی انجام داده و ماهیت انقلاب هم محرومیت‌زدایی است.
وی با اشاره به رسالت کمیته امداد افزود: این نهاد با خدمت صادقانه خود، باید نسبت به محرومیت‌زدایی بیشتر تلاش کند .
همچنین بخشدار بهمن گفت : کمیته امداد که مولود انقلاب است وظایف مهمی را بر عهده دارد و خدمات بسیار تأثیرگذاری در بسیاری مناطق محروم انجام داده است.
محمدعلی اکرمی افزود : یکی از مهمترین فعالیت‌های فرهنگی که در این نهاد انجام می‌شود ترویج فرهنگ احسان و نیکوکاری است که چند سال گذشته گام‌های مؤثری در این ارتباط برداشته‌ شده است .
در این مراسم رئیس سابق کمیته امداد بخش بهمن گفت: در این منطقه محروم افزون بر۸۲۰ خانوار تحت پوشش این نهاد هستند ، که افزون بر ۱۰ میلیارد ریال کمک‌معیشت و هدفمندی یارانه‌ها در سال جاری به آن‌ها پرداخت‌شده است.
صمد شمس ، پرداخت وام خوداشتغالی۲۰۰ تا ۵۰۰ میلیونی ریالی به ۹۰ نفر افراد تحت پوشش ، تأمین ، مرمت و ساخت ۵۲ مورد مسکن با هزینه یک میلیارد و ۲۳۰میلیون ریال بخشی از فعالیت‌های سال جاری بیان کرد.
وی ، توزیع جهیزیه به چهار زوج جوان به ارزش ۲۰۰ میلیون ریال ، توزیع لوازم ضروری بین ۲۱۴ مددجو به ارزش افزون بر ۲میلیارد ریال و تأمین هزینه تحصیلی ۱۰۴ دانش‌آموز و ۱۲نفر دانشجو را بخشی از دیگر فعالیت‌ها برشمرد.
بخش بهمن ابرکوه به مرکزیت شهر مهردشت ۱۴ هزار نفر جمعیت و ۱۳روستا دارد که مرکز آن در فاصله ۱۶۰کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.
حدود ۴۲ هزار نفر در استان یزد زیر پوشش کمیته امداد هستند.
۷۵۴۰/ ۲۰۴۷/

خبر جدید  روی دیگر روان آب ها در استان یزد


منبع :: http://www.irna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

تبليغات
بانک پاسارگاد